PKS32f0a4_penize
19.8.2016
Kategorie: Ekonomika

Mnozí lidé věří, že stát má nějaké peníze

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAROSLAV MARSA

Otázka však není úplně triviální. Stát, a hovořme o to našem, má samozřejmě pouze ty peníze, které nám na základě legislativní krádeže, tedy daní všeho druhu, ukradne. Protože mu to však nestačí, používá další dva rafinované způsoby jak nás přiblížit kocovině.

Tím prvním je fiskální politika, tedy možnost dělat dluhy na úkor někoho jiného, stát prostě dělá dluhy na úkor svých občanů aby si je koupil, resp. jejich hlasy v příštích volbách, tedy těch neobdařených selským rozumem či jej nepoužívajícím.

Tím druhým je politika monetární, tedy “právo”, skrze Českou národní banku, tisknout peníze, které se projeví v inflaci, tedy v tom, že za stejné peníze si koupíte stále méně, ale tak nějak to není vidět.

U nás k tomu navíc přistupuje i další činnost ČNB, trvale znehodnocujíc naši měnu, takže zvýhodňuje vývoz ale zároveň zdražuje dovoz. Navíc vývozce “zlenivňuje”, až budou vystaveni otevřenému trhu, půjdou dolů. Druhým důsledkem je směřování výroby, a zejména klíčového strojírenství, do oblasti výroben a montoven, nikoli do oblasti inženýringu a řízení projektů, vyrobit cokoli dovede každé levně placené cvičené zvířátko nebo robot. Proto také nikdy nebudeme brát ty světové platy, montér prostě bere méně než inženýr.

Čím více vychýlíte kyvadlo jedním směrem, tím více po uvolnění vykývne na druhou stranu. To platí pro ekonomiku, stejně jako vztahy, státy, rodinu nebo politiku. A každý výkyv skrývá nebezpečí turbulencí z důvodu zásadních změn podmínek a nepředvídatelných reakcí na ně.

Současný socialisticko-korporativistický establishment nepokládám za hloupý, tedy že by výše uvedené nechápal, ale za zločinný.

ZDROJ: Jaroslav Marsa

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.