BOYISLAM
9.5.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Mohammed patří k nejoblíbenějším jménům v Německu?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPodle iDnes.cz , čerpající z Berliner Morgenpost, bylo jméno Mohammed na špici mezi chlapci v Berlíně a dalších šesti spolkových zemích. Podíval jsem se na originální zprávu a zíral jsem.

Původem arabské jméno Mohamed se všemi jeho pravopisnými variantami se řadilo mezi nejoblíbenější „křestní“ jména pro chlapce narozené v roce 2018 v šesti německých spolkových zemích. V Berlíně se samostatně dokonce umístilo na první pozici, vyplývá z průzkumu Společnosti pro německý jazyk. Organizace zkoumala četnost jmen podle různých kategorií. iDnes.cz převzalo tuto zprávu od deníku Berliner Morgenpost.

Pokud zvídavý čtenář navštíví odkaz na německý deník, nalezne jako ilustrační foto fotografii tří dětí v modrém oblečení, tedy by mělo jít o chlapce. Jsou to maličké bílé děti a měli bychom tedy věřit tomu, že se jméno Mohammed šíří i mezi rodilými Němci.

To iDnes.cz použil zcela jinou ilustrační fotografii. Fotografie na iDnes.cz doprovázející přepis článku z Berliner Morgenpost je použita z agentury Reuters a je na ní žena s dítětem, ona poněkud tmavší pleti, dítě (její syn?) poněkud světlejší.

Ilustračním fotem se zřejmě iDnes.cz pokusil upozornit na to, co v originále zcela chybí. Ačkoliv se to v originálním článku nepíše, je raketový nárůst obliby jména Mohammed u chlapců v Berlíně evidentně způsoben imigrací do Německa ze zemí s islámskou tradicí. V originálním německém vydání o tom není ani čárka a čtenář by tak měl nabýt dojmu, že se jméno Mohammed šíří i mezi nově narozenými dětmi rodilých Němců a Němek.

Zdá se, že v německém „korektním“ tisku se o příčinách tohoto jevu nevede žádná diskuse. Pod článkem není otevřena žádná diskuse a odkazy na facebook a twitter skončí zase jenom u obrázku třech malých dětí. Zato pod článkem iDnes.cz diskuse otevřena je a je skutečně „živá“.

Ano, ano – děti za nic nemohou. To je sice pravda, ale četl jsem před nedávnem jiný případ, také z Německa. Jedno dítě imigrantů, které už mluvilo dobře německy, bylo napadeno svými „soukmenovci“ a zbito zato, že „kolaboruje s učiteli“. Co s tím – to je totiž ona kardinální otázka, kterou bude muset řešit nejen Německo, ale celá EU.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 472,00 Kč
Vybráno 27.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 761 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.