facebook-chce
3.11.2017
Kategorie: Společnost

Můj milý facebůčku!

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK FILIP DVOŘÁK

Mnozí z nás asi již důvěrně znají onu zprávičku, která na monitoru vyskočí krátce poté, co se překvapený uživatel marně pokouší otevřít svůj profil a opakovaně se přihlásit: “Byla vám dočasně zablokována možnost přidávání příspěvků.”

Chápu aktivisty z Antify, jejich přátele z Kliniky i jejich ušlechtilé pohnutky, když z rozšířenými zorničakmi bedlivě sledují, jestli někdo z uživatelů náhodou neporušuje zásady FB komunity – ne, že by chtěli udávat, ale hlásit se to musí…

Co už chápat poněkud přestávám, to jsou argumenty, které se s příslušným zablokováním uvádí. Uznávám, že přemíra hrubých výrazů profil uživatele nezdobí, ale když taková PRDEL sedne na nočník, je to v jistých případech mnohem přiléhvější, než kdyby na onen nočník usedl místo prdele její méně přiléhavý eufemismus. I toto bych však byl ochoten akceptovat, kdyby páni dozorci dodržovali alespoň elementární zásady logického uvažování.

A to jou ty případy, kdy horlivost hlásičů i cenzorů přesáhne kritickou hladinu neurotransmiterů a kapacitu synapsí v jejich mozku natolik, že zásadním způsobem naruší jejich kognitivní schopnosti. Příklad? – Polopaticky vysvětlím, proč ‘gay’ u mne neznamená ‘buzerant’ přičemž názorně uvedu i jména lidí z oné 4%ní menšiny, kterých si osobně vážím, jako třeba ‘Rob Halford’ z Judas Priest (či Gert Wilders z Holadské strany pro svobodu). Pak uvedu jméno člověka, kterého si nevážím a naznačím, že “buzerant není sexuální orientace, ale charakterová vlastnost”. A co následuje? – Zablokování z důvodu nenávistného útoku na SEXUÁLNÍ MENŠINU!

Já, že chci..2Dobře, hlava mi to nebere, ale dávám si tedy větší pozor, abych žádnou menšinu už neurazil a pro jistotu ze svých příspěvků vypouštím i hrubší výrazivo, byť by jejich použití v daném kontextu sedlo mnohem přiléhavěji. Ke svému překvapení však zjišťuji, že jsem si tím nijak nepomohl a během 10ti dnů byl zablokován hned dvakrát. Reagoval jsem ohledně trestního oznámení na Tomia Okamuru, který označil Islám za ‘totalitní ideologii’ obrázkovým příspěvkem Hitlera vyhrožujícího tresním stíháním, s dovětkem: “Za šíření nenávisti a hanobení NSDAP”.

Mylně jsem se domníval, že k dokreslení absurdity, této situace netřeba nic dodávat a skutečnost hovoří sama za sebe. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: “Zdá se, že váš příspěvek nedodržuje zásady komunity.” a důrazné varování: “Upozorňujeme, že lidem opakovaně publikujícím věci, které nejsou na Facebooku povoleny, mohou být účty trvale zakázány.”

Aha, už asi víme, kolik uhodilo – někdo se na té fotce sám poznal. Patrně stoupenec či obhájce ideologie, co má NENÁVIST K NEVĚŘÍCÍM doslova uvedenou ve svých posvátných textech. A stejně jako rozčílený Adolf žaluje za šíření nenávisti druhé jenom proto, že si tuto skutečnost dovolili připomenout. Hrozí totiž nebezpečí, že do očí bijící absurdita trkne i ty méně chápavé.

Je tedy pochopitelné, že “…takové věci nemohou být na Facebooku povoleny!”

Fr.Filip Dvořák, (autor je publicista, rocker a dobrodruh)

ffdvorak

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.