34978602-0-image-a-58_1603932085822
31.10.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Musím se hráčů Krasnodaru zastat

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieSedm fotbalistů z ruského klubu nepokleklo při zápase Ligy mistrů s londýnskou Chelsea na podporu hnutí Black Lives Matter a já se jim nedivím. Vynucená gesta a politika do sportu nepatří.

V dnešním výborném komentáři v Lidových novinách David Ako připomněl, že před časem byli potrestána reprezentační mužstva Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska za to, že si 11. listopadu připomněla symboly vlčího máku na dresech Den válečných veteránů. Před třemi lety také dostal polský klub Legia Varšava pokutu 35 tisíc euro kvůli tomu, že si jeho fanoušci připomněli chorem výročí Varšavského povstání, při kterém v roce 1944 zahynulo na 160 tisíc Poláků.

A podpora hnutí Black Lives Matter, tedy na černých životech záleží, najednou nevadí. To je špatně, principy včetně toho, že sportovní soutěže mají být bez politických gest, se mají dodržovat v každém případě. Pokud někdo touží si jej připomínat, ať tak činí mimo stadiony, haly atd. V žádném případě si také nelze podporu tomuto hnutí vynucovat. V tomto případě tedy stojím za hráči Krasnodaru, kteří nepoklekli, a odmítám výtky na jejich adresu z britské strany a vůbec od kohokoliv.

Jakýkoliv rasismus je nepřijatelný. Avšak stejně je nepřijatelné chování příznivců BLM, kteří vnikají do amerických restaurací a nutí přítomné hosty, k vyjádření přízně jejich spolku. Takové chování je navíc kontraproduktivní , protože výsledek bývá opačný, jestliže si podporu čehokoliv vynucuji, vzbudím nenávist.

Nedávno byl v Jihoafrické republice zavražděn dvěma černochy jednadvacetiletý bílý farmář. A to kvůli barvě pleti a svému majetku. To je přece také rasismus a útoky černých na bílé nejsou v této zemi ojedinělé, ale je ticho po pěšině. Žádné veřejné odsuzování protibělošského rasismu. A mám prosbu, nesvádějte toto napadení mladého muže na Apartheid, jak už jsem se dočetl na Facebooku. Ten v podstatě ještě kluk se narodil v době, kdy už Apartheid několik let neexistoval, takže za tento systém nemohl. A vůbec vymlouvat se na něj šestadvacet let poté, co skončil, je chucpe.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 155 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)