USAFLAG
11.7.2020
Kategorie: Společnost

Musí se to změnit, jinak americký sen bude nenávratně ztracen!

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Americké i evropské konzervativní strany se v konkrétních programových cílech za posledních 30 let téměř neposunuly, bohužel se posunulo všechno kolem nich. Např. původně konzervativní ODS se rétorikou poloviny devadesátých let podobá spíš anomálii než pravicové straně. Co nejmenší vláda, ve světě, kde vládnou média, levicové neziskovky a manipulativní výzkumné struktury, nadnárodní organizace, které často indukují místní aparát atd., je poněkud anachronickým heslem. Podobně druhá verbální opora, “víc svobody”, ve světě totalitární přemíry „svobod“, je velmi sporným bodem programu.


Velmi přesnou analýzu dnešního konzervativismu podává na svém blogu předseda boardu Claremontova institutu Thomas Klingenstein. Píše o tom, co by mělo být pro americké konzervativce v dané chvíli nejpodstatnějším, diagnoza je velmi případná i pro střední Evropu. Dnešní republikánská strana je ztracena, posláním strany by mělo být uchování amerického stylu života. To znamená zabezpečení podmínek k pokračování kvalitního života člověka – což zakladatelé Unie nazvali v Deklaraci nezávislosti usilování o lidské blaho. Amerika na sebe nahlížela jako na jeden lid s jednou kulturou postavenou na křesťansko-židovském étosu a formovaném dějinami. Samozřejmě existovaly i subkultury, ale rozumělo se, že sdílí fundamentální atributy jediné kultury. Vládlo přesvědčení, že imigranti musí být asimilováni. Ideálem byla slepota k barvě kůže. Třídní rozdíly hrály minimální roli, byli jsme nejvíc soběstačnými a nejvíc religiózními lidmi ve světě. Ctili jsme práci, i když byla skromná, styděli jsme se za závislost na někom. Věřili jsme, že štěstí člověka spočívá v šíření dobra ve světě, velmi jsme oceňovali občanskou angažovanost. Mnozí Američané stále věci chápou tímto způsobem.

Dnes je však společnost ovládána jiným režimem – ideologií, která se nazývá multikulturalismem a která cílí na zničení a nahrazení naší barevné slepoty a tradiční dědictví inspirované Deklarací. Místo společnosti svobodných individuí se sdíleným chápáním reality, multikulturní ideologie staví na první místo sbírku kulturních identit populačních skupin uspořádaných podle viktimizačního stupně. Politická korektnost je její ozbrojenou pěstí. Na konci tohoto procesu stojí společnost, kde neexistují rozdíly mezi skupinami kulturních identit. Multikulturalisté přepisují historii USA, školní osnovy, likvidují tradiční rodinu a hodnoty, které jsou inherentní americkému způsobu života. Multikulturalisté požadují rozšíření státní moci a zavedení nesčíslných sociálních restrikcí, včetně tvrdé politické korektnosti.

Mnozí republikání nevidí v obraně amerického způsobu života první prioritu, setrvávají v tradičních klišé jako jsou daně, právo nosit zbraň, silná obrana a další tradiční republikánské programové body. Je to ještě horší, někteří republikání, obzvlášť libertinského směru, se sklání před multikulturalismem v mottu „Můžete žít svým životem, ale nechte nás žít, jak chceme“. Nepochopili, že čelí nepříteli s totalitárními instinkty, který vede kulturní válku.

Mohou republikáni tuto válku vyhrát? Musíme posílit základy amerického způsobu života – rodinu, náboženství, vzdělávání a lokální komunitu, musíme budovat veřejný náhled favorizující americký způsob života. To je dnes kritické, Američané úplně nerozumí rozsahu multikulturálního nebezpečí. Lidé nejsou informováni, protože multikulturalisté kontrolují instituce vytvářející veřejné mínění. Republikáni musí vstoupit do politické arény vybaveni fundovanými argumenty a postavit se proti multikulturalismu. Musí vytvořit komplexní narativu, která umožní chápat monstrózní multikulturalismus v celé šíři. Toto je hlavní výzva! Pokud to neuděláme, pak občané, kteří se nesklání před oltářem multikulturalismu se budou domnívat, že jsou osamocení – a přijmou to, co vnímají jako nevyhnutelné. Argumenty musí pramenit v principu spravedlnosti, multikulturalisté to dobře chápou a tváří se, že mají morálku na své straně. Mají „(sociální)spravedlnost“ a republikáni „levnější a menší vládu“. Tímto způsobem republikáni válku nevyhrají. Argumentům spravedlnosti se musí čelit argumenty lepší a objektivnější spravedlnosti. Republikáni dosud veřejně neidentifikovali politickou korektnost jako problém, zatím nikdo kromě Trumpa nevede kampaň proti politické korektnosti. Musí se to změnit, jinak americký sen bude nenávratně ztracen.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 923 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.