p201712110728901_171213-205434_ako
8.4.2018
Kategorie: Politika

Moji drazí rádcové!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Moje drahá poradkyně! Tak by mohl nový, byť demisní ministr zemědělství titulovat svoji poradkyni, již poněkud omšelou bývalou hvězdičku bulvární televize. Jejímž hlavním úkolem má být vylepšování mediálního obrazu pana ministra a to za „pouhých“ 181 tisíc korun měsíčně.

Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči, neboť jediný, kdo může vylepšit mediální obraz páně ministra, je ministr sám, a to sice tím, že se bude starat řádně o svůj rezort a pokusí se vrátit českému zemědělství jeho bývalou důstojnost. Kdeže loňské sněhy jsou, kdy sedlák byl živitelem státu, nikoliv oušlapkem bruselských byrokratů, smutně přihlížející jak se k nám přes kopečky valí tuny šmejdu, který by na západ od nás ani prase nežralo.

Ale s tím omšelá moderátorská hvězda panu ministrovi nepomůže. Nehledě k tomu, že bývalá moderátorka má co dělat s mediálním obrazem vlastním. Poté, co odešla, či byla odejita od bulvárního korýtka, plní spíš stránky tiskovin pochybné kvality, různými rodinnými skandály, neboť si evidentně nedokáže poradit sama a se svým vlastním životem. Tudíž chce radit jiným. A zemědělství rozumí asi tolik jako ta příslovečná koza petrželi. Ale neberte to za ty peníze!

Nenechme se mýlit, takových příživníků, jako tato omšelá moderátorská hvězdička se potulují celé houfy po chodbách všech ministerstev. Jenže na ně málo kdo ukáže prstem. Další posedávají v kancelářích poslanců a senátorů. Proč ne, když to daňový poplatník zatáhne!

Nejhorší je, že tahle morálka draze placených příživníků nepanuje jen ve značně zatuchlých patrech vysoké politiky, ale zákonem padajícího exkrementu se valí dolů do oblasti politiky komunální, do měst a obcí, úřadů a institucí. Lemplovství, protekce a klientelismus bují jak plevel na záhonech. Stačí se rozhlédnout kolem a každý z nás i na úrovni kraje, ba okresu najde hned několik zlatých krmníků pro dobře živené pašíky. Samostatnou kapitolou jsou takzvaní tiskoví mluvčí. Hemží se už všude. Každý z nás aspoň někdy v životě narazil na ty podivné tvory, jejichž hlavním úkolem je především lhát a mlžit. Ty prsaté dámy s drzým úsměvem a frajírci metrosexuálové s arogantním obličejem!

Se skřípěním zubů se dá snést tahle podivná cháska ve zdravotnictví. Doktor, který v nemocnici celý den operuje jako šroub, nemá ještě chuť, čas a náladu odpovídat po službě nějakým námezdním pisálkům na stupidní dotazy. Ale funkci mluvčího s vlezlým tiskem to by mohla klidně zvládnout třeba ředitelova sekretářka v rámci pracovních povinností. Není třeba najímat do špitálu zvláštního profesionálního tlučhubu, jehož měsíční plat bývá často vyšší než plat dvou kvalifikovaných zdravotních sester dohromady s tím rozdílem, že kvalifikované zdravotní sestry potřebujeme, neboť se jich nedostává. Zato tlučhuby, které nikdo nepotřebuje, můžeme nabírat vidlemi.

Ovšem kde jsou tihle žvaniví profesionálové zcela nepřípustní, jsou všechny ty úřady, instituce, banky a neziskovky, zkrátka všude tam, kde se žije z našich peněz. Každý námezdní ouřada na všech úrovních nebo neziskový dobrotrus, byť ho vytáhneme o půlnoci z postele, měl by okamžitě vysypat z rukávu, co na své židli vlastně dělá a proč. Obhájit a vysvětlit, proč rozhoduje tak jak rozhoduje, to znamená v osmdesáti případech ze sta blbě. Pokud neumí vysvětlit, zač a proč bere plat a potřebuje k tomu placeného tlučhubu, budiž ze své teplé kanceláře vynesen v zubech, rovnou na mráz.

Takže omšelá moderátorská hvězdička, okrasa kanceláře páně ministra čeledi zemědělské, je jenom jeden z tisíce těch příživníků, parazitů, zbytečných existencí a dobře placených tlučhubů, které nikdo nepotřebuje, ale množí se řadou geometrickou. Je jeden z tisíce těch dobře krmených vepřů ve zlatém chlívku, které má česká ovce za povinnost živit. Jenže kde vzít pořádný karabáč k sešvihání té holoty! A teď raďte moji drazí rádcové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.