68036003-belit-onay-feiert-seinen-wahlsieg-zum-oberbuergermeister-hannovers-JLs2VEl3WNG
13.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Muslim poprvé na čele velkého německého města

Sdílejte článek:

COM/ANDREA LOPATKOVÁ

Volební neděle vedla k výsledku, který předvídali všichni pozorovatelé. Hannover si po 73. letech strany SPD vydal na vrchol zeleného primátora muslimské víry. Belit Onay se narodil v Goslar jako syn tureckých gastarbeiterů. Rychle se etabloval ve straně zelených, která je známá svou extrémně liberální agendou.

Již v roce 2013 požadoval Belit Onay, který se rád prezentuje jako “liberální muslim”, aby se v příležitosti festivalu Ramadán muslimským zločincům zkracovaly tresty a propouštěli se předčasně z vězení. Jindy kritizoval ochranky z letiště, když se ho při prohlídce dovolili zeptat, jestli mě kontakt s islamisty.

V listopadu 2016 bylo oznámeno, že Belit Onay, jako tehdejší mluvčí Aliance 90 / DIE Grünen v Dolním Sasku, pozval do dolnosaského parlamentu islámskou zastřešující organizaci ATIB, kontrolovanou tureckým prezidentem Erdoganem. Německá ústavní ochrana považuje ATIB za sdružení, které má blízko ideologii pravicového rasistického hnutí Šedí vlci.

V roce 2017 přišel Onay s heslem “usadit islám” ( “Islám einbürgern”). Beli Onay již mnoho let úspěšně hraje tradiční roli oběti. Mezi jeho programové hesla patří fráze typu “Žádná lidská bytost není nezákonná” jakož i všechny ostatní kampaně liberálního globalismu. Politik velmi rád propaguje typické slogany zelených, známé iz jiných míst: centrum bez aut, více cyklistiky a samozřejmě “Uprchlíci jsou vítáni”.

Podle domovské stránky je z 535 603 obyvatel Hannoveru jen 102 300 cizinců. Ale v Německu je těžké najít oficiální údaje o lidech z řad přistěhovalců. Na rozdíl od Slovenska totiž dnes Německo uznává pouze státní příslušnost, a nikoli národnost. Proto existují v Německu jen historické národnostní menšiny jako Lužičtí Srbové, a nikoli národnostní menšiny novodobé, jak Turci. Když se jednou člověk stane německým občanem, nikde se už oficiálně neuvádí k jaké národnosti se přihlašuje nebo přihlašoval.

V roce 2018 televize SAT1 zveřejnila tvrzení, že jen necelá třetina obyvatel Hanoveru (31,8%) má migrační pozadí. Ale jen v obvodu Mühlenberg mělo v roce 2018 migrační zázemí 66,3% obyvatel a druhým nejvíce mluveným jazykem ve městě byla turečtina. Úspěch voleb Onaya se však v žádném případě nedá vysvětlit výlučně podílem cizinců nebo podílem osob přistěhovaleckého původu. Roli zde hrají i podporovatelé liberálního proudu, mezi které patří například extrémní ekologičtí přívrženci.

Volby muslimů do pozic starostů byly dosud v Německu realitou jen v malých městech. Sociální demokratka Hatice Kara je od roku 2012 starostkou Šlesvicko-Holštýnsko města Timmendorfer Strand. Její stranická kolegyně Halil Öztas je od konce roku 2015 starostkou malého města Heusenstamm při Frankfurtu nad Mohanem. V politice se pohybuje i státní tajemník SPD Aydan Özoğuz, federální komisař pro migraci.

Přestože imigranti a jejich potomci neměli v německé politice po dlouhou dobu lehké, časy se nyní změnily. Již delší dobu začaly velké strany zařazovat mezi své funkcionáře občanů přistěhovaleckého původu.

To, co se v Německu dosud dělo jen v malém měřítku, se dnes událo v Hannoveru a v budoucnu bude možná realitou i v dalších velkých městech jako Berlín nebo Frankfurt. Kritici tohoto trendu už teď předpovídají “poměry jako v Londýně”.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 050,00 Kč
Vybráno 14.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 555 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.