BABISARENBEGGER
12.4.2021
Kategorie: Společnost

Musí občané dodržovat nezákonná opatření?

Sdílejte článek:

RADOMÍR DOLANSKÝ

Řada našich politiků a především mainstreamová média s velkou chutí kritizují jiné státy, kde jsou údajně pošlapávána lidská práva, svoboda pohybu, projevu apod. Budeme k nim taky patřit, když vláda schválí nezákonné nařízení?

Na sebevražednou misi se vydal další snílek o možném úspěchu v křesle ministra zdravotnictví Petr Arenberger. Z médií je známý již delší dobu a celkově se dá říci, že svým rétorickým uměním, darem srozumitelně oslovit všechny vrstvy obyvatel, tu a tam opepřit vážnou debatu vtípkem, což je umění pro exministra Blatného vzdálené asi jako Alfa Centauri. Ovšem jen několik hodin po své první tiskové konferenci – ZDE1 začátek konference od času 17:00 provedl nový ministr fatální chybu, kdy se v rychlosti změn názorů postavil daleko před svého předchůdce.

Na tiskové konferenci slavnostně prohlásil, že od pondělka bude platit možnost setkávání dvaceti osob venku a deseti uvnitř. Osobně ještě zdůraznil, že pandemický zákon omezení setkávání nedovoluje. Sportovci nadšeně tleskali i za to málo a začali se chystat na pondělí.

Ohromení a poprask na scéně však nový ministr způsobil prohlášením již na tiskovce, že i když byly na ministerstvo doručeny předžalobní výzvy, získají politici s odborníky z MeSES alespoň několik dalších dnů, vzhledem k rychlosti našich soudů spíše týdnů, pokud by věc byla žalována, kdy budou moci nezákonným nařízením omezovat pohyb občanů. Smutné je, že se Petr Arenberger při tomto sdělení ještě usmíval, jak se mu povedlo vydrbat se zákonem. Takže pokud existovaly nějaké naděje občanů v začátek používání rozumu, v tomto okamžiku zhasly. V ten samý den, o několik hodin později oznámil, že bude usilovat o setkávání 2 venku, 2 vevnitř a sportovci kleli a zuřili. Jakou kličku vymyslí pro další dny?

Už drahnou dobu je zřejmé, že v zemi rozhodují různí odborníci a „odborníci“ na všechno možné a politici se velmi rádi za jejich doporučení schovávají. Ale práce politika, a Petr Arenberger je nyní v první řadě politik, je skloubit doporučení poradní skupiny se zákony, občanskými právy a společenským klimatem. Zde Arenberger zklamal na celé čáře hned na startovní čáře. V jakém státě žijeme, kde média opakovaně vysílají v přímém přenosu Flegrovy, dnes již okřídlené, věty Já nevím, jestli někdo bude slavit Vánoce, když uvidí, jak denně umírají tisíce lidí‘ nebo Chladírenské vozy budou odvážet k pozdějšímu pohřbení tisíce mrtvých‘? Takové stresování občanů stát vítal, proto nikoho ani nenapadlo použít paragraf o šíření poplašné zprávy. Ale pokud si někdo stojí za svým názorem, byť proti proudu, rozdílným od toho vládního, jako např. Ilona Csáková, Bára Basiková nebo Janek Ledecký, jsou veřejně dehonestováni a spousta ovčanů je díky mediální masáži přesvědčena, že právem – ZDE2V České republice začíná být problematické mít vlastní názory, především ty, které jsou v rozporu s názorem vlády. Něco podobného už v této zemi bylo.

Situace se velmi podobá stavu, kdy Sněmovna neodhlasovala pokračování nouzového stavu a vláda podvedla poslance ve spolupráci s hejtmany, kteří se zalekli, že odpovědnost za pandemické kroky padne na jejich bedra a „uprosili“ vládu, aby vyhlásila znovu nouzový stav nezákonně, jak později konstatoval Ústavní soud – ZDE3.

Takže pokud vláda schválí návrh ministra Arenbergera – ZDE4, bude to nejen další z podvodů na lidi, ale především podvod na všechny ty kecy o právním státu, demokracii, svobodách a listině práv a svobod, která je zde i tak dlouhodobě pošlapávána. Pokaždé, když už to vypadá, že by lidé alespoň trošičku mohli získat zpět svá práva, pokaždé se najde něco, někdo, kdo tyto naděje zase pohřbí. Nový ministr se začne vymlouvat, že slíbil spolupráci s MeSES, že to původní uvolnění byla ještě Blatného práce a nyní už do toho zamotal i dva prokázané případy brazilské mutace na Děčínsku, což je opravdu důvod, aby uvěznil lidi ve Velkých Karlovicích nebo ve Znojmě.

Ani odborníci z MeSES pořádně nevědí, co by se stalo, kdyby! Jednají na základě matematických prognóz ve stylu, raději je ještě přimkneme než aby to nevyšlo. Vynáší doporučení, která spíše vyhovují nekonečným uzávěrám než logice věci… Včetně politiků se zaštiťují situací v okolních zemích. V Německu snad taky omezovali pohyb, když bylo v ČR nejhůř? Nikoliv, jednoduše zavřeli hranice pro Čechy. Na tyto nedostatky dlouhodobě upozorňují kapacity, které jsou mainstreamem a politiky označovány za fejkaře, protože jim znemožňují ovládat lid. Zářný, i když datumově starší příklad, protože dnes už není epidemiolog v oblibě – ZDE5.

 

Jestliže se chystají úmyslně nedodržet zákon nejvyšší představitelé státu, jak může stát prostřednictvím policie vyžadovat jeho dodržování od občanů? A to se Češi, jako vždy, drží oproti okolním státům, až na pár výjimek, ještě hodně zpátky. Jinde povstávají tisíce, u nás deset lidí v natruc otevřené hospodě. Politici kritizují diktatury a sami vytvářejí něco velmi podobného, vše omlouvaje epidemií, stejně jako se jiná omezení skrývají za boj proti terorismu. Jak dlouho ještě?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 783 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)