16.1.2014
Kategorie: Společnost

Můžete se konopím léčit sami? Policejní stát říká ne!

Sdílejte článek:

OD: PETRA TIMUROVÁ 16|01|2013

 

Přemýšlím jak začít příběh, který se stal noční můrou. Jsem Petra, spolumajitelka rodinné firmy Medigrower.cz z Chodova u Karlových Var. Nebudu zabíhat příliš do podrobností, začnu tím, jaká cesta mě vedla otevřít si zrovna growshop.

 

Když budu psát otevřeně a bez skrupulí, tak k otevření growshopu mě inspirovala klinická smrt. Ano. Mám Crohnovu chorobu, která se trošku zvrtla. Zůstala jsem pár týdnů v kómatu, učila jsem se znovu chodit, mluvit, protože hlasivky po třech týdnech na dýchacím přístroji dostaly pořádně zabrat. Tahle zkušenost mě vyděsila a naplnila pokorou. Když po každé návštěvě lékař lomil rukama a nevěděl co se mnou, začala jsem pátrat po internetu a našla Fénixovy slzy. To je výtažek z konopných palic, vlastně vyextrahovaná čistá pryskyřice z indického konopí. Jak složitou cestou se ke mně dostal první vzorek, který jsem od dobrého člověka dostala zdarma nebudu popisovat. Konopí mi zachránilo život a léčím se jím už přes čtyři roky. Pomáhá mi žít a fungovat. Když srovnám klasickou farmaceutickou léčbu a porovnám nežádoucí účinky, nemám jinou volbu, protože právě nežádoucí účinky mě málem připravily o život !

 

Vychovala jsem dcery, dvojčata a přemýšlela co dál. Hledala jsem díru na trhu a chtěla se se světem podělit o své zkušenosti s léčbou. Proto vznikl Medigrower.cz. Už z názvu je patrné, že se jedná o obchod s vybavením pro pěstování bylin pro alternativní léčbu. Medi je zkratka medicíny, nebo léčby a grower je anglicky pěstování. Obchod jsem vybavovala postupně, postupně získávala zákazníky. Od maminek s dětmi, které kupovaly konopnou kosmetiku až po důchodce hledajících byliny pro úlevu od bolestí opotřebovaných kloubů.

 

V obchodě jsme nikdy záměrně neměli žádné zboží umožňující zneužívání konopí, v krámku viselo pár obrazů… Vytvořila jsem klidné místo, kam se lidi rádi vraceli třeba jen na kus řeči o počasí. Každý měsíc byl jiný, jednou se zadařilo prodat více věcí a jindy, v letních měsících jsem musela krámek dotovat z lepších měsíců, takže o nějakém buisnessu na malém městě nemůže být řeč. Byl to spíš komorní krámek, šperky, obrazy, byliny, hnojiva, lampy, knihy…. všechno legálně koupené, platila jsem daně. Byla jsem šťastná za tuhle příležitost, ta práce mě bavila, dělala jsem na svém, nosila si práci domů a snažila se, aby krámek v pohodě fungoval i když mě zdraví zrovna neposlouchalo.

 

V pondělí 4. listopadu jsem šla do práce, jako každý den. Nebylo mi dobře, ale s tím se člověk naučí žít. Půl hodiny po otevření do obchodu nakráčela Policie České Republiky s papírem s kulatým razítkem. Následovalo zabavování zboží, obvinění z šíření toxikománie a výslech. Když jsem se pak vrátila do krámku, bylo mi hodně neveselo. Všechna ta snaha, práce, nadšení, pocit, že dělám dobrou věc i pro ostatní, kteří potřebují pomoc v léčbě, všechna marnost a nejistota světa se spojila v jednu velikou tíhu. Jak je tohle možné ?

 

Prý jsem šířila toxikománii, protože jsem v lidech vzbuzovala chuť pěstovat…. Ti lidé potřebují konopí k léčbě, provinila jsem se tím, že jsem jim poradila jak moci lépe nebo déle a důstojněji žít? Budu potrestaná i přesto, že je konopí schváleno jako léčebný produkt? Budou trestáni i lékaři, kteří budou nemocným konopí doporučovat a předepisovat ? Z jakého důvodu někteří smí o této nesmírně všestranně využitelné bylině mluvit a jiní ne ? Z jakého důvodu je na konopí uvalené informační embargo? Proč nesmíme mluvit jak ho správně používat a léčit se jím ? Komu to vadí a proč ? Likviduje stát možnou konkurenci ?

 

 

Je až nevhodně nápadné, že pár dní po této nesmyslné razii, při které PČR zabavovala mimo jiné i hlíny a květináče, do médií přišla zpráva, že dvě firmy už konečně získaly povolení na dovoz lékařského konopí z Holandska. Nechápu, proč zvolili zrovna Holandsko, které má přemrštěné ceny na rozdíl od např. Izraele? Nedokážu si představit, že nemocný každý měsíc zaplatí nehorázné peníze za konopí a bude žít, ale pro změnu zase nebude mít ani na chleba. Copak ti nahoře neví, jaké jsou invalidní důchody? Takže konopí, které je tak nenáročné, že ho lze pěstovat v každém skleníku, bude stále zakázané, aby si ho lidé museli kupovat v lékárnách. Přitom skvěle pomáhá lidem s Crohnovou chorobou, Roztroušenou sklerózou, Rakovinou, Parkinsonovo chorobou atd.

 

Je jednoduché zabavit zboží za miliardy, když je v naší zemi bezpráví a pravá ruka neví co dělá druhá, protože je nikdo nehlídá. Je na čase změnit zákon, povolit nemocným samoléčbu. Oni také platí daně… za vodu, elektřinu, za zboží, za potraviny, za život. Proč by si nemohli koupit vybavení na pěstování a s povolením si ho pěstovat sami za minimální náklady ? Aha.. Česká republika zničila jedno průmyslové odvětví – growshopy.

 

Budu se bránit! Necítím se jako zločinec, který škodí, právě naopak! Pěstovat rostliny je přirozené, je přirozené rozumně a s citem využívat jejich léčebný potenciál. To by pak mohli zavřít každou bylinkářku, protože i heřmánek je droga! Každou drogerii, protože i tam se dá koupit rozpouštědlo. Každé kuchyňské potřeby, protože tam prodávají nože a každou lékárnu, protože tam prodávají drogy.

 

Nemocní potřebují naši pomoc!

 

S důvěrou ve spravedlnost

 

Petra Timurová

 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 110 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.