earth-366722_960_720
19.2.2016
Kategorie: Společnost

Můj coming out: Zelení aktivisté mě inspirovali

Sdílejte článek:

LADISLAV JAKL 19|02|2016

Po mnoho let bývali pro mě zelení aktivisté jen moderní verzí Polpotovců, svrabem na těle jinak zdravé civilizace. Mým neoblíbenějším čtením antimeloun.cz, nejhorší nadávkou ekofanatik. Ale prozřel jsem.

Zelení. Ano, ti, co vědí lépe než my, jak máme žít, a proto nás láskyplně zahrnují svými příkazy a zákazy. Nic horšího jsem na politické mapě ani ve společenské debatě nezažil. Aspoň tak jsem to vnímal. Než mi to konečně sepnulo. A už to nebudu skrývat.

Dlouhá léta jsem si lámal hlavu nad tím, jak mohu vhozením petky do správného předraženého kontejneru a tedy zvýšením zisku některých firem, či zhasnutím žárovky a tedy snížením zisku jiných firem zachránit Sluneční soustavu před zmrznutím či upečením. Kouzelná odpověď je jednoduchá. Zní předběžná opatrnost. Co ta petka či žárovka udělá se Sluneční soustavou, sice nevíme, ale co kdyby. Co kdyby zrovna zde byl klíč k záchraně či zničení naší Galaxie. To je ono!

Sice zrovna nemrzneme ani se nepečeme, ale když nebudeme předběžně opatrní, můžeme za pár set let mrznout a péci se zároveň, oceány vyschnou a zároveň nás zaplaví a bude s námi amen. Protože jsme včas, ještě před katastrofou neudělali ta správná opatření. Sice nevíme, co bude za pár set let, ale vyloučit katastrofu dnes přece nemůžeme!

Jsem Zeleným vděčný za tuto jejich inspiraci. Jsem rád, že svůj argument házejí do tváře všem skeptikům a cynikům, kteří tvrdí, že se nic neděje a není třeba se vzrušovat. Že k nám žádné proudy Arabů nesměřují a není nutno burcovat veřejnost a vyzývat státní instituce, aby konaly včas. Předběžná opatrnost přece velí dát si zámek na dveře ještě dříve, než bude vetřelec už uvnitř, když už je trochu pozdě. Zelení, jejichž heslem je láska, jistě mezi prvními chápou, že zámek na dveře nedáváme z nenávisti k tomu, co je venku, ale z lásky k tomu, co je uvnitř.

Podceňovaní Zelení správně říkají, že hloupé řeči o tom, jak v naší republice žádné problémy s ilegálními přistěhovalci zatím nemáme, že přece muslimská ghetta u nás nevidíme, jsou projevem neprozíravosti a neopatrnosti. Že konat je třeba ihned. Už dnes je třeba začít chránit Galaxii, Sluneční soustavu, planetu Zemi a českou společnost. Ne až tehdy, až budeme mrznout nebo se péci.

A nejen to. Zelení burcují veřejnost z lhostejnosti i ve věci násilného útoku na jeden klub. A to je zcela správné. Bylo by projevem slepoty a hluchoty tvrdit, že se nás to netýká, že klub Bataclan, kde arabští ozbrojenci surově postříleli stovku nevinných návštěvníků, je až kdesi v Paříži. Když nebudeme reagovat na násilí včas, mohou to udělat zítra i u nás.

Milí Zelení, omlouvám se za ta léta nepřízně. Našel jsem u vás velkou inspiraci pro dnešní dny.

ZDROJ: Ladislav Jakl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.