zavreno
22.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Mnozí již ukončili podnikání definitivně … mnozí se k tomu chystají

Sdílejte článek:

PETR BAJER

Pandemie koronaviru se už naplno projevuje v ekonomice, ale i v běžném životě každého z nás. Mnoho našich podnikatelů, především ve službách, maloobchodě, cestovním ruchu a dalších odvětvích se potýká s ekonomickými důsledky způsobenými především nepochopitelnými opatřeními vlády. Mnozí již své podnikání ukončili a boj o zachování toho, co tu léta tvořili, vzdali. Mnohé to ještě čeká.


Naše ,,skvělá” vláda, jejíž fungování je možné jen díky podpoře komunistů, kupí jedenu chybu za druhou. Tu nejsou vakcíny, tu stříkačky, jinde zase jehly. Každý, kdo se dostane k číslům udávajícím počet vydaných dávek a počet naočkovaného lékařského personálu a seniorů, vidí nesoulad. Že by snad preferování ,,nadlidí”? Jak do toho zapadá očkování vybraných státních úředníků, snad není potřeba komentovat. Připravenost státu na vakcinaci, fungování registrace, počet vakcín a vybavení k očkování se odráží na počtu proočkovaných občanů. A mě napadá jediné slovo. Chaos. Nezbývá mi nic, než závidět např. Izraelcům, ale i dalším zemím, jak k řešení pandemie a očkování občanů přistoupili. Chudáci lékaři a zdravotní personál, kteří v tomto prostředí musí pracovat. Ti si zaslouží velké poděkování a prosbu. Vydržte prosím.

Mnohá opatření státu vůči svým občanům, podnikatele nevyjímaje, postrádají jakoukoli logiku. Našim podnikatelům pak vznikají obrovské škody a tyto jsou kompenzovány velmi nedostatečně a složitě. Premiér s pány ministry se předhánějí, kolik stát platí a snaží se manipulovat veřejnost k myšlence, jak se mají podnikatelé skvěle. Lžou! Ze zkušenosti vím, že podpora státu se pohybuje okolo 30-40% všech nákladů. Při cca 3-5 měsících zákazu činnosti v loňském roce si i školák ZŠ spočítá,kolik ,,vaty” musel ten který podnikatel napumpovat do svého podnikání, aby přežil. Někdo toto krytí ztrát nazývá vatou. My podnikatelé pak půjčkou, dluhem či likvidací rodinných úspor.

Dalším skvělým počinem je, jak se podpory státu vyplácejí. Místo toho, abychom využili zkušenosti z jiných zemí, kde se výše podpory vypočítává z obratu, je na nás podnikatele navaleno mnoho dílčích dotačních titulů. Mnozí živnostníci se v nich ani nevyznají. Některé z Ministerstva průmyslu a obchodu, některé z Úřadu práce, některé z Finančního úřadu. Některé možná z dalších ministerstev. Každé za jiných podmínek, s jinými tiskopisy a doložením jiných příloh. Začínám mít takový dojem, že si vláda myslí, že díky uzavřeným provozovnám máme na vyplňování žádostí a jejich příloh dost času. To, že je situace vážná, nám potvrzuje i cca sto tisíc pozastavených živností v roce 2020. Jak jsem již napsal, mnozí již ukončili podnikání definitivně a mnozí se k tomu chystají. Je nutné připomenout, že se jedná o podnikatele v oborech, které potřebují všichni naši občané. Proti tomu pak kontrastuje fakt, že na sobě stát nešetří vůbec. Státní správa je v klidu. Vždyť i to očkování dostane přednostně.

Jsem přesvědčený, a různé protesty organizované napříč republikou mi to potvrzují, že stále větší procento občanů již má této vlády plné zuby. V tomto roce na podzim, ve volbách do Poslanecké sněmovny pak mají jedinečnou příležitost poslat tyto odborníky tam, kam patří. Jsem přesvědčený, i dle volebních průzkumů, že by se to mohlo povést. Jen je nutné sestavit ještě jeden středo-pravicový politický subjekt. Trochu se totiž , vzhledem ke zveřejněným číslům průzkumů a nejistotě, jak voliči zareagují na vzniklé koalice Piráti-Starostové a nezávislí a ODS- KDU/ČSL-TOP09, bojím,že se lídři těchto koalic příliš soustředí na to, aby jako vítězové sestavovali vládu. Je přeci jasné, že k tomu, aby vládli bez současných vládních stran či populistů, musí získat ještě víc hlasů. Nebo třetího spojence.

Strana soukromníků České republiky se již mnoho let snaží spojovat pravici. Důkazem jsou minulé volby do Poslanecké sněmovny, kdy Soukromníci podpořili ODS a pomohli jí ke druhému místu ve volbách. V současné době se vedení strany snaží najít nejvhodnější cestu účasti strany ve volbách. Jak a s kým do podzimních voleb půjdeme, musí být jasné co nejdříve. I proto, že musíme přesvědčit o našem rozhodnutí právě živnostníky, tedy ty, pro které mohou či budou tyto volby existenční.

 

  • Petr Bajer, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 022 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.