RECKO4
11.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Mnichov v Istambulu

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVšichni, kdo alespoň po očku sledují vývoj na Řecko Turecké migrační frontě vědí, že z nedávného jednání se špičkami EU, odešel Turek značně nespokojen. Dokonce natolik, že beze slova minul novináře a zrušil svou vlastní, plánovanou tiskovku. Málokdo však ví, jaké bylo pokračování.

Roztrpčený Turek si totiž prakticky vzápětí zavolal na koberec ty skutečné vládce Evropy. Slovy diplomatického protokolu: „oznámil, že 17. března uspořádá summit v Istanbulu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským presidentem Emmanuelem Macronem”. Prý aby „diskutovali o migrační krizi” (zde).

Co si pod tím máme představovat je nabíledni. Znechucen třetiřadými loutkami, vyhýbavě mlžícími, bez mandátu ke konkrétním krokům, si chce  turecký samovládce promluvit s „velkými kluky”, kteří tu drobotinu a ustrašené úřednictvo nějak umravní. Jak to udělají, už samozřejmě není Turkův problém.

Ale na blížícím se „vrcholném summitu” EU, který má být zahájen 26. března, chce vidět nějaké výsledky. Jak by si je představoval, naznačil v rozhovoru s novináři (zde). “Nezamýšlíme uzavřít hranice. Náš návrh Řecku je, aby taky otevřelo hranici. Tito lidé nezůstanou v Řecku. Nechte je přejít z Řecka do jiných evropských zemí, ” prohlásil Erdogan a následně vyzval Evropu k„ spravedlivému a humánnímu sdílení “břemene.

Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu pak k tomu dodal, že: „…k vyřešení problému migrantů musí být provedena liberalizace vízového režimu Evropské unie”.  Takže podle očekávání – máme pouštět, vítat a následně zavést kvóty, přerozdělování a volný pohyb migrantů po Schengenu…

Aby opravdu nikdo nebyl na pochybách, o čem se chce čím dál asertivnější Turek s Merklovou a Macronem bavit, zopakoval své požadavky i pro další media (zde).  Úředníci EU mu, podle jeho interpretace: „přiznali, že unie pomalu plní své závazky vyplývající z dohody o uprchlících”. Tím pravděpodobně naráží na skutečnost, že dostal jen 3 miliardy z původně navrhovaných šesti a také přebírání „běženců” z tureckých uprchlických táborů, které bylo součástí smlouvy, se jaksi zadrhlo.  Proto prý: „Společné úsilí bude vynaloženo na urychlení tohoto procesu…”

Takže si to shrňme. Bavit se s Eurokomisí a „vrcholnými představiteli” EU bylo opět veřejně a neskrývaně označeno za ztrátu času. Znovu bylo potvrzeno, že za relevantní představitele EU, se kterými má cenu se bavit,  je pokládána pouze Merkelová s fíkovým listem Macrona. Opět se v plné nahotě ukázala (důvodná) představa neevropských partnerů EU, že to, co si s těmito „velkými kluky” dohodnou, už oni v té Únii, kde jsme si všichni rovni, tak nějak silou protlačí. A jako třešnička na závěr se potvrdilo, co si Turek o celém to evropském spolku a jeho představitelích myslí. On dělá problémy, ale oni pojedou jednat na koberec k němu, do Istambulu…

Máme se na co těšit. Merkelová, šéfová (stále ještě většinově) vítacího Německa, které se tak čím dál víc odlišuje od ostatních zemí EU, procitajících z multikulturního snu, jede vyjednávat o migraci. Za nás všechny. A jako obvykle, aniž se předem poradila s Únií, jejímž jménem hodlá přijímat závazky….

Celé to působí dojmem mírně vykolejené dohody: Turek vytvoří problém. Neziskovky ruku v ruce s medii spustí křik o morálce, lidskosti a evropských hodnotách. Přinesou srdcervoucí záběry. Německo, s těžkým srdcem, otevře náruč. Protože humanita… a už to pojede. Zadrhnutý, invazní tok bude obnoven. 

Jenže chybička se vloudila. Ti zpropadení Řekové začali bránit hranici. Nejen armáda a policie, ale i místní lidé, domobrany, zemědělci s traktory a rozstřikovači hnojiva… V takové situaci se už holt nedá nic dělat, všechno mediální krytí a maskování musí stranou a „velcí” se jedou domluvit. Pro záchranu Evropy, humanity, hodnot…

Mnichove, tvé jméno může být od 17. března Istambul.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 781 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
80 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)