jilkovams
18.10.2021
Kategorie: Společnost

Moderátorka „k pohledání!“

Sdílejte článek:

JIŘÍ BAŤA

Nejspíše nezmíním nic nového když napíši, že poslouchat a dívat se na moderátorku pořadu „Máte slovo!“ s paní M. Jílkovou je opravdu zážitek. Pořad by měl diváka ani ne tak pobavit, jako poučit, informovat, protože v pořadu často účinkují významní lidé, politici či představitelé různých orgánů a institucí, vč. ministrů vlády. Jde o diskusní pořad, který neřeší problémy politiků, ale témata, která zajímají občany.

 

Diváci by měli být po skončení pořadu spokojeni s tím, že se plodnou, rozumnou a odborně vedenou diskusí něco vyřešilo, objasnilo, že se diváku dostaly informace a skutečnosti, které by jinde asi sotva získal. Diskusní pořad „Máte slovo“ však brzy vezme za své, protože hlavní slovo nemají hosté, jak by se dalo tušit, ale paní Jílková. To, že vede pořad jako moderátorka ještě neznamená, že má či musí mít v diskusním pořadu hlavní slovo, nicméně opak je pravdou.

Na pořad „Máte slovo“ se dívám víceméně jen ze zvědavosti, pokud mne zaujme téma pořadu. Avšak jen málokdy jsem schopen dodívat se až do konce pořadu protože to, co předvádí paní Jílková, je fakt zážitek. Bohužel ne v dobrém smyslu, protože pokud bych měl vyjádřit nějaké hodnocení, musel bych použít ono známé „hrůza a děs“! Např. v pořadu dne 14. října 2021 bylo téma zaměřeno na problematiku očkování proti Covidu-19 a otázky, které s tím souvisejí. Rozhodl jsem se pořad sledovat, protože mne problematika s očkováním proti Covidu-19 zajímá třeba už proto, že jsem rovněž odpíračem očkování. Mylně jsem se domníval, že budu o očkování poučen a že se mi dostanou zajímavé informace. Vždyť v pořadu účinkovali např. pan profesor Beran, ministr zdravotnictví Vojtěch, MUDr. Dornerová a hlavní hygienička ČR paní Svrčinová s hosty z řad veřejnosti. Informace byly, ale nějak v tom shluku a chaosu, který vytvářela moderátorka Jílková svým vměšování (skákáním) do řeči, nějak zanikly.

O pořadu nutno konstatovat, že to byl pořad, který de facto nic neřešil, neobjasnil, nepotvdil či nevyvrátil, ačkoli téma byla jasné, ale ze strany paní Jílkové také nebylo jednoznačné. Paní Jílková skákala do řeči, vykřikovala, štěkala, mávala nějakými papíry, stále kladla otázky, které trapně opakovala, hlavně otázky na ministra zdravotnictví Vojtěcha, který se v problematice očkování oproti Covidu-19 motal jako „káča v čepici“ právě zásluhou paní Jílkové. Mnohokrát se pozornost paní Jílkové s dotazy obrátila k profesorovi Beranovi a musím říct, že pan profesor musí mít velmi silné nervy, že strpěl moderování paní Jílkové, která se na něj mnohokrát obrátila s odbornou otázkou, nicméně snad ani jednou mu nedala příležitost vyslovit celý svůj ucelený názor, myšlenku nebo odpověď na otázku, kterou mu krátce před tím položila. Totéž se týká paní dr. Dornerové, která spolu s profesorem Beranem byli na tzv. „červené“ tj. negativní straně, proti straně „zelené“, tedy tzv. pozitivní s panem ministrem Vojtěchem a hygieničkou Svrčinovou.

Popravdě řečeno, nešlo o nějaký litý boj ve výměně názorů či stanovisek v oblasti problematiky očkování proti Covidu-19, protože „Máte slovo“ zde bylo úspěšně nahrazeno hlavním slovem paní Jílkové, která tím zajímavou diskusi, téměř jako vždy, dehonestovala..

Pořad „Máte slovo“ by mohl být velmi zajímavý a poučný, kdyby nebyl vedený paní Jílkovou. Je s podivem, že vedení ČT, resp. vedení úseku panelu diskusních pořadů po léta strpí trapné, netaktní a nevhodné moderování pí. Jílkové, které bylo již mnohokrát vystavno silné kritice veřejnosti. Michaela Jílková je (podle Wikipedie) původním povoláním novinářka a rozhlasová a televizní moderátorka a snad i herečka. Pochází z umělecké rodiny, její otec spisovatel, údajně také bývalý herec Jan Jílek, patřil mezi české scenáristy a dramatiky, matka Eva Jílková byla také herečkou. Ač jsem již pokročilého věku, herce či herečku tohoto jména jsem v nějakém významnějším filmu nezaregistroval. Zřejmě více působili jako divadelní herci, než filmoví. Má-li být paní Jílková i herečkou, pak upřímně, z hereckého umění svých rodičů mnoho nepochytila. Vzhledem od pořadu k pořadu měnící se garderobě by mohla spíše působit jako modelka. Prostě paní Jílková vzhledem k silné a oprávněné kritice a značné naspokojenosti a nepopularitě u velkého počtu diváků by jako moderátorka pořadu „Máte slovo“ měla skončit. Mít slavné (!) rodiče ještě neznamená mít také osobní úspěch na TV obrazovkách. Chce-li paní Jílková moderovat, nechť se uchýlí do rozhlasu, tam snad nebude tak trapná a hlavně, nebude na očích divákům.

Pokud jde o výše zmíněný pořad o očkování proti Covidu-19, pak jako by ani nebyl. Paní moderátorka Jílková překřičela či přetrumfla každého, kdo se do problematiky očkování zapojil a výsledkem bylo, že až na několik čísel pořad skončil tam, kde začal. Kdo čekal nějaké relevantní závěry, byl nutně zklamán. Myslím, že to není účelem ani cílem jinak zajímavého pořadu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 730 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)