13.6.2014
Kategorie: Společnost

Může po nevěře pokračovat šťastný vztah?

Sdílejte článek:

OD: NAJKY 13|06|2014

Nevěra není nikdy hezkou záležitostí – co si budeme povídat. Noční telefonáty, podivné schůzky a časté přesčasy v práci,… Podezření sílí každým dnem a může vyvrcholit paranoidními představami, které vás vedou k činům, které byste jinak neudělal. Kontrolování telefonu, e-mailu, sociálních sítí nebo diáře je odporným projevem takové podezřívavosti. Pokud ale máte pravdu a skutečně k tomu došlo, neměl byste dát na ony pověry, které se kolem nevěry drží.

 

 

1. Po nevěře už manželství nikdy nemůže být znovu šťastné

 

Nemusí tomu tak být. Mnoho lidí o tom nemluví, kdo by se také chlubil tím, že z něho jeho drahý/drahá udělal/a paroháče. I tak jsou ale mezi námi tací, kterým se takovou krizi podařilo překonat. A co víc. Některé páry dokonce tvrdí, že poté, co překonaly nevěru, je jejich pouto ještě silnější než předtím.

 

2. Nevěra není jen o sexu – jde o manželské problémy

 

Ne vždycky se musí jednat o něco víc, než jako co to vypadá. Někdy je sex prostě jenom sexem a ničím víc. Neznamená to, že k nevěře nemusí dojít na základě nějakého pocitu nenaplnění v manželství, ale vždycky tomu tak opravdu není.

 

3. Nedá se tomu říkat nevěra, pokud nedošlo k sexu/polibku

 

To, že nedošlo k nějakému „smilnění“ vám spíše hraje ke cti, ale pokud si po nocích smskujete s kolegyní s práce, zkuste se na to podívat očima své ženy. Opravdu to není podvádění? I když se odevzdáváte někomu jinému a vaše myšlenky jsou u jiné osoby, než u té, která vedle vás leží v posteli? Zamyslete se nad tím.

 

4. Aférky jsou vždycky jen o sexuální přitažlivosti

 

Ne nezbytně. Někdy se může jednat o „vztah“ na základě porozumění. Sdílení pocitů, názorů, problémů a povídání dlouho do noci může sbližovat někdy více, než upnuté tričko se čtyřkami skoro vypadávajícími ven. Na druhou stranu takovéto pocity souznění velmi často vedou i ke sblížení fyzického rázu.

 

5. K nevěrám dochází proto, že v manželství je někde problém

 

Skoro v každém manželství lze najít nějaké to jablko sváru. To ale neznamená, že musí dojít k podvádění. Chybou zde je, že manželé neumí pořádně své problémy řešit, mluvit o nich, věnovat jim pozornost namísto jejich přehlížení. Hádky v manželství rozhodně nejsou omluvou pro nevěru.

 

 

6. Po nevěře můžete dát svému manželství sbohem

 

Tak to prrr. Přes polovinu manželství nevěru „hravě“ zvládne. Není nutné hnedka věsit hlavu a loučit se s prstýnkem. Důvody, proč dochází k rozpadu, jsou jiné – nejčastěji je to odmítání spolupráce ze strany manželů, které je základem pro vybudování nové důvěry. Další chybou je pak nedostatečná komunikace, která také může vést k rozvodu.

 

7. Jednou nevěrník, vždycky nevěrník

 

Další zakořeněný mýtus. Pokud se muž nebo žena, to je v podstatě jedno, opije a s někým „omylem“ vyspí, rozhodně tu nejde o zatvrzelého nevěrníka/nevěrnici, který by to dělal pořád. Jednorázovka je prostě jen jednorázovka a hotovo. Důležité je ale říci pravdu, to je totiž základem k uzdravení manželství.

 

8. K nevěře dochází proto, že chlapi nepřestávají lovit

 

Je pravda, že se o mužích říká, že jsou to lovci, ale v tomto případě tomu tak není. Nejčastěji k podvodu totiž dojde ve chvíli, kdy ho člověk rozhodně nevyhledává. Častým příkladem je ono porozumění, kdy nejdříve dojde k souznění s někým jiným a následně se tento emocionální vztah přesune do vyšší sféry.

 

9. Nevěra se stává jen hezkým a mladým lidem

 

Kecy, kecy, ježek v kleci. Nevěrníkem se může stát kdokoliv. Nejde o to, že by milenec nebo milenka byla atraktivnější než manželka/manžel, ale o to, že je to někdo jiný. Někdo nový, někdo kdo vás poslouchá, kdo vám věnuje pozornost. Nemusí být lepší než partner, kterého máte doma.

 

Nevěra nemusí znamenat konec

 

Jak vidíte, ne všechno, co jste kdy slyšeli o nevěře, je skutečně pravda. Pokud jste rozhodnutý na svém manželství pracovat a vaše druhá polovička také, potom je tu šance, že to ustojíte. Rozhodně nestahuje kalhoty, když brod je ještě daleko.

 

ZDROJ: najky.eu

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 247 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,11 out of 5)
Loading...