rouskystadoovce
18.8.2020
Kategorie: Společnost

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě

Sdílejte článek:

LU LINA

Protože zpívající ministr zdravotnictví a nemajetný premiér opakovaně v minulých měsících prohlásili, že díky chytré karanténě, chytrým semaforům a hlavně nejchytřejší evropské vládě už žádná další plošná antivirová opatření nikdy nebudou, nasadíme od září zase všichni povinně a plošně roušky. 31. srpna totiž končí koronaviru prázdniny, dozvěděl se z důvěryhodných zdrojů profesor Prymule.

 

A protože je situace, navzdory ruským dezinformacím i navzdory vládnímu semaforu, na kterém je k dnešnímu dni cca 99% plochy státu s nulovým rizikem nákazy, stále velice vážná, budeme je nosit až do jara. Protože ta hromada vládní a mediální práce s vytvářením umělé kovidové hysterie a kovidiotů přece nemůže přijít vniveč. Vakcínové korporace, které královsky platí WHO, pana profesora i všechny ty ostatní vakcínové proroky – Nepíchneš-li si ji, zahyneš!! – by se zlobily. Už nám totiž moc otrnulo. Nikdo nikdy neviděl živého nakaženého, rozpor mezi tím, co nám vytrvale tvrdí a tím, co vidíme, je už moc velký a na výzvu k dobrovolnému nošení roušek proto sere pes.

A to přece nejde. Protože lidi, kteří se furt něčeho nebojí – viru, rasismu, dvou pohlaví, rodiny, Ruska, Číny, dezinformací, Zemana, emisí uhlíku, masa, aut, etc. – se mnohem hůř ovládají. Čím víc nepřátel pokroku, svobody, demokracie, rovnosti nebo přírody, tím z hlediska elit líp. A když už jste někoho tak pracně kvůli uměle vyvolanému strachu postavili do latě, že cvrká jak červenej brabenec, tak to přece jen tak nepustíte. Tenhle princip přitom celkem chápu. Být já součástí vládnoucí elity, taky nejspíš budu dělat psí kusy, abych to vládnutí měl co nejjednodušší. Ale nejsem, takže to logicky vidím ze zcela jiného úhlu.

Z úhlu červenýho brabence, co na povel submisivního pochcánka Vojtěcha, tvářícího se přitom jako by mu na kovid právě vymřela celá rodina, musí zase nasadit roušku. Pro což ten brabenec nevidí sebemenší důvod.

Shora špatně ovladatelná společnost skládající se nikoliv z poslušného stáda nemyslících ovcí, ale z množiny relativně svobodně konajících, myslících  individualit, je noční můrou všech elit. Nedemokratických i těch demokratických. Liberální demokracie nebo-li svobodomyslná vláda lidu, je mimochodem asi ten nejvtipnější oxymoron co znám. Kdyby Karel Hynek Mácha neumřel ještě před jejím příchodem, určitě by to taky vrazil do Máje. Asi hned za „mrtvé milenky cit.“

Kdyby to bylo v závislosti na typu vlády nějak diametrálně jinak, tak by přece třeba liberálně demokratická španělská vláda nikdy nenechala ztřískat do krve tisíce Katalánců nebo francouzská tisíce Francouzů kvůli protivládním protestům úplně stejně, jako teď nechala ztřískat tisíce Bělorusů ta nedemokratická běloruská. A z tohoto odporného, diktátorského zacházení s občanskou společností se teď i vlády Španělska a Francie celé osypaly, svolávají summity, pořádají s ničím nesouvisející vojenské manévry a sázejí sankce.

O chování Babiše a jeho delirátních blábolech, kterými komentuje běloruský Majdan nebo postoji České republiky k dění v Bělorusku a české podpoře tamní „občanské společnosti“ ani nemluvím. Tak zfalšované volby, díky kterým nevyhráli ti, co měli správně vyhrát? Jako by v liberálních demokraciích neprobíhaly volby tak, aby nikdy nemohl vyhrát někdo, kdo nezastává ty správné názory a pokud i přesto vyhraje, tak aby nevládl. Tohle už není dvojí metr, ale kilometr. Ale to už jsem v úplně jiných vodách.

Takže zpátky ke smrtící čínské breberce a zoufalé snaze české vlády nás před ní ochránit tím, že z nás udělají hejno nesvéprávných, trvale vystrašených a už zřejmě trvale deset měsíců v roce zarouškovaných králíků. Co v nich sedí i doma. Metr a půl od sebe. A dezinfikují si zrníčko po zrníčku i předvařenou rejži.

Těžce se vyrovnávám i s faktem, že je mi stanovena z mého pohledu naprosto imbecilní povinnost nosit roušku, ale obstarat si ji musím zase sám. Ne každý má nebo chce nosit jarní samodomo látkovou. Z mého pohledu jsou ty kupované praktičtější i pohodlnější. Míň se v nich potím.

Už je jich, na rozdíl od jara všude dost, každý si ji může koupit. A jsme u jádra pudla. Ještě loni, když jsme s těmi miliardami virů kolem nás žili v míru a bez roušek ani při chřipkových epidemiích, stála jedna rouška asi dvě koruny, velkoobchodní cena byla cca 50 bývalých haléřů. Její výrobní cena tudíž byla kolik, 10 halířů?

Včera jsme v lékárně koupili dvě za pade, tedy jedna vyšla na 25 korun. Dejme tomu, že jsem odkázán na ty kupované. Aby byla rouška účinná, říkají experti, nesmí být především vlhká, od dechu. Vlhká, jak čtu, ztrácí jakoukoliv účinnost, ba naopak. Vyfukuji tím pádem daleko víc smrtícího viru, který naprostá většina nakažených má, ale nevšimne si ho, jak taky čtu, do prostoru. Šířím nákazu.

Nevím, jak vám, ale mně i při chladném počasí rouška, včetně ksichtu, zvlhne nejdéle do půl hodiny. Měl bych ji tedy vyměnit. Budu-li se tedy chtít někde po krámech a úřadech loncat čtyři hodiny a být přitom stále sociálně zodpovědný, budu, abych nikoho nenakazil a nevymřela mu celá rodina, potřebovat celkem čtyři. Takže abych ukojil šíleného Prymulu a svojí rouškou ochránil Tebe, budu muset za ten den vypláznout kilo. A abys ty svojí rouškou ochránil mě, tak taky.

Mně to tedy přijde za vlhké sny party papalášů, fachidiotů a farmaceutických korporací celkem dost a mám s tím problém. Ovšem, ačkoliv jsou roušky u většiny lidí čistě proto, že je nikdo příčetný po půl hodině nemění, naprosto k ničemu, tak jeden účel plnit budou.

Lidi je budou i po těch pětadvaceti za kus kupovat jak diví, protože budou muset. Aby neumřeli, že. A hlavně aby ještě předtím než umřou, nedostali od hygienické paní flastr ve výši půlky svého platu. A tím zároveň budou i podporovat naší ekonomiku, takže se rychleji vrátí ten dočasně ztracený úžasný blahobyt, co tu byl díky našemu premiérovi a Evropské unii předtím. V této souvislosti je zajímavé, že se v EU hard socialisticky reguluje kde co, ale cena roušek, tedy zboží, které musí kupovat povinně všichni, je ponechána blahodárnému vlivu trhu. Prima.

A taky se ještě přímo nabízí jedna otázka. Kde je ta legendární chytrá karanténa, o které premiér od jara neustále básní, že funguje fantasticky a všichni nám jí závidí a proto se v boji s breberkou už nebude používat nic jiného, k čemu jsou ty slavné semafory a všechny ty ostatní hyper super chytré antivirové vládní opičky, co na ně už půl roku dokola čumíme v televizi?

Takže, já teď vyhlašuju bojkot. Rezistenci. A typicky českou, takže pro spoustu lidí nebude problém se případně přidat. Nikdo si toho totiž nevšimne.

Budu furt nosit jednu a tu samou roušku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 187 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)