zahradni-skleniky-gardentec-f-w586-h441-e-7431e18d91f6ca69a0c72727d47bb934
5.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Moderní skleník nemusí být jen ze skla

Sdílejte článek:

Kdo dnes pořizuje skleník a neplánuje si ho sám slepit z nasbíraných sklenic, má v zásadě dvě možnosti: polykarbonát a sklo. Mezi nimi se rozhoduje a výběr ovlivní spokojenost do dalších let. Ani jedna varianta není úplně pro každého.

Pro i proti

Při výběru skleníku je třeba, podobně jako u jiných věcí, zvážit pro a proti. Nashromáždit informace a podle nich se rozhodnout. Kdo nedá dopustit na sklo jako materiál a je zapřisáhlý skleníkář, asi plastu šanci nedá. Jinému prokáže výbornou službu a sklo nebude ani potřebovat.

Bytelné sklo

Sklo je materiál tradiční a konstrukce bude výrazně bytelnější. Robustnější rám se sklem tloušťky několika milimetrů nemá sice na funkčnost téměř vliv, nicméně pro někoho je díky tomu jedničkou při výběru. Dá na pocit, který se dostaví při otevření skleníku a vstupu dovnitř. A požaduje dlouhou životnost, kterou mu sklo nabízí.

Lehký polykarbonát

Naproti tomu polykarbonát zaujme moderními vlastnostmi, lehkostí a snadnou montáží. Dokáže akumulovat teplo lépe než sklo, což pro zahrádkáře hraje významnou roli. Proč tomu tak je? Polykarbonát se vyznačuje vyšším tepelně izolačním odporem. To pomůže nejvíc v začátku a na konci sezony. Vytápění je také možné.

Dlouhá životnost

A jak je to s tou životností? Skleníky z polykarbonátu vysoké kvality a gramáže vydrží s přehledem okolo 15 let používání, klidně i více. Záleží nejen na použitém materiálu, ale i jeho systému upevnění do konstrukce. Ten může být řešen různě. Skleníky ze skla naproti tomu vydrží desetiletí. Jako nevýhody se mohou jevit složitější realizace a vyšší cena.

Konečná cena odráží lehkost materiálu a jeho nižší životnost. Kdo chce skleník rychle a levně, sáhne většinou právě po polykarbonátu. Smontujete ho během chvíle a nebudete se tolik trápit s betonovým základem jako u skla.

Skleník Buildex Growspot M 35

Skleník Buildex Growspot M 35

Kvalita a ochota

Odpověď na otázku „Jaký vybrat skleník?“ není jednoznačná. Každý k ní musí dojít sám po zvážení svých možností, pěstitelských záměrů a priorit. Co by ale neměl podcenit nikdo, je kvalita výrobku. Využijte odborníka a jedničku na trhu se zahradními skleníky – skleníky Buildex. Mají vše možné pro vaši zahradu, střechu i stavbu. Na výběr jsou skleněné i polykarbonátové zahradní skleníky, všech možných tvarů a rozměrů. Rádi poradí a doporučí vhodný typ právě pro vás.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 333 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.