musbeach
29.1.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimská komunita se nikdy neintegruje. Je naivní to po ní vůbec chtít

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PP/-EH- 29|01|2016

Bývalý předseda Britské komise pro rovnost a lidská práva Trevor Phillips prezentoval své názory na integraci muslimů v britské společnosti, které poskytují nový pohled na problém. Podle jeho slov očekávat od muslimů přizpůsobení se naší tradiční evropské společnosti, je nejhlubší forma “neúcty”.

Muslimové, na rozdíl od jiných komunit v Británii, nemohou být integrovaní podobným způsobem jak si představují dnešní multikulturalisté. ” Bylo by neúctou předpokládat, že se muslimové změní,” říká bývalý předseda Britské komise pro rovnost a lidská práva z let 2003 až 2012.

“Neustále předstírat, že to nějak dopadne a muslimové budou žít ve společenství s ostatními, je pro ně zjevně nejhlubší forma urážky,” řekl Phillips. Podle jeho prohlášení bychom měli respektovat, že muslimové vidí svět jinak než zbytek z nás.

Součástí procesu integrace by mělo podle Phillipse být, “abychom my (Britové) pochopili, že lidi nebudou měnit své postoje, jen proto, že jim neustále říkáme, aby byli stejní jako my.”

Tyto výroky přišly jen pár dní a potom, co britský premiér David Cameron oznámil, že migranti, kteří neuspějí v testu z angličtiny, nebudou moci zůstat ve Velké Británii.

Tolik článek Emmy Henderson v britském Independent. 

Poznámka PP: Takže chtít po muslimech, aby se přizpůsobili společnosti, kam utekli ze svých rozvrácených zemí je formou neúcty? Je to pro ně dokonce urážkou? No, konečně alespoň někdo naplno řekl na čem jsme. Oni se samozřejmě nikdy do naší společnosti integrovat nebudou, oni si ji přichází podmanit!

ZDROJ: independent.co.uk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
29 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.