muslimcr
23.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimové v Evropě se prý stávají stále více nábožnými a radikálními

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Italský profesor z univerzity v Louvain, Felice Dassetto, tvrdí, že počet sekulárních muslimů v Evropě strmě klesá a ti se stávají stále více radikálními.

Profesor tvrdí, že sekulární svět a jeho hodnoty se stávají vůči současnému islámu méně atraktivní a že muslimové se obracejí k reakčním formám své víry. O profesorově zjištění informuje italský tisk.

“Je zde menší nespokojenost, ale žádné masové zavrhování víry. Fenomén ovlivňuje 10 až 15 procent,” říká profesor s tím, že nejméně 80 procent muslimů v Evropě se považuje za nábožné.

Dassetto také tvrdí, že páteční modlitby v různých mešitách jsou svědky zapojení stále mladších muslimů, a že ti mladší, zvláště z chudších oblastí, jsou náchylnější k radikalismu.

“Salafismus, více než Muslimské bratrstvo, investuje do socializace dětí a žen,” říká, a dodává, že radikální salafisté používají materiály k propagaci “umírněného salafismu”, který se točí okolo komunity a chudých, což podle něj může vést k radikalizaci muslimské mládeže.

Ohledně integrace je Dassetto přesvědčen, že selhává i přes opakované snahy vlád: “Studie říkají, že dokonce třetí nebo čtvrtá generace mladých, děti rodičů zde narozených, si udržují odstup.”

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.