20.5.2015
Kategorie: Ekonomika

Montované haly pro náročné zákazníky

Sdílejte článek:

(PR) 20|05|2015

Montované haly mají široké spektrum využití. V mnoha odvětvích je lze využít jako nenáročné výrobní haly, nebo jako sklady, zemědělci je mohou využít pro zastřešení sena, slámy, nebo pro ustájení skotu. Další možnosti využití jsou sportovní haly a zastřešení sportovišť, nebo jako montované jízdárny pro koně. V čem spočívá jejich kouzlo?

V úvodu je vhodné uvést, že synonymem pro montované haly se v Česku stala společnost POLAK CZ s.r.o. Výrobou montovaných hal se zabývá již od roku 1999 a mimo tuzemských realizací má také zkušenosti s realizacemi v zahraničí (Rakousko, Estonsko, Rumunsko, Maďarsko, Rusko, Slovensko, Norsko a Holandsko). Pod ochrannou známkou Eurohaly dodává a montuje haly významným společnostem, ale i soukromým firmám. 

Jak montovaná hala vypadá?

Základem jsou obloukové rámy z ocelových trubek, které se liší tvarem. Buď zvolíme „U“, „O“ nebo „A“ a podle toho má hala tvar. Tyto rámy jsou od sebe vzdáleny dva a více metrů a jsou mezi sebou pospojovány. Ocelové trubky jsou samozřejmě natřeny určitou barvou, pokud byste měli speciální požadavek (třeba růžovou), není problém.

Celá hala je opláštěná technickou textilií, která je odolná vlivům počasí a velmi těžko hořlavá. Většina investorů volí umírněné barvy (bílou nebo odstíny šedé), ovšem oranžová nebo zelená barva také nejsou výjimkou. Kvůli průchodu světla dovnitř haly se doporučuje barevně opláštit pouze boky a horní část nechat bílou.

Konstrukce haly se staví na rovný terén – ideálně na beton, asfalt nebo patky. Její upevnění a ukotvení záleží na konkrétním projektu a velikosti. Obecně je doporučeno umístění na vyvýšené ploše kvůli ochraně před dešťovou vodou.

Celý proces výstavby trvá jen několik týdnů, což je mnohem rychlejší než stavba budovy, za určitých podmínek lze halu postavit dokonce bez stavebního povolení. Také není problém ji kdykoliv zvětšit nebo přesunout na jiné místo.

hala

Na co všechno lze montované haly použít?

Hodně často se montované haly používají na skladování. Lze do nich nainstalovat odvětrávání, osvětlení nebo zateplení. Mezi další častá využití patří:

  • hangáry – pro letadla, lodě či jiné velké stroje
  • jízdárny – pro chov a výcvik koní i k pořádání soutěží a jiných akcí
  • sportovní haly – pro tenis, florbal, badminton, fotbal, volejbal (možnost tribun pro diváky!)
  • zemědělské haly – ať už jako sklad, seník nebo ustájení pro zvířata

Proč je hala výhodnější než budova?

Ve všech výše zmíněných případech jsou montované haly používány proto, že je to daleko výhodnější než si nechat postavit budovu nebo platit nájem. Ale není to jen o financích. Mezi další výhody patří rychlost stavby haly a možnost kdykoliv stávající halu rozšířit. Kvalitní materiály a řemeslné práce navíc zajišťují prvotřídní stav i po mnoha letech užívání a s malými nároky na údržbu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 128 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...