NEMECPOLICIE
8.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimská ústřední rada podala stížnost na Kolínskou policii za ‚rasové profilování‘ muslimů

Loading...
Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Německá policie byla obviněna z rasového profilování, když si dovolila zatknout skupinu muslimských mužů, kteří prý před Kolínskou katedrálou provolávali „Allah hu Akbar“.

Podle Ústřední muslimské rady (ZMD) bylo toto zatčení deseti mladých mužů ve věku 18 až 28 let před Hlavním kolínským nádražím „masivním útokem“ na muslimy a policii obvinili z nedostatečné kulturní citlivosti, když vysvětlovali, že ti muži, provolávající Allah hu Akbar, přeci oslavovali konec svatého měsíce Ramadánu, hlásí Die Welt.

„Tuto akci Kolínské policie odsuzujeme a očekáváme, že policisté konečně projdou lepší kulturním výcvikem a převýchovou k vyšší kulturní citlivosti,“ řekl předseda ZMD Aiman Mazyek, který dodal, že policisté by přeci neměli přistupovat takovým, kteří vyhlíží jinak než oni, jako k podezřelým.

Mazyek policii doporučil, aby si konečně „osvojila minimální úroveň znalostí o nábožensky specifických záležitostech a tradicích,“ a uchýlil se k vyslovení naděje, „že policie se těm postiženým omluví nějakou formou sebekritického pokání ze své vlastní předsudky.“

Náčelník policie v Kolíně Uwe Jacob proti povídačkám o rasovém profilování tvrdě udeřil odpovědí: „Rozhodně odmítám nařčení svých policistů, že jejich akce nesly znaky rasismu a xenofobie.“

„Reagovali jsme s nezbytnou konzistentností na situaci, která lidi děsila a vyhlížela, že by mohlo jít o značné nebezpečí,“ dodal a uvedl, že na oblast kolem katedrály se zvláště soustřeďují.

Oblast kolem Kolínské katedrály se stala neblaze proslulou po masových sexuálních útocích, k nimž došlo na Silvestra 2015, kdy rozhodující většina pachatelů měla mít migrační původ.

Loni v této oblasti zažili únos ženy jakýmsi mužem, což vedlo ke značnému nasazení ozbrojených policistů. Později vyšlo najevo, že ten muž, který se pokusil své unesené rukojmí upálit, mluvil arabsky a zmiňoval se o teroristické skupině Islámský stát.

CHRIS TOMLINSON

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 363 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.