euflag
13.1.2022
Kategorie: Politika

My ale nechceme evropskou federaci, pane poslanče Farský!

Sdílejte článek:

MAREK ZEMAN

Mimo jednání v PS ohledně vyslovení důvěry nové české vládě je předmětem zájmu výzva bývalého předsedy TOP 09 M. Kalouska směrem k poslanci Farskému (STAN), aby se vzdal mandátu poté, co byla zveřejněna jeho dlouhodobá stáž v USA.

Miroslav Kalousek celkem správně pokazuje na skutečnost, že “zastupovat” voliče po dobu osmi měsíců z Oregonu místo ze Semil moc nejde a to i za situace, že bude pan poslanec Farský dávat svůj plat na charitu a na důležitá hlasování z USA přilétat. Jan Farský naopak svůj mandát, respektivě jeho zachování, obhajuje tím, že opak by byl zradou na voličích, kteří mu dali důvěru a na svůj studijní pobyt odletět jako poslanec chce. Řada oslovených politologů se domnívá, že jde o hrubou chybu, jen těžko lze uvěřit, že to je důvěryhodný počin předního politika pětikoalice, která Česku slibuje novou politickou kulturu. Farského straničtí a koaliční lídři se jej naopak zastávají.

Povšimněme si, co komentářům politiků, politologů a médiím uniklo – jaké je téma jeho stáže. Poslanec Farský, 1.místopředseda STAN na otázku- Co bude výsledkem vaší stáže?– uvádí, cituji: “Otázky federalizace USA a přenesení jejich zkušenosti do našich podmínek a možné federalizace EU. Konkrétně budu řešit otázku možné evropské armády, k čemu by byla dobrá a co tomu brání. Dál budu zkoumat otázku chybějících institucí EU – tedy prezidenta a druhé komory parlamentu – a jestli se EU může bez nich posunout dál a stát se silným mezinárodním hráčem” konec citátu(zdroj Novinky.cz)

Jinými slovy : Jedu se tam učit, jak z EU stvořit federaci se vším všudy…Nebo-li: poslanec PS Parlamentu ČR a 1.místopředseda koaliční strany STAN jede do USA získat zkušenosti s federativním uspořádáním, které by využil v plánech “eurooptimistů” na vznik jakéhosi evropského federativního státu. Na tomto místě by bylo třeba se ptát, čí důvěru vlastně má, jako poslanec tam totiž nejede jako soukromá osoba, ale jako ústavní činitel dosud suverénního evropského státu. Kdo ho tam vysílá ? Nebo jsme skutečně tak daleko, že mi něco uniká a jsme na cestě k evropské federaci? Velkému evropskému federativnímu státu s prezidentem, dvoukomorovým parlamentem a jednou armádou? (a také jistě s jedinou bruselskou vládou, jedinou měnou a možná zcela nesoběstačnými “regionky” jako ČR…! ) A kolika lidem u nás a v Evropě se tato myšlenka evropské federace skutečně líbí?

Prosím nedopusťme takový posun. Jsem hrdý Čech, mám rád svoji českou korunu, naší svébytnost, ale hlavně jsem přesvědčen, že myšlenka jednoho evropského “superstátu” je nereálnou utopií!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 778 times, 10 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)