babis2182018
16.11.2018
Kategorie: Politika

Můžeme se divit tomu, že Babiše někdo považuje za oběť?

Sdílejte článek:

JAN WERNER

Lze se v době, kdy přibývá lidí, kteří věří nejrůznějším ezokravinám, pseudovědeckým nesmyslům, hoaxům a konspiračním teoriím, divit tomu, že se stále najde nemálo lidí, kteří vidí estébáka Babiše jako oběť?

Zřejmě už to někde někým bylo řečeno, ale je skutečně třeba si uvědomit, že ještě před 13 roky stačily nejasnosti ohledně financování bytu k tomu, aby tehdejší premiér Gross odstoupil. Pokud bychom v roce 2005 udělali střih a náhle se ocitli v roce 2018, objevili bychom se uprostřed stěží uvěřitelného absurdního dramatu, a asi jen málo kdo by tehdy věřil, že k něčemu takovému můžeme dospět, či lépe řečeno degradovat. Ke smůle mé, vaší, této společnosti i této republiky však toto absurdní drama představuje hořkou realitu dnešních dnů.

“Kauza Gross” se dnes ve srovnání s neustále bobtnající “kauzou Babiš” jeví jako naprosto zanedbatelná a nicotná. Na tomto srovnání je nicméně dobře vidět, kam se společnost za těch 15 let posunula, respektive jakým vývojem prošla. Drastickým způsobem poklesla důvěra obyvatelstva v řadu tradičních médií, a to ať už těch veřejnoprávních, tak i těch soukromých. Některá si za to částečně mohou sama soustavným ignorováním či bagatelizováním určitých problémů, jiná byla oligarchou odkoupena a nemilosrdně podrobena politické linii. Zároveň se masově rozšířil internet, v podstatě “do každé domácnosti”. To dalo vzniknout celé řadě jiných, nových médií, která v době, kdy je již internet normou, začala růst jako houby po dešti. Vznikla tak řada těch nejbizarnějších “médií”, přičemž třeba takové Parlamentní listy – které ještě patří mezi ty méně bizarní – se již v podstatě etablovaly do role “nového tradičního média”. A lidé, ztrativší důvěru v klasická tradiční média, a zároveň zklamaní a zhnusení polistopadovou politikou, jim věří v podstatě cokoliv. Jak bylo napsáno jinde, Babiš by klidně někoho mohl zabít v přímém přenosu, ale stejně by to bylo “obhajitelné” tvrzením, že jde o kampaň, účelovku a že za to v důsledku může Kalousek.

Je to jen jeden z dalších důsledků informační přesycenosti dnešní doby. Dnes je možné hájit v podstatě jakoukoliv “pravdu”, a lidé, pevně zakopaní ve svých světonázorových pozicích, ji budou ochotně přijímat, pokud bude podporovat jejich vidění světa (psal jsem o tom nedávno zde). A jestliže poslední roky roste počet lidí, kteří věří nejrůznějším ezokravinám, mýty o nebezpečnosti očkování počínaje, přes bludy o funkčnosti homeopatik až po blouznění o boji okultních satanistů o globální nadvládu, absolutně se nelze divit tomu, že charismatickému politikovi s profesionálním politickým marketingem projde úplně všechno.

Je ostatně snažší docílit toho, aby lidé uvěřili, že je Andrej Babiš konstantní obětí účelovek, kampaní, podrazů od Kalouska a vykreslit jej jako čestného ne-politika, kterého se ostatní politici kvůli jeho protikorupčnímu zápalu snaží vyštípat z politiky, než donutit lidi popírat vědecké výzkumy v oblasti očkování či je přimět myslet si, že kulička cukru pojmenovaná “homeopatikum” je schopná cokoliv vyléčit. A přesto jsou homeopatika miliardovým byznysem a přesto vzrůstá počet lidí, kteří nechápajíce vědu a její metodologii podléhají bludům šarlatánů ohledně (zdaleka nejen) očkování. A my se v takové situaci vážně budeme divit, že politik obklopený špičkovými politickými marketéry dokáže přesvědčit nezanedbatelné procento lidí, že on není padouchem, nýbrž naopak obětí?

Autor: Jan Werner
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,18 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
106 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.