VIRTEST
17.4.2021
Kategorie: Společnost

Můžeme se klidně utestovat a urouškovat

Sdílejte článek:

NATÁLIE VACHATOVÁ

natalie-vachatova83868809_0Ale k ničemu nám to nebude, protože opatření nejsou ani více než po roce nastavena tak, aby chránila to nejdůležitější – naši rizikovou skupinu, kvůli které to vše přece máme dělat. Mohou mi stokrát tvrdit, jak jim jde o naše seniory a lidi oslabené či spadající do rizikové skupiny, a já jim to nebudu věřit, dokud (posbíráno na základě vlastních i cizích zkušeností za poslední měsíc):
 
 

 
1) Dokud nebudou fungovat ve všech krajích mobilní týmy, které by dojely za těmi, kdo se nemohou dostavit na odběrná místa vlastními prostředky. Jinak se může stát, že v autobuse potkáte covid pozitivní maminku s jejími třemi taktéž pozitivními dětmi, které jedou na odběrové místo autobusem, protože se tam nemají jak jinak dostat.

 
2) Dokud se při očkování bude ignorovat fakt, že jedinec byl před pár dny v úzkém kontaktu s člověkem, který byl následně diagnostikován jako covid pozitivní. Může být tedy potenciálně nemocný a vakcína by mohla být v takovém případě fatální. Místo toho, aby seniorovi 70+, tedy člověku v té nejrizikovější skupině, vzali krev nebo udělali alespoň PCR test, zeptají se ho, zda se cítí dobře, a beze všeho ho naočkují.
 
3) Dokud se nebude mluvit o prevenci a možné léčbě, díky které by nejspíš mnoho lidí nemuselo skončit v nemocnicích. Raději budeme mluvit o tom, že přípravek, díky kterému je většina lidí během pár dní fit, má možný vedlejší účinek v podobě možného vzniku ledvinové koliky, jak jsem byla poučena svým praktickým lékařem. Já a má rodina to ale riskla a riskneme to příště, bude-li třeba, zas, stejně jako množství mých známých po celé České republice.
 
4) Dokud tu jsou nemocnice, které při hospitalizaci na jakékoli jiné oddělení (stále totiž existují i jiné nemoci) pacienta nejprve „ubytují“ na pokoj s dalšími pacienty, a teprve až následující den mu udělají PCR test. Nakolik, prosím, berou nemocnice tuto nemoc vůbec vážně? O tom, že potenciálně covid pozitivní pacient může být pro ostatní pacienty na pokoji obrovským rizikem, není třeba mluvit.
 
 
Ve Středočeském kraji bylo testováno 48 554 dětí, z nich bylo pozitivních 20, tedy ani ne půl promile. Z 13 915 zaměstnanců bylo pozitivních 0.

 
Je testování dětí ve školách řešení, nebo business? Úryvek, v němž Jindřich Rajchl a

Lukáš Fiedler vysvětlují náš postoj k testování, zde: https://www.youtube.com/watch?v=lOGiuZEa51s&t=614s
 
 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 777 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)