divkymigr
26.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Mohou spolu koexistovat kultury, které nemají společné civilizační a antropologické základy?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Charakterizují národ, řekl v 18. století Charles Pinot Duclos, sekretář francouzské akademie. Ještě dřív než zákony, národ a lid formuje stejná historie, stejné zvyky a stejné dědictví, Ortega y Gasset dokonce napsal, že pokud zákony nevyplývají z této podstaty, jsou směšné a chatrné, dnešní české zákony vyplývají z kanclů bruselských škrabáků, o jejich chatrnosti nám něco řekne budoucnost. Hranice jsou právě tohoto rodu, markují komunitu, která má společné dějiny a kulturní dědictví. Jsou a budou trvat, i když děvenky a kluci z ČT popř. z fildy budou proti nim manifestovat. Brzy musí dojít k zázraku, kůň sv. Václava Myslbekova pomníku zařehtá a kopytem proEU kolaborantům rozbije hlavu, svatý na pomníku nenechá zahynout český národ.

 

Proimigrační masáž EU fanatiků neustala ani před evropskými volbami, ba naopak, znásilnit podstatu evropských národů za každou cenu. Je bizarní, že ti kteří prošli vyššími stupni pedagogického systému a měli by uvažovat trochu exaktně, jsou tak akorát schopni papouškovat pár dogmatických frází o rasismu, antirasismu, antifašismu, imigrant utrpení, teplání planety a gender svobodě a u pomníku českého světce ještě tak o ministryni spravedlnosti, která má být něčím poskvrněná. Exaktnost se už neučí a abstraktnost musí být ušlechtilá a protirasistická. Nejlíp v multikulti kuchyni programu Leonardo, chemii se nenaučíte, ale o to líp poznáte španělskou kuchyni. Věda je dnes už tak vágní a nemá smysl ji brát vážně.

Mohou spolu koexistovat kultury, které nemají společné civilizační a antropologické základy? Asimilace nově příchozích, její aspekty se exaktně studovaly, dnes nahradilo na univerzitách kvákání o religiózním metafyzickém proimigračním dobru.

Evropská unie v devadesátých letech nahradila svou původní smysluplnou orientaci principem neomezené cirkulace všeho. Těžko se dá dnes najít důvod pro tuto naivní demagogii, padly ploty na hranicích, volné cestování je určitě úžasné, ale proměnit to v náboženství? V pravdě pojmu cestuje dnes málokdo, miliony na pláž a další statisíce dovede mobil do parku kolem královny Sofie a Prado, Murillo není moc žádaný. Cesta začínala Dostojevskému ukázáním pasu na hranicích, nikdy proti tomu neprotestoval a bral to za normální, pražští studenti a televizní wipky se mohou zbláznit: Ukazovat pas! Všichni stejně létají a kontroly jsou tam tvrdé, všem to připadá normální. Ve vlaku pod Břeclaví ukázat pas, by však narušilo lidská práva? Pas a cesta patří k sobě, vzájemně se zdobí.

Společná evropská hranice, hlídá ji agentura Frontex s minimálním rozpočtem 300milionů. Francouzi samotní dávali na ostrahu své hranice kdysi víc. Tato hranice v podstatě není žádnou hranicí, je bez postihu ignorována kýmkoliv z třetí země, a za hranici ji nepovažují ani bruselští komisaři, pro ně je to pouze prvek mediální komedie směrem k Evropanům, hlídá se, až bude víc peněz, hlídat se bude víc. Za hranici ji nepovažují ani samotní Evropané, hranice psychologicky znamená to, co nás dělí od něčeho nebo někoho, to, co chrání naše nejbližší já, samozřejmě je to česká hranice pro Čecha a francouzská pro Francouze. Evropa nemá hranice, ani je nemůže mít, je to hlavně kulturně civilizační pojem, je to hlavní exportní artikl kontinentu, naše dějiny a tradice, tím jsme obohatili svět a kdo chce, může z toho čerpat. Evropa nemá hranice, ale každý evropský stát má národní hranici a za její střežení a ochranu odpovídá nejen před svým lidem, ale i před celou Evropou bez hranic.

Autor: LC


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 477 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.