babis2182018
16.11.2018
Kategorie: Politika

Můžeme se divit tomu, že Babiše někdo považuje za oběť?

Sdílejte článek:

JAN WERNER

Lze se v době, kdy přibývá lidí, kteří věří nejrůznějším ezokravinám, pseudovědeckým nesmyslům, hoaxům a konspiračním teoriím, divit tomu, že se stále najde nemálo lidí, kteří vidí estébáka Babiše jako oběť?

Zřejmě už to někde někým bylo řečeno, ale je skutečně třeba si uvědomit, že ještě před 13 roky stačily nejasnosti ohledně financování bytu k tomu, aby tehdejší premiér Gross odstoupil. Pokud bychom v roce 2005 udělali střih a náhle se ocitli v roce 2018, objevili bychom se uprostřed stěží uvěřitelného absurdního dramatu, a asi jen málo kdo by tehdy věřil, že k něčemu takovému můžeme dospět, či lépe řečeno degradovat. Ke smůle mé, vaší, této společnosti i této republiky však toto absurdní drama představuje hořkou realitu dnešních dnů.

“Kauza Gross” se dnes ve srovnání s neustále bobtnající “kauzou Babiš” jeví jako naprosto zanedbatelná a nicotná. Na tomto srovnání je nicméně dobře vidět, kam se společnost za těch 15 let posunula, respektive jakým vývojem prošla. Drastickým způsobem poklesla důvěra obyvatelstva v řadu tradičních médií, a to ať už těch veřejnoprávních, tak i těch soukromých. Některá si za to částečně mohou sama soustavným ignorováním či bagatelizováním určitých problémů, jiná byla oligarchou odkoupena a nemilosrdně podrobena politické linii. Zároveň se masově rozšířil internet, v podstatě “do každé domácnosti”. To dalo vzniknout celé řadě jiných, nových médií, která v době, kdy je již internet normou, začala růst jako houby po dešti. Vznikla tak řada těch nejbizarnějších “médií”, přičemž třeba takové Parlamentní listy – které ještě patří mezi ty méně bizarní – se již v podstatě etablovaly do role “nového tradičního média”. A lidé, ztrativší důvěru v klasická tradiční média, a zároveň zklamaní a zhnusení polistopadovou politikou, jim věří v podstatě cokoliv. Jak bylo napsáno jinde, Babiš by klidně někoho mohl zabít v přímém přenosu, ale stejně by to bylo “obhajitelné” tvrzením, že jde o kampaň, účelovku a že za to v důsledku může Kalousek.

Je to jen jeden z dalších důsledků informační přesycenosti dnešní doby. Dnes je možné hájit v podstatě jakoukoliv “pravdu”, a lidé, pevně zakopaní ve svých světonázorových pozicích, ji budou ochotně přijímat, pokud bude podporovat jejich vidění světa (psal jsem o tom nedávno zde). A jestliže poslední roky roste počet lidí, kteří věří nejrůznějším ezokravinám, mýty o nebezpečnosti očkování počínaje, přes bludy o funkčnosti homeopatik až po blouznění o boji okultních satanistů o globální nadvládu, absolutně se nelze divit tomu, že charismatickému politikovi s profesionálním politickým marketingem projde úplně všechno.

Je ostatně snažší docílit toho, aby lidé uvěřili, že je Andrej Babiš konstantní obětí účelovek, kampaní, podrazů od Kalouska a vykreslit jej jako čestného ne-politika, kterého se ostatní politici kvůli jeho protikorupčnímu zápalu snaží vyštípat z politiky, než donutit lidi popírat vědecké výzkumy v oblasti očkování či je přimět myslet si, že kulička cukru pojmenovaná “homeopatikum” je schopná cokoliv vyléčit. A přesto jsou homeopatika miliardovým byznysem a přesto vzrůstá počet lidí, kteří nechápajíce vědu a její metodologii podléhají bludům šarlatánů ohledně (zdaleka nejen) očkování. A my se v takové situaci vážně budeme divit, že politik obklopený špičkovými politickými marketéry dokáže přesvědčit nezanedbatelné procento lidí, že on není padouchem, nýbrž naopak obětí?

Autor: Jan Werner
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 9 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,18 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
106 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.