koza
3.11.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Muž v JAR zatčen za bestialitu. Už tam není bezpečno ani pro kozy

Sdílejte článek:

JITKA MOODY

Ve Winterveldtu v Jihoafrické republice se týpkovi ztratila těhotná koza. V noci ji slyšel vyluzovat divné zvuky a měl za to, že rodí. Ráno ji nenašel. Později se mu vrátila zkrvavená a v bolestech.

No a ještě pak se dozvěděl, že nebohou kozu měl přes noc jeho soused, 33letý Feselani Mcube. Jejich společný známý ho přistihl s kozou v posteli. Muž byl usvědčen z krutosti ke zvířatům a z bestiality, tedy sexuálního napadení zvířete. Hrozí mu vězení. Více ZDE.

Komunita je pobouřená, ozývají se výzvy k tvrdému trestu. Zapojili se i ochránci zvířat a silnou odezvu má případ i v západních médiích.

Jak majitel kozy, tak její „milenec“ patří k africké většině, to jen na okraj.

Samozřejmě, kozenky je mi líto a nadrženého zmetka má stihnout trest. Jenže, a to mi povězte, proč minimálně stejný řev neslyšíme z médií, zvláště těch západních liberálních a politicky korektních, když přijde na černý Apartheid, na brutální vraždy, znásilňování bělochů? Na legalizaci vyhánění a zabírání půdy bílým farmářům?

V reakci na vzrůstající počet vražd a toho, že JAR se zařadila mezi nejnásilnější a nejnebezpečnější země světa, jihoafrický ministr policie Bheki Cele prohlásil, že se země „přibližuje válečné zóně“. Vzhledem k tomu, že je v JAR denně zavražděno v průměru 57 lidí, má nejspíš pravdu.

Pro zajímavost, komentáře k tomuto číslu často říkají, že násilí v JAR se nesníží, pokud se nesníží nerovnost.

Je bez diskuze, že Apartheid z let 1949 až 1993 bylo ohavné svinstvo a krutá politika vůči černošské většině. A Jihoafrická republika za to také čelila izolaci a sankcím z celého světa. Poprávu. A i když to není ani trochu korektní, nedá se zároveň popřít, že se zejména v 80. letech jihoafrická ekonomika stala jednou z komet vedle Číny nebo Brazílie – BRICS. Dnes se běžný život černých Jihoafričanů zase tak moc nezměnil, jen nezaměstnanost vzrostla na 25 % (některé odhady šplhají až k 50 %!) a rozvojová pomoc JAR se zněkolikanásobila.

Podle lidskoprávní organizace AfriForum je nejnebezpečnějším povoláním v JAR „bílý farmář“. Čelí čtyřnásobnému riziku, že bude zavražděn, oproti zbytku populace. V článku DailyMail je uvedeno, že jen za první tři měsíce 2018 došlo už k 209 útokům na bílé farmáře, což stálo život 15 lidí. Některé útoky zahrnují i mučení, znásilnění a zohavení či upálení zaživa – vše před zraky svých příbuzných. Děje se to už nějakou dobu, například statistiky z roku 2016 vykazují tato děsivá čísla: 82 vražd and 423 útoků.

Maďarsko, které se stalo fackovacím panákem za svůj tvrdý postoj vůči nelegální migraci, nabídlo, že přijme bílé farmáře z JAR, stejně jako Austrálie. Tleskám, ale pořád je to zoufale málo.

Hned jak se vypláčeme nad nebohým zvířetem, můžeme zkusit aspoň mluvit a psát o tom, jaké genocidě čelí bílí lidé v JAR?

Autor: 

jitka-prikrylova8629960_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 328 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...