eu_muslim
29.9.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslimové mají do dvou generací tvořit v Evropě většinu, tvrdí francouzský ekonom Gave

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Pokud bude současný trend pokračovat, do 40 let se původní evropská populace ještě více sníží, a většinu v Evropě budou tvořit neevropští muslimové, tvrdí francouzský vědec a ekonom Charles Gave.

Charles-GaveGave své hodnocení zveřejnil tento měsíc na stránkách think tanku Institute des Libertes. Pracoval přitom se statistikami pro Francii. Současná porodnost francouzských žen je 1,4 dětí na jednu ženu. Oproti tomu má neevropská muslimská žena v průměru 3,4 až 4 dětí. Současná francouzská populace je 67 milionů a ačkoliv Francie ve statistikách nesleduje etnicitu, tento údaj se prý dá dohledat z jiných zdrojů. Gave vypočítává, že současná muslimská populace ve Francii je 10 procent, tedy asi 6,7 milionů.

Z těchto údajů Gave následně spočítal, že v roce 2057 budou neevropští muslimové ve Francii tvořit většinu. A s ohledem na údaje porodnosti ve zbytku Evropy dochází k závěru, že to samé platí i pro Rakousko, Německo, Španělsko, Itálii, Belgii a Holandsko.

„Toto nejsou předpovědi, ale výpočty,“ dodává Gave. „A to nezapočítávám nové imigranty.“

Tempo může být výrazně zrychlené díky pokračující a podle všeho stupňující se migraci, ať už legální nebo nelegální, z Afriky a Asie.

Gave se nesnaží říkat, zda to bude dobré, nebo špatné. „Jen říkám, že to bude velmi jiné a že to bude mít nezbytný dopad na náš politický systém.“

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.