musl
4.9.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimský uprchlík obhajoval znásilnění malého chlapce slovy: “U nás doma se to smí.”

Sdílejte článek:

SM

Dvacetiletý muslimský migrant znásilnil v Sydney desetiletého chlapce. U soudu tvrdil, že to, “co udělal, není zločin, protože v jeho vlasti je to dovolené.”

Obžalovaný Mufiz Rahaman se u soudu v Sydney ve středu přiznal k sexuálnímu útoku na desetiletého chlapce a dodal, že v jeho rodné Barmě není považováno znásilňování dětí za morálně špatné. Podle Mufize Rahamana je to v jeho zemi dokonce “kulturně přijatelné.” Před soudem pachatele také tvrdil, že chlapec s ním šel dobrovolně, za peníze. 

Oběť i pachatel patří k muslimskému kmenu Rohingyů, který je jedním z nejutlačovanějších etnik současnosti. Na Barmě čelí genocidě a jeho příslušníci prchají před náboženským pronásledováním i do Austrálie.

Chlapec žil se svým otcem od roku 2013 v ubytovně na jižním předměstí Sydney. K sexuálnímu napadení mělo dojít loni 8. ledna, kdy se Rahaman dostal do chlapcovy ložnice a přemlouval ho k sexu za peníze. Chlapcův otec  se v tu chvíli vrátil a syn se začal bránit s tím, že ho Rahaman znásilnil. Dvacetiletý migrant byl zatčen až dva dny poté , co incident oznámil jiný rodinný příslušník. Rahaman imigroval do Austrálie v roce 2012 a u soudu se obhajoval také tím, že byl v dětství obětí  sexuálního zneužívání.

Pachatel byl usvědčen testem DNA porovnávaným se spermatem nalezeným na oběti. Podle soudce není obžalovaný schopen pochopit, že jeho útok by mohl napadeného chlapce „fyzicky i z psychologického hlediska nějak poškodit. Rahaman podle soudce, s ohledem na zvyklosti v jeho původní vlasti, nepovažuje sexuální napadení za morálně špatné a necítí se tak být jakkoliv odpovědný za svoje konání, čímž prokázal „nedostatek morálky“. 

„Je třeba z toho udělat odstrašující příklad. Aby tento zločin s ohledem na dětství pachatele nebyl považován za kulturně přijatelné chování,“ dodal soudce.

Soudce odsoudil Rahamana na pět let vězení s tím, že nárok na podmínečně propuštění nastane až v březnu 2018. Soudce přitom poznamenal, že u muže hrozí “střední až vysoké riziko opětovného páchání této trestné činnosti.”

Obdobný případ znásilnění se odehrál ve vídeňském plaveckém areálu Theresienbad již 2. prosince loňského roku. Teprve desetiletého chlapce zatáhl uprchlík z Iráku (20) do převlékací kabinky, stáhl mu plavky a brutálně ho znásilnil. Chlapeček křičel o pomoc, ale ani to násilníka nezastavilo. Policii pak řekl, že věděl, že dělá špatnou věc, ale nemohl si prý pomoci, protože neměl sex asi čtyři měsíce. Pachateli hrozilo až 15 let vězení, soud se ale nakonec přiklonil k mírnějšímu trestu šesti let. Zohlednil přitom skutečnost, že pachateli je méně než 21 let, v minulosti nebyl trestán a že se nachází v obtížné životní situaci. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
19 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.