BURESBABISFILIPHAMACEK
21.5.2018
Kategorie: Politika

Moc je sladká, bohatnutí snadné …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IN

Pomalé utváření společné vlády ANO a ČSSD s Andrejem Babišem v čele má své průvodní jevy. Tím je nebývalá aktivita předsedy vlády v demisi v oblasti výměny lidí na různých vedoucích a odpovědných postech napříč většiny státních podniků a v policejních i vojenských složkách. A rozhodně nejde o maličkosti, dotýká se to státních kolosů jako je třeba SŽDC, které jsou zodpovědné za stav železničních cest v celé České republice.

Ovládnutím hospodářských gigantů dává Andrej Babiš jasně najevo, kdo tu vládne. Vůbec se nerozpakuje rozdat potřebné funkce dříve, než ČSSD oficiálně vstoupí do vlády, velmi spěchá. O dvousečnosti přijmutí funkce nelze jinak, než si ji uvědomit, s novou vládou přichází vždy noví lidé, to bez ohledu na úspěchy těch předešlých. A výměny se poté lavinově řítí dolů, takže se dotknou mnoha státních zaměstnanců. V hospodářské sféře to znamená jediné. Ti, co budou za nastavených podmínek spolupracovat, budou vydělávat dále, ti co byli spojeni s minulým vedením a znelíbí se, budou odstaveni. U Andreje Babiše je velké riziko v rozsáhlosti jeho portfolia firem, navíc pro něho není problém vstoupit do nových teritorií. Už se pustil do developeřiny, takže započít s dopravním či jiným stavitelstvím by jistě zvládnul také, zvláště, když jde o státní zakázky takového rozsahu.

V mnoha komentářích se udává, že Babiš zdvojnásobil za předešlé účasti v koaliční vládě svůj už tak velký majetek. Je velmi složité posuzovat, jak skutečně velký je, struktury jeho firem jsou propletené, jejich hodnota může být podhodnocená, ale i opačně a bez jeho osoby a kontaktů může velmi rychle spadnout dolů. Navíc existuje mnoho úvěrů, v nichž získat přehled nebude jednoduché. Jistě znáte ve svém okolí lidi, kteří se tváří jako milionáři a ve skutečnosti na tom nijak dobře nejsou, zároveň existují miliardáři, o nichž nikdo neví, v jakém klidu mohou žít. I časopis Forbes vychází při výpočtu majetku z určitých odhadů, ale nezná reálná čísla skrytá v účetnictví. S těmi navíc Babiš manipuluje způsobem, který zajímá i finanční a kriminální policii. Možná jste si v životě představovali, co byste dělali s milionem korun, kdybyste ho vyhráli. Někdo má jiná měřítka, takže touží po jackpotu v lepších loteriích, kde leží přes 2 miliardy. Představa, jak by to změnilo Váš život, je krásná, jistě by se stal pohodlnějším. Někdo však potřebuje mít těch miliard desítky a jejich vidina ho žene dále.

Tím jsme se dostali k tomu, že existují jedinci, kteří nebudou mít nikdy dost. Budou schopní třeba i podvádět, ač mají výrazný přebytek toho, co by mohli utratit. Potřebují nutně být těmi, kteří se umísťují v žebříčcích v top elitě. U Babiše je smutné, jakým způsobem likviduje s odkazem na údajné daňové podvody střední vrstvu podnikatelů, venkovské prodejny i obyčejné trhovce, přitom sám ulévá peníze přes daňové ráje a díky propletenci spřízněných společností.  To už nemluvíme o dotacích, které získává pro své podnikatelské subjekty, aniž by na ně často měl zákonný nárok.

O vše výše uvedené by se měla zajímat policie. Ona se i snažila něco vyšetřit, postupně však odchází, respektive jsou odejiti ti policisté, kteří jsou příliš ve směru předsedy vlády v demisi zvídaví. Čistka, která probíhá v nejvyšších patrech příslušných útvarů policejních sborů, je jednoznačně zaměřena na ukončení vyšetřování kauz spojených s Babišem. O Babišovi je známo, že jeho pracovní nasazení dokáže být vysoké. Není pochyb, že tomu tak je, je třeba za každou cenu očistit svou osobu a zároveň využít každé možnosti k posunu v žebříčku miliardářů výše. Nic není nemožné, jste li Andrej Babiš. Kolik nešťastných lidí zůstane, to už je druhá věc. Jen aby to při kšeftování s očistou přes Brusel neznamenalo výměnu beztrestnosti za přísun migrantů do naší země. Pozorujeme li chování vlády v demisi a možnost poté vše hodit na partnery z ČSSD, zvláště s Pochem na postu ministra zahraničí, je to pravděpodobné. Pořád to někdo nechápe?

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.