muslimcr
23.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimové v Evropě se prý stávají stále více nábožnými a radikálními

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Italský profesor z univerzity v Louvain, Felice Dassetto, tvrdí, že počet sekulárních muslimů v Evropě strmě klesá a ti se stávají stále více radikálními.

Profesor tvrdí, že sekulární svět a jeho hodnoty se stávají vůči současnému islámu méně atraktivní a že muslimové se obracejí k reakčním formám své víry. O profesorově zjištění informuje italský tisk.

“Je zde menší nespokojenost, ale žádné masové zavrhování víry. Fenomén ovlivňuje 10 až 15 procent,” říká profesor s tím, že nejméně 80 procent muslimů v Evropě se považuje za nábožné.

Dassetto také tvrdí, že páteční modlitby v různých mešitách jsou svědky zapojení stále mladších muslimů, a že ti mladší, zvláště z chudších oblastí, jsou náchylnější k radikalismu.

“Salafismus, více než Muslimské bratrstvo, investuje do socializace dětí a žen,” říká, a dodává, že radikální salafisté používají materiály k propagaci “umírněného salafismu”, který se točí okolo komunity a chudých, což podle něj může vést k radikalizaci muslimské mládeže.

Ohledně integrace je Dassetto přesvědčen, že selhává i přes opakované snahy vlád: “Studie říkají, že dokonce třetí nebo čtvrtá generace mladých, děti rodičů zde narozených, si udržují odstup.”

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 132 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
1 komentář