MULTIKULT
28.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Multikulturní šílenství jen přitápí nenávisti pod kotel

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

BruselMultikulturalismus nefunguje a čím víc si teď necháme zavírat před tímto problémem oči, tím horší prozření nás čeká.

Říká se, že osobní zkušenost je nepřenosná. A já s tím musím do značné míry souhlasit. Jednu takovou jsem učinila minulý týden ve výstavní skříni evropské integrace, Bruselu. Když jsem si s kamarádkou chtěla zcela bezelstně zkrátit na kole cestu do muzea přes „muslimskou“ čtvrť. Bylo nám ovšem dáno jasně najevo, že tam nejen nejsme vítány, ale příště abychom to už ani raději nezkoušely. Musím říct, že to byla gesta a slova více než výmluvná. Začínalo to slovy „tohle je naše území a naše pravidla“, dál je to nereprodukovatelné a celkem jsem byla ráda, že máme ta rychlá kola. Musím říct, že to funguje, příště tam nestrčím nos a viditelně nejen já.

Donutilo mě to přemýšlet nad tím vším tak nějak z pohledu ženy. Co ostatně víc symbolizuje rozdílnost kultur, než postavení a role žen v nich. V neevropských kulturách mají ženy role tradiční, bývají hlavně matkami, vdávají se velmi mladé, vychovávají značný počet dětí a starají se o domácnost. Pracují zřídka a po omezenou dobu. Evropské ženy, poháněné různými feministickými spolky, dávají často na první místo kariéru. Je jim vštěpováno, že jsou rovnocenné, ne-li výkonnější než muži, které vlastně nepotřebují. Vždyť k těhotenství stačí nechat se uměle oplodnit, koneckonců v Anglii jsou už k dostání i speciální inseminační sady. Muž, pokud tedy není z nějaké skupiny padesáti bizarních pohlaví, je považován za něco nadbytečného, ne-li vyloženě nežádoucího. Rodina je v podstatě definována jako přežitek. Může být snad větší rozdíl dvou kultur než toto? A ptám se, jak můžeme věřit tomu, že jedna se bude bez problémů integrovat do té druhé? V tomto případě ta tradičnější, na pevných základech stojící, do té ze všech stran oslabované a zpochybňované? Chce se mi říct, jste blázni?

Když před pár lety nechal Tálibán zničit v Afgánistánu sochy Buddhů, celosvětově se zvedla velká vlna odporu proti tomuto barbarství. Svět truchlil. Za pár let odsuzoval podobně i Islámský stát za ničivý útok na monumenty v syrské Palmýře nebo iráckém Mosulu. I tyto historické památky zmizely v nenávratnu. Památky, které připomínaly rozkvět a kulturu tisícileté země. Kulturu, která už nikdy neměla být vidět. Kulturu, která měla být nahrazena jinou. Neboť co jiného je bourání soch, pálení knih, či strhávání obrazů, než pokus o popření a zneviditelnění minulosti obsazované země. Jistým způsobem se to dá pochopit, je to logické prosazení jiné myšlenkové linie, minulost má být zapomenuta. Co se ale chápe velmi těžko je to, že zde sama Evropa začíná popírat a stydět se za svou minulost. Ztrácíme poslední zbytky hrdosti na svou práci, na objevy našich předků, mořeplavců, dějepisců, astronomů, lékařů a vědců obecně. Necháme si degradovat umělecká díla, odstraňujeme sami tváře významných osobností z akademických míst, která pro nás založili a vybudovali, zpochybňujeme jejich zásluhy o náš život. O život, jaký smíme díky nim žít. V dostatku, blahobytu a relativním bezpečí.

Ptám se, na čem chceme stavět svou budoucnost, když ne na tomto. Skutečně si necháme řvoucími davy agresivních neomarxistů vnutit myšlenku, že státy bez řádu, města bez policie a masa lidí bez minulosti je fajn? A jak dlouho to tak fajn bude? Dokud bude co rabovat, čí domy a obchody obsazovat? Život bez zažitých tradic a našich pravidel? Kdo bude hasit požáry, stavět domy, léčit nemocné a pohřbívat mrtvé v případě epidemií? Tím, že před tímto budeme zavírat oči a necháme se nutit, tak jako lidé v okolních státech, dělat že se nic neděje, a že to v pohodě zvládneme, se dostaneme pouze do stejné situace. Do chaosu, násilí, atmosféry strachu. Pomáhejme lidem, kteří to skutečně potřebují. Ale chraňme si naši zemi, naši kulturu, naše rodiny, naše dědictví. Nenechme si ho zničit nikým, kdo o něj nestojí. Tak, abychom i my mohli našim dětem předat tuto zemi. Hrdou a samostatnou. Tak, jako to dělaly generace našich předků. Předků, kteří za to mnohdy neváhali položit i život.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 005 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.