cssd_volby2010_01
11.3.2017
Kategorie: Společnost

Může být na právě probíhajícím sjezdu socanů něco pozitivního?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Co myslíte, může být na právě probíhajícím sjezdu socanů něco pozitivního? Asi si ťukáte na čelo. Ale kupodivu může.

Ne, nebojte se. Nemám na mysli výsledky žabomyších válek o posty v partaji, kráčející k bezvýznamnost. Ani obsah programových řečí papalášů. Vždyť víme, že řeči se vedou a voda teče. A že politici mluví jinak tady, v Česku, takzvaně pro lid, a úplně jinak mezi těmi „velkými kluky“ v Bruseli.

Jde o jinou věc. O malinkou, ale velice zajímavou zprávičku (zde), že ČSSD na svůj sjezd odmítla vpustit zástupce parazitovky Rekonstrukce státu. Prý jejich, jak se vyjádřil zástupce téhle obskurní organizace, „ambasadora“. Prý z kapacitních důvodů.

Organizátoři sjezdu jim to dali vědět s předstihem a přesto, podle mluvčího ČSSD Mikuláše Klanga, „oni ale stejně přijeli a dožadovali se vstupu.“ Cítíte tu nabubřelost? To strašlivé chucpe? Zástupce nikým nevoleného (a bůhvíodkud placeného) soukromého spolku se tlačí na cizí akci….

Představte si třeba člověka, který se vnutí na cizí svatbu. Jen tak přijde, v saku a kravatě a žoviálně prohlásí: Já jsem ze spolku pro ochranu mravnosti a jdu zkontrolovat, jestli se tu nevyprávějí košilaté vtipy před dětmi. Takže bych si sedl třeba támhle, vedle nevěsty… a vůbec, už jsem tu, a tak polévka může na stůl.

Hanba by měla Rekonstruktory fackovat. Ale oni jsou, stejně jako ostatní parazitovky, splachovací. Aby ne, s těmi výsledky. Shodili jednu vládu. Ať už byla jaká chtěla, byla řádně zvolená. Rozpoutali protikorupční běsnění. Smrtonosnou válku s lobbysmem, politickou korupcí a střety zájmů. Jedním z jejich výsledků je Babiš na vrcholu politické moci. Druhým pak, prostřednictvím zaplevelení právního řádu a rozhýbání aktivistů v orgánech trestního řízení, je praktická paralyzace rozvoje měst, obcí a činnosti samospráv.

Právní prostředí je komplikované, dříve běžné, stává se legálně prakticky nemožným. Šťouravý aktivista může vždy najít nějaké formální pochybení a orgány konají. Na udání. A jestliže se trestným a právně postižitelným stává i hlasování v orgánech SAMOSPRÁVY, pak je hotovo a vymalováno…..

Takže, z pohledu běžného občana, je přibouchnutí dveří podobnému spolku před nosem velice pozitivním aktem. Jen houšť a větší kapky, chtělo by se zvolat. Ale bohužel, tahle jedna vlaštovka u nás ještě jaro nedělá. A v tomto konkrétním případě se vkrádá spíše podezření, že Socani (a to oprávněně) považují Rekonstrukci za bojovníky politického protivníka. Za Babišovy hochy.

Vypadá to, že na skutečný boj s politickými neziskovkami si budeme muset ještě počkat. Nicméně je před volbami a proto příhodný čas k dotazům na politiky. Čas mítingů, objíždění republiky a zviditelňování se blíží a otázka vztahu k těmhle roztahujícím se škůdcům zajímá mnohé. Neváhejte proto položit při každé příležitosti otázku na vztah politika, případně jeho strany k neziskovkám. Co si myslí o  jejich omezení a regulaci. S tím, že se podle jeho odpovědi u uren zachováme. Aby věděl. A předal to dál..

Odpoví-li Vám, seznamte s jeho odpovědí i nás, ostatní. Třeba právě na Pravém Prostoru.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 120 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...