BURESBABISFILIPHAMACEK
21.5.2018
Kategorie: Politika

Moc je sladká, bohatnutí snadné …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Pomalé utváření společné vlády ANO a ČSSD s Andrejem Babišem v čele má své průvodní jevy. Tím je nebývalá aktivita předsedy vlády v demisi v oblasti výměny lidí na různých vedoucích a odpovědných postech napříč většiny státních podniků a v policejních i vojenských složkách. A rozhodně nejde o maličkosti, dotýká se to státních kolosů jako je třeba SŽDC, které jsou zodpovědné za stav železničních cest v celé České republice.

Ovládnutím hospodářských gigantů dává Andrej Babiš jasně najevo, kdo tu vládne. Vůbec se nerozpakuje rozdat potřebné funkce dříve, než ČSSD oficiálně vstoupí do vlády, velmi spěchá. O dvousečnosti přijmutí funkce nelze jinak, než si ji uvědomit, s novou vládou přichází vždy noví lidé, to bez ohledu na úspěchy těch předešlých. A výměny se poté lavinově řítí dolů, takže se dotknou mnoha státních zaměstnanců. V hospodářské sféře to znamená jediné. Ti, co budou za nastavených podmínek spolupracovat, budou vydělávat dále, ti co byli spojeni s minulým vedením a znelíbí se, budou odstaveni. U Andreje Babiše je velké riziko v rozsáhlosti jeho portfolia firem, navíc pro něho není problém vstoupit do nových teritorií. Už se pustil do developeřiny, takže započít s dopravním či jiným stavitelstvím by jistě zvládnul také, zvláště, když jde o státní zakázky takového rozsahu.

V mnoha komentářích se udává, že Babiš zdvojnásobil za předešlé účasti v koaliční vládě svůj už tak velký majetek. Je velmi složité posuzovat, jak skutečně velký je, struktury jeho firem jsou propletené, jejich hodnota může být podhodnocená, ale i opačně a bez jeho osoby a kontaktů může velmi rychle spadnout dolů. Navíc existuje mnoho úvěrů, v nichž získat přehled nebude jednoduché. Jistě znáte ve svém okolí lidi, kteří se tváří jako milionáři a ve skutečnosti na tom nijak dobře nejsou, zároveň existují miliardáři, o nichž nikdo neví, v jakém klidu mohou žít. I časopis Forbes vychází při výpočtu majetku z určitých odhadů, ale nezná reálná čísla skrytá v účetnictví. S těmi navíc Babiš manipuluje způsobem, který zajímá i finanční a kriminální policii. Možná jste si v životě představovali, co byste dělali s milionem korun, kdybyste ho vyhráli. Někdo má jiná měřítka, takže touží po jackpotu v lepších loteriích, kde leží přes 2 miliardy. Představa, jak by to změnilo Váš život, je krásná, jistě by se stal pohodlnějším. Někdo však potřebuje mít těch miliard desítky a jejich vidina ho žene dále.

Tím jsme se dostali k tomu, že existují jedinci, kteří nebudou mít nikdy dost. Budou schopní třeba i podvádět, ač mají výrazný přebytek toho, co by mohli utratit. Potřebují nutně být těmi, kteří se umísťují v žebříčcích v top elitě. U Babiše je smutné, jakým způsobem likviduje s odkazem na údajné daňové podvody střední vrstvu podnikatelů, venkovské prodejny i obyčejné trhovce, přitom sám ulévá peníze přes daňové ráje a díky propletenci spřízněných společností.  To už nemluvíme o dotacích, které získává pro své podnikatelské subjekty, aniž by na ně často měl zákonný nárok.

O vše výše uvedené by se měla zajímat policie. Ona se i snažila něco vyšetřit, postupně však odchází, respektive jsou odejiti ti policisté, kteří jsou příliš ve směru předsedy vlády v demisi zvídaví. Čistka, která probíhá v nejvyšších patrech příslušných útvarů policejních sborů, je jednoznačně zaměřena na ukončení vyšetřování kauz spojených s Babišem. O Babišovi je známo, že jeho pracovní nasazení dokáže být vysoké. Není pochyb, že tomu tak je, je třeba za každou cenu očistit svou osobu a zároveň využít každé možnosti k posunu v žebříčku miliardářů výše. Nic není nemožné, jste li Andrej Babiš. Kolik nešťastných lidí zůstane, to už je druhá věc. Jen aby to při kšeftování s očistou přes Brusel neznamenalo výměnu beztrestnosti za přísun migrantů do naší země. Pozorujeme li chování vlády v demisi a možnost poté vše hodit na partnery z ČSSD, zvláště s Pochem na postu ministra zahraničí, je to pravděpodobné. Pořád to někdo nechápe?

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.