14.8.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Moderní řešení likvidace odpadní vody pomocí domovní čistírny má své výhody

Sdílejte článek:

(PR) 14|08|2015

Domovní čistírny odpadních vod jsou populárním řešením likvidace odpadních vod z objektů, kam není zavedena obecní kanalizace. Jejich vzrůstající obliba má své opodstatnění, jde totiž o nejdokonalejší způsob nakládání s odpadními vodami, které je ekonomický a ekologický zároveň.

Investice s rychlou návratností

Každý člověk vyprodukuje v průměru více než 100 litrů odpadní vody denně. Po každém otočení kohoutku nebo spláchnutí toalety musí tato použitá voda s nečistotami a splašky někam odtéci. A tady přichází rozhodnutí kam. Možností je jímka, septik nebo domovní čističky odpadních vod. Zřízení vlastní čistírny je sice na první pohled finančně nejnáročnější variantou, ovšem díky velmi nízkým provozním nákladům se tato investice rychle vrátí. Vyčištěnou vodu je navíc za určitých podmínek možné opětovně využívat například k zalévání zahrádky, což dále sníží náklady domácnosti.

voda01

Kvalita na špičkové úrovni

Při výběru vhodné čistírny odpadní vody by mělo být základním pravidlem obrátit se na kvalitní firmu se špičkovými produkty. Ostatně je to zařízení, které pořizujete na dlouhá léta. Jednou z nejlepších společností v tomto oboru je firma Gonap, jejíž technologie patří mezi špičku na trhu. Společnost je certifikována dle systému kvality ISO 9001:2000 a neustále spolupracuje i s dalšími organizacemi v oblasti vývoje a inovací. Čistírny odpadních vod Gonap jsou tedy opravdu dobrou volbou.

Nenáročný provoz bez starostí

Tyto domácí čistírny jsou kompaktní celoplastová zařízení, která mohou být umístěna pod zemí na zahradě domu nebo nad zemí ve vnitřních prostorech. Pracují na principu nízko zatěžované aktivace s částečkou nebo úplnou stabilizací kalu, který je odvodňován. Fungují automaticky a ani jejich údržba není nijak náročná. Spotřeba elektrické energie je také minimální. Co se týče výběru konkrétního zařízení, záleží především na počtu obyvatel objektu a také na tom, zda je obýván trvale, či jen sezóně. Velikost čistíren odpadních vod se uvádí v přepočtu na ekvivalentní osoby (EO), kdy se na jednoho člověka počítá se 150 litry odpadních vod denně. Firma Gonap nabízí různé velikosti zařízení, od malých čistíren pro 2 – 6 osob až po komunální čističky do 5 000 EO. Má tedy v tomto oboru velké zkušenosti a pomůže vám vybudovat vlastní čističku, se kterou budete maximálně spokojeni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.