khan2
10.5.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimský starosta Londýna: Poučím Trumpa o diverzitě a islámu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Starosta Londýna za socialisty, který je také muslim, Sadiq Khan, řekl, že se chce setkat s Donaldem Trumpem, až navštíví Londýn, aby ho poučil o tom “jak rozmanitý Londýn je, a jak ho to dělá silnějším”, což je vtip, kterému snad nemůže ani on sám věřit. Dříve přitom tvrdil, že Trump ve městě není vítán.

“Mám v hlavě věci, které prezident Trump řekl o diverzitě, o těch, kdo následují islámskou víru a o Londýnu, a byl bych moc šťastný, kdybych se s prezidentem Trumpem mohl setkat,” řekl Khan pro BBC.

Otázka je, o čem chce mluvit. Že z Londýna odcházejí Angličané, kteří dnes tvoří asi jen třetinu obyvatel města? O útocích noži, střelnými zbraněmi a kyselinou, které z Londýna udělaly evropskou metropoli zločinu? Pokud si Khan myslí, že toto je dobrá vizitka města, tak prosím.

Návštěva Trumpa bude pro Londýn jistě bouřlivou událostí. Do ulic proti němu jistě vyjdou masy lidí. Zřejmě se ale bude jednat o více shromáždění, protože ačkoliv diverzita je dělá silnější, je obtížné si představit konzervativní muslimy jdoucí v jednom šiku s militantními feministkami.

Na druhou stranu by Trumpa mohl přivítat i početný zástup britských patriotů a sympatizantů. Záleží jen, kdo se ujme organizace.

Trump se tak, chtě nechtě, stane nárazníkem dvou světů, které se v Londýně střetnou, a které jeho návštěvu využijí k propagaci svých ideí.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč

Celkem za měsíc: 2 890,00 Kč
Vybráno 8.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.