divkymigr
26.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Mohou spolu koexistovat kultury, které nemají společné civilizační a antropologické základy?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Charakterizují národ, řekl v 18. století Charles Pinot Duclos, sekretář francouzské akademie. Ještě dřív než zákony, národ a lid formuje stejná historie, stejné zvyky a stejné dědictví, Ortega y Gasset dokonce napsal, že pokud zákony nevyplývají z této podstaty, jsou směšné a chatrné, dnešní české zákony vyplývají z kanclů bruselských škrabáků, o jejich chatrnosti nám něco řekne budoucnost. Hranice jsou právě tohoto rodu, markují komunitu, která má společné dějiny a kulturní dědictví. Jsou a budou trvat, i když děvenky a kluci z ČT popř. z fildy budou proti nim manifestovat. Brzy musí dojít k zázraku, kůň sv. Václava Myslbekova pomníku zařehtá a kopytem proEU kolaborantům rozbije hlavu, svatý na pomníku nenechá zahynout český národ.

 

Proimigrační masáž EU fanatiků neustala ani před evropskými volbami, ba naopak, znásilnit podstatu evropských národů za každou cenu. Je bizarní, že ti kteří prošli vyššími stupni pedagogického systému a měli by uvažovat trochu exaktně, jsou tak akorát schopni papouškovat pár dogmatických frází o rasismu, antirasismu, antifašismu, imigrant utrpení, teplání planety a gender svobodě a u pomníku českého světce ještě tak o ministryni spravedlnosti, která má být něčím poskvrněná. Exaktnost se už neučí a abstraktnost musí být ušlechtilá a protirasistická. Nejlíp v multikulti kuchyni programu Leonardo, chemii se nenaučíte, ale o to líp poznáte španělskou kuchyni. Věda je dnes už tak vágní a nemá smysl ji brát vážně.

Mohou spolu koexistovat kultury, které nemají společné civilizační a antropologické základy? Asimilace nově příchozích, její aspekty se exaktně studovaly, dnes nahradilo na univerzitách kvákání o religiózním metafyzickém proimigračním dobru.

Evropská unie v devadesátých letech nahradila svou původní smysluplnou orientaci principem neomezené cirkulace všeho. Těžko se dá dnes najít důvod pro tuto naivní demagogii, padly ploty na hranicích, volné cestování je určitě úžasné, ale proměnit to v náboženství? V pravdě pojmu cestuje dnes málokdo, miliony na pláž a další statisíce dovede mobil do parku kolem královny Sofie a Prado, Murillo není moc žádaný. Cesta začínala Dostojevskému ukázáním pasu na hranicích, nikdy proti tomu neprotestoval a bral to za normální, pražští studenti a televizní wipky se mohou zbláznit: Ukazovat pas! Všichni stejně létají a kontroly jsou tam tvrdé, všem to připadá normální. Ve vlaku pod Břeclaví ukázat pas, by však narušilo lidská práva? Pas a cesta patří k sobě, vzájemně se zdobí.

Společná evropská hranice, hlídá ji agentura Frontex s minimálním rozpočtem 300milionů. Francouzi samotní dávali na ostrahu své hranice kdysi víc. Tato hranice v podstatě není žádnou hranicí, je bez postihu ignorována kýmkoliv z třetí země, a za hranici ji nepovažují ani bruselští komisaři, pro ně je to pouze prvek mediální komedie směrem k Evropanům, hlídá se, až bude víc peněz, hlídat se bude víc. Za hranici ji nepovažují ani samotní Evropané, hranice psychologicky znamená to, co nás dělí od něčeho nebo někoho, to, co chrání naše nejbližší já, samozřejmě je to česká hranice pro Čecha a francouzská pro Francouze. Evropa nemá hranice, ani je nemůže mít, je to hlavně kulturně civilizační pojem, je to hlavní exportní artikl kontinentu, naše dějiny a tradice, tím jsme obohatili svět a kdo chce, může z toho čerpat. Evropa nemá hranice, ale každý evropský stát má národní hranici a za její střežení a ochranu odpovídá nejen před svým lidem, ale i před celou Evropou bez hranic.

Autor: LC


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 611 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)