vzdel
6.12.2015
Kategorie: Společnost

Moderní “vzdělášení”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK 06|12|2015

Podívejte se na parodické video zesměšňující politicky korektní rovnostářství na školách přehnanou až do bizarní podoby. Nicméně nutno podotknout, že se to netýká jen škol, ale celé společnosti. Boj za rovnoprávnost se stal tažením proti svobodě.

Rovnostářská politika kvót, příkazů a zákazů vede k děsivé deformaci jazyka politickou korektností, vytěsňování “závadných” témat a názorů z veřejného prostoru, autocenzuře, skandalizaci a ostrakizaci nepohodlných osob, ba dokonce k jejich propouštění ze zaměstnání. Úctyhodný princip tolerance, nepochybně jeden z nejdůležitějších výdobytků sekularismu a liberalismu, se v rukou radikální levice, která postupně ovládla západní politiku, změnil na účinný nástroj šíření bezhodnotové kulturní sterility.

Vůči základním morálním hodnotám klasického liberalismu, jako je pořádek, pravda, rodina či anticko-křesťanská tradice, zavládla absolutní netolerance, zatímco všechny mimoevropské kultury včetně islámu začaly být vítány a oceňovány jako navýsost potřebná protiváha “zkaženého” Západu.

Nejfrekventovanějším slovem západního politického diskurzu se v posledních dvaceti či třiceti letech stala”diskriminace”. Rovnostářští fanatici, usazeni pevně ve všech hlavních politických stranách Západu, kteří se zleva doprava spojili v mohutný “mainstream” pokrokového europeismu, ji nacházejí doslova všude a okamžitě proti ní zahajují své očistné tažení.

Asi nejdůsledněji, pokud vynecháme Spojené státy americké, si v tomto ohledu počínají v parlamentech a vládách Evropské unie, Německa a Švédska. Každá nová kvóta je přitom další porážkou svobody a obvykle i zdravého rozumu a lidské přirozenosti. A nejen to. Existuje nespočet svědectví, jak rozsáhle se v západních zemích rozšířil mezi lidmi strach vyslovit na veřejnosti mínění, které jsou v rozporu s “pravdami” hlásánými levicovým mainstreamem. Nevinný vtip o ženách, přednesen na veřejnosti, znamená v Německu konec kariéry. Odmítavý nebo “urážlivý” výrok o muslimech může člověka v Nizozemsku či Británii přivést do vězení.

Moderní vzdělášení (Modern Educayshun) je krátký film Neel Kolhatkara. Zaměřuje se na bizarní a extrémní formu rovnostářství, které ničí školy a univerzity. V minulosti se mladí myslitelé snažili přijít na to, jak se dostat na Měsíc. Dnes jsou univerzity posedlé “mikro-agresí” a nalézáním dalších a dalších důvodů, jak a proč se urazit prakticky čímkoliv. Vyznění filmu je navíc umocněno použitím kontrastu mezi absurdní až dadaistické situací a hororovým soundtrackem.

ZDROJ: Juraj Poláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.