ISLAMWAR
6.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Multikulturní válka v Evropě

Sdílejte článek:

IVETA MICHALÍKOVÁ

Na pozadí stupňující se koronavirusové totality a fašizace společnosti, všeobecné pozornosti uniká eskalace konfliktu mezi islámským světem a Evropou, probíhající v okolních zemích. Evropa vstoupila do války s islámem. Rozbuškou byl postoj francouzského prezidenta Emanuela Macrona k brutální vraždě francouzského učitele džihádisty.

K vypuknutí počátečního napětí došlo v únoru 2020, kdy Turecko dováželo na hranice s Řeckem desetitisíce migrantů a pokoušeli se s použitím vojenské techniky prorazit hraniční bariéry a otevřít hraniční přechod. Turecká agrese pokračovala v následujících měsících, obsazením mořského území Řecka s bohatými nalezišti ropy a zemního plynu. Akce ve vodách východního Středomoří byla součástí politicko – vojenských akcí tureckého prezidenta RecepaTayyip Erdogana, které zahrnují Sýrii a invazi do Libye. Právě s vládou v Tripolisu, kterou turecká armáda a ní zorganizování žoldáci ze Sýrie v posledních měsících účinně pomáhají v bojích proti maršálu Haftarovi, jehož podporuje i parlament sídlící ve východo-libyjské metropoli Benghází. 

Ankara před pár měsíci podepsala oboustrannou mezinárodní smlouvu, podle ní si obě země mezi sebe rozdělily vody východního Středomoří, což vyvolalo také ostrý odpor Kypru a Řecka, neboť smlouva nerespektuje dosud platné rozdělení ekonomických zón v oblasti. Tyto kroky vyvolaly znepokojení i Izraele a Egypta. Turecko tím omezilo zároveň práva Francie, která měla ve Středomoří platnou licenci na výzkum a těžbu ropy a zemního plynu. Navzdory opakovaným výzvám Řecka a Kypru, Evropská unie, na čele s nepsanou, no faktickou šéfkou, německou kancléřkou Angelou Merkelovou, vydala pár chabých námitek, ačkoli samotná kancléřka otevřeně podpořila Turecko a vyzvala obě strany k dohodě, v níž mělo Řecko de facto odstoupit sporné území Turecku. 

Merkelové postoj je poznamenán silnou tureckou komunitou, odhadovanou na tři miliony Turků a silnými ekonomickými vztahy s Tureckem. V podstatě stejný verdikt vynesl generální tajemník NATO Jens Stontelberg Stolenber po návštěvě Ankary. Evropská unie i Severoatlantický pakt NATO obětovaly Řecko na oltář svých politických a hlavně ekonomických zájmů, čímž jasně odhalily, že oba mocenské spolky neslouží zájmům členských zemí. Řecku zůstává pouze podpora stejně zasaženého Kypru, Francie a mimoevropského Egypta. V Evropské unii došlo k vážnému precedentu, kdy federalistický moloch upřednostnil zájmy nečlenského státu. 

Další ohnisko výbuchu vypuklo na nezávislém území Náhorního Karabachu, obývaného především křesťanskými Armény, když na území zaútočil islámský Ázerbájdžán s podporou tureckého vojska a jím verbování džihádisté z islámského státu. Hrozí, že konflikt přeroste do sousední Arménie a navzdory dlouhému váhání liberální vlády Arménie, požádal o vojenskou spolupráci Rusko.

Pravděpodobně dlouho bylo v hledáčku islámského fundamentalismu Rakousko, které systematicky vystupuje proti tureckým snahám o novoosmanskou říši uvnitř Evropy. Rakouský kancléř Sebastian Kurz, jako jeden z mála evropských politiků otevřeně kritizoval tureckou politiku zasahování do vnitřních evropských záležitostí. Po útoku tureckých nacionalistů pod názvem Šedí vlci, dal vyšetřovat aktivity turecké tajné služby MIT na území Rakouska. Dá se předpokládat, že teroristický útok ve Vídni je následkem Kurzovy ostré rétoriky a opatření vůči radikalizaci islámské komunity v Rakousku. Nemalou měrou k němu přispívá i podpora Rakouska ve sporu Řecko -Turecko.

Odříznutím hlavy francouzskému učiteli, který na karikatuře Mohameda předváděl náboženskou toleranci přetekl Francouzům pohár trpělivosti. Bankéřský nástroj globalizace francouzský prezident Emanuel Macron nemohl zůstat lhostejným poté, co dosud trpěliví Francouzi začali útočit na mešity ve Francii. V oficiálním prohlášení avizoval potírání islamistického násilí a separatismu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, popuzen z předchozí podpory Francie Řecku a Arménii, označil Macrona za blázna a na sjezdu své vládnoucí strany deklaroval začátek konce Evropy. Vzápětí následovala série útoků islamistů.

Zdánlivě navzájem nezávislé události odhalují širší souvislosti v kontextu prohlášení Erdogana, otevřeně hlásající plán obnovy Osmanské říše, která bude “sahat od mýtického túra, srdce Euroasie, od Kavkazu po Čínu v provincii Sin-ťiang”, obývané Ujgurské Turky. Podobnými prohlášeními se mu podařilo získat opět popularitu, po tendenci její dhoudobého poklesu. Válkami rozvrácený Blízký východ, střední Asie a severní Afrika, jsou v tomto případě vděčnými objekty manipulace a součástí masového pohybu do Evropy.

Evropa se zmítá ve vážných vnitřních konfliktech mezi samotnými členskými zeměmi, mezi konflikty členských zemí Severoatlantické smlouvy, ve které je většina evropských zemí členem. A má vlastní demoralizované eurobyrokratické vedení, které legalizuje nové migrační masy a spřádá pravidla na jejich přerozdělení, rozbíjející poslední zbytky její stability. Zliberalizovaná rozmazlená dekadentní Evropa, rozbitá islámem, dobrovolnou likvidací vlastní ekonomiky, sebezničujícimi opatřeními proti tzv. pandemii, je snadným cílem jakékoli mocenské agrese, obzvláště té bezohledné krvelačné, toužící po moci. A možná právě o to jde.

  • Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérní diplomatka

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 845 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.