eu_muslim
3.5.2017
Kategorie: Politika

Muslimský svět představuje permanentní uprchlickou krizi

Sdílejte článek:

DANIEL GREENFIELD

Zapomeňte na syrskou občanskou válku. I bez šíitů a sunnitů soutěžících o to, kdo komu mačetou dřív usekne hlavu, by tady neustále byla permanentní muslimská uprchlická krize.

Většina občanských válek v posledních desetiletích se odehrála v muslimských zemích. Muslimské země také patří k těm nejchudším na světě. A muslimské země mají také velice vysokou porodnost. Když zkombinujete násilí a chudobu s populační explozí, dostanete permanentní migrační krizi.

Bez ohledu na to, co se stane v Sýrii a Libyi příští rok, permanentní migrační krize rozhodně nezmizí. Muslimský svět neudržitelně expanduje. Na Blízkém východě a v Asii mají muslimové horší výsledky, než nemuslimové, ať už se jedná o vzdělání, nebo ekonomický úspěch. Ropa je jediné aktivum, které dává muslimům nějakou výhodu a v době frakování je tahle hodnota víc křehká, než kdy byla.

Muslimský svět ztratil svou starou rolí jako prostředník mezi Asií a Západem. A nemá žádnou ekonomickou funkci v novém světě, kromě vydírání ostatních, vyvoláváním násilí a nestability.

Muslimské země mají horší úroveň vzdělanosti, speciálně pro ženy a nikdy nebudou představovat ekonomické vítěze v obchodu, pokud se zrovna nejedná o dolování černého zlata ze země. Taktéž nestabilní diktatury nedokážou poskytnout sociální mobilitu a zabezpečit pro své občany dobrý život. Přinejlepším dokážou rozdávat dotace pro chléb. A muslimský svět neukazuje zatím žádnou naději pro zlepšení. Arabské jaro byla jenom západní iluze.

Prudce rostoucí populace, rozdělená podle kmenových a náboženských linií bude soutěžit a omezené množství půdy, moci a bohatství. V státech bez budoucnosti se v nejbližších desetiletích zdvojnásobí populace. Jsou tady pouze dvě možnosti. Válka nebo migrace.

Buď budou bojovat a vezmou si, co chtějí doma. Nebo odcestují do zahraničí a vezmou si, co chtějí tady.

Předpokládejme, že k Irácké válce nikdy nedošlo. Jak by mohla nábožensky a etnicky rozdělená země zvládnout populační růst z 13 milionů v 80. letech na 30 milionů v době Irácké války na 76 milionů obyvatel v roce 2050? Odpovědí je občasná válka následovaná genocidou, etnickými čistkami a migrací.

To k čemu dochází teď, by stejně nakonec došlo. Už se to pomalu dělo za Saddáma Husajna. Bagdád má jednu z nejvyšších hustot obyvatel na světě. A nemá žádnou budoucnost. Jediný reálný ekonomický plán je dostat peníze ze Západu.

Plán A jak dostat peníze ze Západu, je vytvořit krizi, která donutí Západ intervenovat. To znamená všechno od odstartování války k pomáhání teroristům, kteří můžou ohrožovat Západ. Muslimské země se střílejí do nohy tak aby Západní země intervenovali a přinesli peníze.

Plán B je přestěhovat se do Evropy. A plán B je skvělý plán. Je to jediný ekonomický plán, co opravdu funguje. Tedy alespoň do doby, do kdy se na Západě vyčerpají zásoby nativních a naivních Evropanů, kteří budou platit za muslimské migranty, uprchlíky a osadníky.

Za tisícovky dolarů, muslim z Blízkého východu může zaplatit za to, že bude propašován do Evropy. Je to malá investice, která se bohatě zaplatí. I ty nejnižší sociální benefity ve Švédsku jsou vyšší, než průměrný plat v typické muslimské zemi. A muslimští migranti jsou extrémně navyklí na dávky. Je to důvod proč migrují do Německa nebo Švédska, ne do Řecka, nebo na Slovensko. Je to také důvod proč přebývají ve velkých městech s existující muslimskou infrastrukturou sociálních benefitů a ne na venkově.

Muslimský migrant představuje investici pro celou rozšířenou rodinu. Když mladý muž dostane svoje papíry, sjednocování rodin začíná. To neznamená pouze každého člena širší rodiny, který přijde a bude požadovat sociální benefity. To také znamená, že rodinní členové budou prodávat přístup do Evropy těm, co si to můžou dovolit. Není nutné cestovat člunem do Evropy. Mohamed nebo Ahmed budou tvrdit, že jste člen rodiny. Nebo dočasné manželství dokáže přinést celou širší rodinu.

Mohamed dostane zaplaceno. Také jeho širší rodina, která zabezpečuje tyhle transakce. Pašování lidí neznamená pouze plavbu přes moře. Je to o tom mít i správné rodinné konexe. A to představuje pouze špičku ledovce.

Jak dokážou muslimští migranti zaplatit poplatek, který představuje několik ročních platů v jejich rodné zemi? Někteří pocházejí z bohatých rodin. Jiní jsou sponzorováni kriminálními sítěmi a rodinnými skupinami, které pašují všechno od drog, ke zbraním až po velký počet lidí.

Velké půjčky budou splacené, jak noví migranti začínají posílat svoje sociální dávky zpět domů. Hodně z nich bude oficiálně nezaměstnáno, zatímco budou vydělávat na černém trhu čímkoliv od otrocké práce až po organizovaný zločin. Evropské autority budou přisuzovat jejich neúspěch na pracovním trhu rasizmu, místo toho aby připustili, že tihle lidé existují v rámci šedé ekonomiky a sociálního státu.

Nejsou to pouze jednotlivci a rodiny, které mohou praktikovat plán B. Turecko chce vstoupit do Evropské unie. Je to jedno řešení pro islámskou populistickou ekonomiku vybudovanou na horách dluhů. EU má na výběr mezi proudem uprchlíků, kteří proudí z Turecka do Evropy. Nebo celé Turecko pocestuje do Evropy.

Západ nevytvořil tenhle problém. Jeho kontraproduktivní intervence se snažily problém vyřešit. Islámské násilí není odpovědí na Západní kolonialismus. Tohle násilí vzniklo už před kolonialismem, a jak vám mnoho expertů potvrdí, jeho největší oběti jsou samotní muslimové. Západ nevytvořil muslimskou dysfunkčnost. A není za ní zodpovědný. Ale muslimská dysfunkčnost neustále Západ do těchto konfliktů zatahuje. Každý pokus Západu situaci zlepšit, od humanitární pomoci po mírové operace jenom umožňuje muslimům vinit Západ za islámskou dysfunkci.

Permanentní uprchlická krize je strukturální problém způsoben podmínkami muslimském světě. Západ nedokáže vyřešit podstatu v této krize. Pouze muslimové to dokážou. Ale nebude to vůbec jednoduché. Západ by se měl přestat zatahovat do této černé díry muslimské dysfunkce.

Dokonce i Německá kancléřka Merkelová se naučila, že počet uprchlíků není konečné číslo, které se dá vyřešit charitativním gestem. Pokud se budou uprchlíkům nabízet peníze a péče přijde jich mnohem víc. Tolik, že jich žádná země nedokáže absorbovat.

Muslimské války budou pokračovat dokonce, i kdyby Západ přestal na blízkém východě intervenovat, protože tato část světa je fundamentálně nestabilní. Tyto konflikty budou vést k přesídlování milionů lidí. Ale i bez násilí pouhý ekonomický oportunismus, bude motivovat miliony přestěhovat se na Západ. A tyto miliony lidí si sebou přinesou dysfunkci své kultury, a budou představovat zátěž i hrozbu.

Pokud muslimové nedokážou vyřešit své problémy doma, proč si myslíme, že je dokážou vyřešit v Evropě? Místo toho aby se problémy migrací vyřešili, pouze se tyto problémy exportují. Stejné výbuchy islámského násilí, xenofobie, ekonomické malátnosti a neudržitelného populačního růstu jich budou následovat přes moře a oceány, přes kontinenty a země. Vzdálenost není odpověď, přesun není lék.

Stabilizace Sýrie nevyřeší nic. Muslimský svět je plný zlomových linií. Populačně roste a vyčerpává se prostor kam má růst. Nedokážeme muslimy ochránit před jimi samými. Můžeme se zachránit pouze my před jejich násilím.

Permanentní muslimská uprchlická krize nepřestane být naší krizí, dokud nezavřeme dveře.

ZDROJ: Daniel Greenfield, Z anglického originálu přeložil Mike. Text vyšel na webu www.frontpagemag.com

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 73 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.