sssr
24.9.2017
Kategorie: Historie

Může Česká republika požadovat od Ruska reparace?

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Poláci nedávno přišli s požadavkem na reparace od Německa za utrpení a hospodářské ztráty během II. světové války. Nyní se s tímto samým požadavkem obrátili na Rusko, jako na nástupnický stát po Sovětském svazu.

Sovětský svaz jako agresor napadl 17. září 1939 zákeřně Polsko. Má na svědomí přes tři sta tisíc mrtvých. Po “osvobození” v roce 1945, odvezl Sovětský svaz do roku 1947 přes 40% všeho strojního zařízení Polska. Někteří Poláci dokonce naznačují, že výše ruských reparací by měla být vyšší než ta Německá.

A co my? Neměli by jsme taky po Rusku, jako nástupnickém státu po Sovětském svazu, žádat o reparaci? Vždyť Sovětský svaz nás dvacet let okupoval a způsobil smrt více jak dvě stě lidí a miliardové škody na našem majetku. A to nehovořím o tom, že Sovětská svaz u nás dosadil komunisty k moci. Tímto násilným činem způsobil naše zaostávání za světem v hodnotě několika bilionů korun.

Podle vlády, způsobila sovětská vojska u nás, k 1. listopadu 1991, škody v hodnotě 6 miliard ! (podle dnešních cen cca 60 miliard) korun. Ovšem v tom nejsou započítány náklady na vyčištění vojenských újezdů od munice, která tady sovětská armáda velkoryse zanechala. Například čištění území Ralska nás do dnešního dne stálo skoro 500 milionů korun.

Určitě by bylo vhodné sledovat počínání Polska, protože kdyby se k nim přidalo Pobaltí, tak by se Rusové asi hodně kroutili.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 118 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,26 out of 5)
Loading...