babis vezeni
14.1.2018
Kategorie: Společnost

Mrtvý bod Andreje Babiše

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK

Jak se ze spasitele vyklubal zbabělec a šarlatán… 
Když vyhodíte či vykopnete do vzduchu míč, tak on nějakou dobu letí nahoru. Protože tu však máme zemskou přitažlivost, po chvíli se jeho let začne zpomalovat a vzápětí dojde k situaci, kdy míč na zlomek vteřiny ve vzduchu „stojí“, načež začne padat k zemi. Tomu okamžiku se říká „mrtvý bod“ a mám za to, že tento termín by mohl být používán i v politice.

.
Na Andreje Babiše se každopádně hodí znamenitě – mrtvý bod jeho kariéry tu máme právě nyní, tj. 11. ledna 2018 kolem poledne. Dobře si toto datum a tento čas zapamatujme, protože vejde do historie.
Ta euforie byla obrovská – „Čau lidi, tak jsme vyhráli!“ Vzpomínáte si na první povolební dny, Andrejovo sebevědomé chvástání a jásot jeho patolízalů, těšících se, že jim na druhý den začnou létat do huby pečení holubi?
.
„Teď začněme makať a všetkým ukážeme, jak sa má rídiť stát!“ Právě toto chce lůza slyšet, Andrej to ví a stejně tak je mu jasné, jak tuto davovou psychózu ještě vystupňovat – adorace vůdce a spasitele, na něhož český národ čekal dlouhých 25 let, je na stránkách Mladé fronty a Lidovek povinnou mantrou. Činí se i Andrej osobně, takřka se neodtrhne od Facebooku a nikoho ze svých věrných nenechává na pochybách, jak to teď bude všechno jiné a lepší a digitálnější. „Sorry jako“, „Čau lidi“, „Pojď do mě!“ – a dav šílí štěstím.
.
Pak se ale jaksi zadrhla vyjednávání o vládě, Velký kormidelník seznal, že když se s nikým nechce bavit, tak se na oplátku zase nikdo nebude chtít bavit s ním – a přišly Vánoce a Nový rok. Andrejovi lumpenproletáři se nejdříve přežrali pod stromkem, pak ožrali na náměstích a teď, třebaže už bude půlka ledna, nejspíš ještě pořád vyspávají kocovinu, protože o nich není vůbec slyšet. Na Facebooku je mrtvo a přitom by tam měli být Babišáci aktivní právě nyní, když jejich šéfovi teče do bot a potřebuje podporu lidových mas jako nikdy dřív!
Andyho strmá politická trajektorie totiž dosáhla onoho v úvodu zmíněného mrtvého bodu v okamžiku, kdy přišel prosit o důvěru v naději, že to nakonec třeba dopadne dobře a on bude mít klid na práci. Věřit v zázraky a oddávat se nereálným iluzím není nikdy dobré a pokud se k něčemu takovému uchýlí člověk, vydávající se za pragmatika a realistu, pak to nemůže svědčit o ničem jiném, než že je dotyčný v pěkné bryndě. Ostatně už samotný výraz Andrejovy tváře byl neklamnou známkou toho, že sebevědomí a dobrý rozmar jej nadobro opustily. Když tam tak v tom premiérském křesílku seděl jako zmoklá slepice a Drábek se mu marně snažil pozvednout náladu neustálým podstrkováním mobilu s vtipnými hláškami před smutné oči, bylo mi ho chvílemi až líto.
.
A ještě teď ten Olaf. Jako by všichni ti poskoci kolem Babiše nevěděli, že šídlo v pytli neutajíš a že ty nejpřísněji střežené informace se mezi lidi dostanou jako první. Taková blamáž! Zatloukat, mlžit a chodit kolem horké kaše v bláhové naději, že to nějak vyšumí, to chce nejen hroší kůži, ale i povahu poníženého lokaje, který je ochotný udělat ze sebe v zájmu ochrany šéfa totálního blba. Co bylo redaktorům v Babinovinách platné, že několik dní dělali mrtvé brouky, když dnes dopoledne stejně nakonec museli s pravdou ven poté, co zpráva Olafu od rána visí na internetu.
A že to tedy je bomba! Četl jsem ji a musím říct, že tak precizně vypracovaný dokument se vidí málokdy.
.
Už chápu, proč ho Andy nechtěl číst a teď zase chce, proč kličkuje jako zajíc ve snaze vyhnout se přesně mířeným střelám právníků z Bruselu, na které při vší své moci přece jen nedosáhne. Je to dost trapný pohled, když takový machr, co všude byl a všechno zná, musí vše vsadit na jednu kartu a do příštího úterý udělat možné i nemožné, aby dostal na svou stranu imunitní a mandátový výbor – a ani to ho ještě nemusí zachránit, protože o vydání či nevydání stejně rozhodne Sněmovna jako celek. Dovedete si představit, co se tam nyní v kuloárech asi děje, jak úpěnlivé jsou prosby a jak neomalené výhrůžky na adresu těch, kdo mají oligarchův osud ve své moci? A i kdyby se Babiš nakrásně zachránil ze spárů policie, tak se můžeme ptát, zda je mu opravdu zcela lhostejný osud Moniky, dětí a Herodesa, o nichž Olaf také na mnoha místech mluví a kteří mají na krku stejné obvinění?
.
Vydrží poslanci ten obrovský tlak? Z některých zpráv to vypadá, že jistí členové SPD začínají kolísat a podílejí se na obstrukcích, majících za cíl co nejvíc oddálit konečné hlasování o vydání – doufám, že je Okamura postaví do latě. V každém případě je ale zřejmé, že z mrtvého bodu je jen jedna cesta, a to rychlý sešup zpátky na zem, přičemž to jediné, co Babiš pro sebe může udělat, je už jen zmírnění dopadu. Pokud ale bude kolem sebe kopat jako dosud, pak jeho politická a patrně i společenská kariéra může skončit hodně tvrdým držkopádem!

.

.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 115 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,47 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.