HOVEZI KRAVA
6.3.2019
Kategorie: Ekonomika

Může nám EU zakázat veterinární kontroly masa z Polska?

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

 Kauza týkající se infikovaného masa pokročila dál – Česká republika zavedla kontroly masa dováženého z Polska. Na to zareagovala Evropská unie tak, že zažádala, aby se s kontrolami do konce minulého týdne přestalo. Tento týden budou členské státy EU hlasovat a na základě tohoto hlasování nám mohou ukončení kontrol přikázat. Důvod je ten, že kontroly nejsou přiměřené riziku.Přitom v mase – jak hovězím, tak nově kuřecím – byly nalezeny bakterie salmonely. To podle eurokomisaře pro zdraví a bezpečnost potravin V. Andriukaitise není důvod ke kontrolám. Kontroly jsou prý protekcionismus a ten je v EU nepřípustný. Ředitel Státní veterinární správy prohlásil, že toto nařízení odmítne. Musím panu řediteli Semerádovi zatleskat a pochválit ho, že svou práci dělá dobře.

Nevím jak pan eurokomisař, ale já, pokud si mám vybrat mezi kontrolami, nebo salmonelou, tak si jednoznačně vyberu kontroly. Je zajímavé, že toto téma se v EU nyní řeší, zatímco téma dvojí kvality potravin bylo zameteno pod koberec.

Co mě ale děsí úplně nejvíce, je fakt, že EU má právo nám přikázat zastavit kontroly. My ho sice (zatím) můžeme odmítnout, ale otázkou je, co přijde jako další krok EU. V případě těsnější integrace, která je vedoucími představiteli EU brána jako nutnost, bychom zřejmě možnost odmítnutí již neměli. Prostě a jednoduše ideologie je nadřazena v tomto případě zdraví, v jiných případech bezpečnosti atd. Já opravdu nechci, abychom byli já nebo moje děti vystaveni riziku, protože kontrola odporuje „evropské myšlence“.

Je čas převzít rozhodování o našich pravidlech do vlastních rukou, dokud to ještě jde. Aby to bylo možné i nadále, je nutné Evropskou unii opustit.

Autor: 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 400,00 Kč
Vybráno 1.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 348 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.