VIRUS3
7.4.2020
Kategorie: Společnost

Musíme zastavit virus i za cenu roční karanteny, chráníme lidské životy …

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA 

Občas se fakt nestačím divit, co z lidí padá za perly. “Žádné rozvolňování opatření, musíme zastavit virus i za cenu roční karanteny, chráníme lidské životy”. To už vám jeblo úplně?!

 

Pokud máte představu, že ročním umrtvením ekonomiky země zachráníte nějaké životy, tak mám pro vás malé překvapení. “Jen” půlroční zmražení ekonomický aktivity země by znamenalo zakovou díru (nejen do peněženek lidí ale i státu), že i ten nejčernější scénář o 300 tisících obětí koronaviru by byla procházka růžovým sadem.

Ono se to v tom našem socialismu s lidskou tváří nezdá, ale stát, včetně zdravotnictví, neroste na stromě. Nemá žádný vlastní peníze, má jen ty vaše! Funguje díky tomu, že mu ekonomicky aktivní občané odevzdávají prostřednictvím daní část svých prostředků. Aby nějaké měli, musí mít příjem a musí mít taky spotřebu. Aby měli příjem, musí pracovat a vytvářet hodnoty, které si zase jiný občan, co pracuje a má příjem, koupí. Atd., atp., nebudu vás unavovat základním ekonomickým kolečkem – učivem ekonomie pro střední školy.

Bez těhle prostředků nebudou žádné JIP lůžka, žádné plicní ventilátory, ale ani žádné léky, lékařské přístroje (a jejich opravy), žádný výzkum, modernizace a konec konců žádní doktoři ani sestry (leda by tam dělali zadarmo). A to nemluvím o hasičích, fízlech, důchodech, ect. Už ze střednědobýho hlediska by takovej přístup znamenal návrat o několik století zpátky. Jestli se utěšujete tím, že to “někdo zaplatí”, tak ne, nezaplatí. To radši zdrhne tam, kde kolektivní kreténismus ještě nedosáhl kritický úrovně.

Pokud je vaším cílem, aby naše děti umírali i na slepák, místo léků sbírali kořínky a byliny a používali zaříkávání místo léčby, tak v těhle bludech pokračujte dál.

Tohle už není o zavřenejch hospodách, nebo o tom, že nemůžete do fitka. To je elementární strategická úvaha. Fakt mi to někdy připomíná islámský fundsmentalisty, který si místo proroka jen našli (anti)vir. Racionalita nula. Průser je, že i tyhle lidi maj volební právo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 486 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,48 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)