Libanon-hlavicka-01
20.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Multikulturalismus a islám udělaly ze Švýcarska Blízkého východu zbídačenou zemi

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Libanon by měl být pro celou Evropu varovným mementem. Právě na této zemi si můžeme názorně ukázat, co dovede udělat z perly orientu během několika málo desítek let politika neustálého vítání muslimských přistěhovalců a podporování multikulturní společnosti.

Libanon byl kdysi v médiích chválen jako Švýcarsko Blízkého východu. Dnes čelí libanonský stát a jeho obyvatelstvo bezpočtu sociálních a ekonomických problémů. Etnicko-náboženský multikulturní stát Libanon selhal. Přibližně 30 let po skončení občanské války funguje soužití křesťanů, muslimů a ostatních náboženství méně než kdy jindy.

Vlivné libanonské klany se  od výbuchu 4. srpna 2020 nedokázaly dohodnout v Bejrútu  na vládě schopné jednat. Po explozi musel tehdejší sunnitský premiér Hasan Diab rezignovat a od té doby úřad pouze “řídí”. V říjnu pověřil parlament vlivného sunnitského vůdce a bývalého premiéra Saada Harírího sestavením nové vlády.

Během devíti měsíců se Harírímu nepodařilo sestavit životaschopnou etnicky-náboženskou vládu, v níž by byla zastoupena všechna náboženství i náboženské směry. Především se říká, že harírího rivalita s křesťanským prezidentem Michelem Aounem nakonec přivedla vládní projekt k nezdaru. Libanonská měna se v současné době hroutí, protože ani hospodářský krach nebyl zpomalen, ani nebyly zahájeny reformy.

To také vyhnalo zahraniční dárce s jejich  potřebnými půjčkami. Jeden americký dolar nyní stojí 24 000 libanonských liber. Před krachem finanční soustavy a státním bankrotem byla libanonská národní měna navázána na dolar pevně stanoveným kurzem 1 ku 1507.

Třetím, kdo má vliv na vládu, je íránská šíitská milice Hizballáhu. Dnes ovládá velkou část zcela zbídačené země jako stát uvnitř státu. Bez Hizballáhu není možné sestavit vládu. Šíitské milice zároveň brání vyšetřování katastrofy výbuchu v roce 2020.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 867 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)