68036003-belit-onay-feiert-seinen-wahlsieg-zum-oberbuergermeister-hannovers-JLs2VEl3WNG
13.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslim poprvé na čele velkého německého města

Sdílejte článek:

COM/ANDREA LOPATKOVÁ

Volební neděle vedla k výsledku, který předvídali všichni pozorovatelé. Hannover si po 73. letech strany SPD vydal na vrchol zeleného primátora muslimské víry. Belit Onay se narodil v Goslar jako syn tureckých gastarbeiterů. Rychle se etabloval ve straně zelených, která je známá svou extrémně liberální agendou.

Již v roce 2013 požadoval Belit Onay, který se rád prezentuje jako “liberální muslim”, aby se v příležitosti festivalu Ramadán muslimským zločincům zkracovaly tresty a propouštěli se předčasně z vězení. Jindy kritizoval ochranky z letiště, když se ho při prohlídce dovolili zeptat, jestli mě kontakt s islamisty.

V listopadu 2016 bylo oznámeno, že Belit Onay, jako tehdejší mluvčí Aliance 90 / DIE Grünen v Dolním Sasku, pozval do dolnosaského parlamentu islámskou zastřešující organizaci ATIB, kontrolovanou tureckým prezidentem Erdoganem. Německá ústavní ochrana považuje ATIB za sdružení, které má blízko ideologii pravicového rasistického hnutí Šedí vlci.

V roce 2017 přišel Onay s heslem “usadit islám” ( “Islám einbürgern”). Beli Onay již mnoho let úspěšně hraje tradiční roli oběti. Mezi jeho programové hesla patří fráze typu “Žádná lidská bytost není nezákonná” jakož i všechny ostatní kampaně liberálního globalismu. Politik velmi rád propaguje typické slogany zelených, známé iz jiných míst: centrum bez aut, více cyklistiky a samozřejmě “Uprchlíci jsou vítáni”.

Podle domovské stránky je z 535 603 obyvatel Hannoveru jen 102 300 cizinců. Ale v Německu je těžké najít oficiální údaje o lidech z řad přistěhovalců. Na rozdíl od Slovenska totiž dnes Německo uznává pouze státní příslušnost, a nikoli národnost. Proto existují v Německu jen historické národnostní menšiny jako Lužičtí Srbové, a nikoli národnostní menšiny novodobé, jak Turci. Když se jednou člověk stane německým občanem, nikde se už oficiálně neuvádí k jaké národnosti se přihlašuje nebo přihlašoval.

V roce 2018 televize SAT1 zveřejnila tvrzení, že jen necelá třetina obyvatel Hanoveru (31,8%) má migrační pozadí. Ale jen v obvodu Mühlenberg mělo v roce 2018 migrační zázemí 66,3% obyvatel a druhým nejvíce mluveným jazykem ve městě byla turečtina. Úspěch voleb Onaya se však v žádném případě nedá vysvětlit výlučně podílem cizinců nebo podílem osob přistěhovaleckého původu. Roli zde hrají i podporovatelé liberálního proudu, mezi které patří například extrémní ekologičtí přívrženci.

Volby muslimů do pozic starostů byly dosud v Německu realitou jen v malých městech. Sociální demokratka Hatice Kara je od roku 2012 starostkou Šlesvicko-Holštýnsko města Timmendorfer Strand. Její stranická kolegyně Halil Öztas je od konce roku 2015 starostkou malého města Heusenstamm při Frankfurtu nad Mohanem. V politice se pohybuje i státní tajemník SPD Aydan Özoğuz, federální komisař pro migraci.

Přestože imigranti a jejich potomci neměli v německé politice po dlouhou dobu lehké, časy se nyní změnily. Již delší dobu začaly velké strany zařazovat mezi své funkcionáře občanů přistěhovaleckého původu.

To, co se v Německu dosud dělo jen v malém měřítku, se dnes událo v Hannoveru a v budoucnu bude možná realitou i v dalších velkých městech jako Berlín nebo Frankfurt. Kritici tohoto trendu už teď předpovídají “poměry jako v Londýně”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 646 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)