0227CR_SOCIALNI_SPRAVA_REALITY_PROTEST_PRAHA_931
27.5.2016
Kategorie: Společnost

My jsme mládež nová, mládež Dienstbierova aneb levicový aktivista – nadčlověk dnešní doby!

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 27|05|2016

Když se zamyslíme nad způsobem, jakým jsou dnes, tedy v době vlády ideologické doktríny s názvem politická korektost řešeny některé trestní kauzy, je okamžitě zřejmé, že tzv. demokracie zde naráží na své mantinely, které jsou následně prolamovány evidentně nedemokratickými právními postupy.

Komické přitom je, že se tak údajně děje právě ve jménu demokracie, která je vnímána jako nejvyšší hodnota, pro jejíž zachování je prý tudíž možno tu a tam přivřít oko a postupovat nedemokraticky. Nikomu z těch, kdo takto uvažují, pochopitelně nedochází (nebo je to naopak jejich záměr?), že pokud se jednou přistoupí na takovéto výjimky z pravidla, pak již nikdy nebude demokracie zárukou bezpečnosti a politické svobody občanů, protože oněch výjimek bude přibývat geometrickou řadou.

Chtěl bych nejdříve poukázat na řadu spíše kuriózních paradoxů, pro které náš právní řád nemá adekvátní řešení, a to z toho prostého důvodu, že žádné takové neexistuje. Do této pasti se současné soudnictví ovšem dostalo právě z důvodu ad absurdum přivedené politické korektnosti, která byla povýšena nejen nad zákon, ale i nad zdravý rozum.

Jak známo, ve starém Řecku se jedna pseudofilosofická škola zabývala konstruováním logických hříček, tzv. paradoxů. Asi nejznámější z nich má název Lhář a spočívá v hledání odpovědi na otázku: „Když je někdo lhář a řekne, že lže, tak lže, nebo mluví pravdu?” Může se to na první pohled jevit absurdním, ale podobné problémy naši soudci se zcela vážnou tváří řeší takřka denně.

Když někdo řekne Cikánovi, že je „černá svině“, bude to patrně posuzováno jako projev rasismu. Co ale v případě, že onou „černou sviní“ nazve jeden Cikán jiného Cikána – je to také rasismus? A jak se bude řešit případ, kdy černoch (tedy Afroameričan) označí za „černou svini“ Araba? Mají bitky mezi Afghánci a Syřany, resp. Iráčany a Bangladéšany v uprchlických táborech rasistické, náboženské nebo etnické pozadí?

Václav Havel neblahé paměti měl v těchto věcech jasno. Jak známo, bylo to u něho tak, že slovní spojení „černá svině“ chápal zásadně jako do nebe volající rasismus, který je třeba co nejpřísněji potrestat, zatímco u „bílé svině“ uděloval prezidentskou milost. Toto černobílé vidění světa předal jako politickou závěť svým pokračovatelům, z nichž se následně vyprofilovala ultrademokratická tlupa jeho pohrobků, vyznávající zásadu, že v demokratické společnosti nemají občané do politiky co mluvit a už vůbec ne o něčem hlasovat, protože když se jim to dovolí, zvolí Zemana.

Chtěl bych se ale vrátit zpět k dnešním absurdnostem ohledně vymahatelnosti práva, přičemž jako demonstrativní příklad uvedu kauzu pražské Kliniky. Pokud je mi známo, jde o budovu, která patří státu, resp. pražskému magistrátu. A do té budovy před časem vtrhly hordy jakýchsi podivných individuí, a od té doby ji okupují. Signifikantní je už to, jak o celé věci informují média – moji předchozí větu totiž interpetují následovně: „Budovu Kliniky obsadili aktivisté, kteří se zaměřují na pomoc uprchlíkům.“

Za zaznamenání stojí i událost z minulých dní, kdy nějaký anonym nahlásil v budově bombu, policisté ji vyklidili a poté, co se ukázalo, že šlo o planý poplach, byla Klinika pracovníky magistrátu zamčena. Ráno ovšem v rádiu hlásili, že aktivisté ji už zase obsadili. To ale snad museli ty zámky vypáčit, ne? A to se může?
Tak mě napadá – a co kdyby nějaký lupič vyloupil banku a následně tvrdil, že ty peníze chtěl poslat zbídačeným uprchlíkům do Idumeni? Vypadá to, že pokud by mu jeho čin nebyl odpuštěn, určitě by se jeho vyjádření chápalo jako mimořádně polehčující okolnost. A pokud by se navíc označil za aktivistu, nejlépe levicového, asi by (pokud vůbec) ve vězení dlouho nepobyl.

Takže, suma sumárum, je to dnes u nás asi tak, že kdokoli může vniknout kamkoli, třeba i do Vašeho domu, milí čtenáři. Když pak vyvěsí v okně transparent s nápisem Refugees Welcome, je Váš dům jeho. Pokud se proti tomu ozvete, jste hnusný rasista, xenofob, pravicový radikál, populista, šovinista, antisemita, extrémista, neonacista a darebák. Před Vaším (teď už bývalým) domem se budou každý den pořádat protestní shromáždění, a to tak dlouho, dokud to nevzdáte a nenajdete si nový domov pod mostem nebo někde v krmelci.

Ne, to žertuji. Prý je to s tou klinikou úplně jinak – magistrát ji nepotřebuje. No, a když má stát (nebo občan) nějaký majetek, který zrovna nepoužívá, pak je přece nezadatelným právem jiného občana jej ukrást, ne? Fuj, to je škaredé slovo! Říká se obsadit, odklonit, vyvlastnit, expropriovat…

ZDROJ: Jan Hofírek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 10 945,00 Kč
Vybráno 31.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 13 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
47 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.