23.10.2013
Kategorie: Ekonomika

Mne už zlomili….

Sdílejte článek:

OD: STANISLAV VESELÝ 23|10|2013

 Íránské ministerstvo spravedlnosti rozhodlo ušetřit život odsouzeného překupníka, který přežil vlastní popravu oběšením. Původně chtělo popravu zopakovat, postavili se proti tomu však právníci i mezinárodní organizace na ochranu lidských práv včetně Amnesty International. Člověk alespoň zjistí, že někde za lidská práva bojují….

 

 

Začalo to nevinně. Soud se státem na jehož konci padl osvobozující rozsudek, neuznání nákladů na podnikání Finančním úřadem, neproplacení tří až čtyř faktur včetně DPH. Nevím. Stálo mě to k dnešnímu dni všechno.

 

Nikdy jsem nekradl, nepodváděl. Podnikal jsem a platil daně, sociální i zdravotní. Kolem mě lítali šíbři a podváděli, okrádali, pro peníze byli ochotni udělat cokoliv. I podplácet, nechat zabít. Na tento způsob podnikání jsem neměl žaludek. Rány od FÚ jsem přijímal s pokorou a nikdy mě ani nenapadlo „dohodnout se s úředníkem“. Vždycinky jsem měl snahu platit. Ale vemte chlup na dlani… Kde nic není….

 

Skončil jsem s podnikáním. Od té doby jsem se živil rukama. Tak, všelijak, jak to šlo. Ale bez zlodějin! Řeklo by se „z ruky do huby“. Ale pořád to šlo. Každá práce se nechá dělat. S každou prací si lze porozumnět a každou práci můžete dělat s láskou. A to hlavní, máte čistou hlavu. Navíc, u lopaty nikdy není moc velká fronta.

 

Ovšem faktury, mnou vystavené a nikdy neproplacené, ty mrchy pořád tikaly. A pak jednou bouchly. Dluh na DPH z peněz, které jsem v životě neviděl, dluh na dani z příjmů z peněz, které jsem nikdy neviděl, dluh na sociálním, zdravotním, z peněz, které jsem nikdy neviděl. A penále z těchto dluhů z peněz, co jsem nikdy neviděl….

 

U zaměstnavatelů jsem se nikdy netajil, že tyto dluhy existují. Zaměstnavatelé strhávali a odváděli. Pro některé jsem se stal nežádoucí a byl jsem odejit ve zkušební době. Pak úraz, operace krční páteře a invalidní důchod. I z invalidního důchodu jsem splácel. Ale už nějak blbě. Nějaká úřednice se rozhodla umořit, místo samotného základu dluhu, penále. Takže mi z ID odešly peníze na jiný účet.

 

Později mi bylo vysvětleno jinou úřednicí, že tím, že jsem začal splácet penále, jsem s tím penále souhlasil a už se s tím nedá nic dělat…. Pak přišel osvícený ministr práce a sociálních věcí a z původního poškození přes sedmdesát procent bylo škrtem pera uděláno necelých třicet. Už né invalidní důchod, do rachoty z vesela. Nevadí, mám práci rád.

 

Fajn. Takže se dál strhávalo, dál jsem byl na minimální mzdě i když náklady na dopravu a další peníze k zajištění mé pravidelné účasti na pracovním procesu stále narůstaly. No a? Jednou to bude splacené. Neschovávám se, hlásím své exekuce, nechávám si strhávat, nějak bylo, nějak bude.

 

Co splatím, splatím, co ne, nesplatím. Mě přeci ty čtyři faktury na začátku taky nezaplatili. Firma skončila, zaplatila si základní jmění 100 000 a na další se holt nedostalo. Vemte na dlani chlup….

 

Pak jsem se dozvěděl, že můj dluh narůstá geometrickou řadou. I když splácím. Roční nárůst činil 400 000,-. A navíc začal být aktivní pan magistr David Koncz z Exekutorského úřadu Cheb. Nebyl spokojen s tím, že je v pořadí a nemá zavěšovat. Nikdy jsem jeho jméno neutajoval, zaměstnavatelé o něm věděli a jeho pohledávku vedli v patrnosti. Já skutečně nemám nikde ulitý majetek. Nebál jsem se a nekradl jsem.

 

Dneska mám ruku v tahu. Jsem na nemocenské a ta mi dělala přímo v tomto měsíci 5600,- čistého. Nemůžu mít účet, protože pan magistr mé účty okamžitě blokuje. A tak mívám ty peníze připravené na účtě zaměstnavatele. Aspoň něco řeklo by se. Nojo, jenže úraz se mi stal v práci a zaměstnavatel to jako pracovní úraz odmítá uznat. Byť byl sepsán protokol, byť byla vystavena diagnóza určující za příčinu stavu právě práci ve výrobním procesu.

 

Včera mě propustili z nemocnice. Dnes ráno se dostavili k mojí mámě a tím pádem i ke mně, neboť po dobu nemoci tu přebývám. Máma pryč, já sám doma. Když ti dva zazvonili, myslel jsem, že se jedná o kontrolu práceneschopných… Proč né, pořádek musí být. Nebyla to kontrola.

 

Ukázal jsem jim svůj pokoj, televizi, DVD, gramofon…. Věci, které mi prokazatelně patří. Ty je nezajímaly. Zajímal je mámin televizor. Zavolal jsem policii. Přijeli ale nesmějí chránit…. Fajn. Pánové odvezli televizi za faktury které nikdy nebyly zaplaceny. Že se máma může odvolat. A že pan exekutor ji možná vyhoví…. A když ne, může se s panem exekutorem dál soudit, třeba soudce rozhodne v její prospěch. A nikde není psáno, že jí tu televizi přivezou zpátky. Asi si bude muset dojet do Chebu… Máma musí, exekutor nemusí nic…… Je to zákonné….. šikanovat lidi. I ty, co s tím nemají nic společného kromě tragického omylu, že jsem se narodil a vystavil faktury…..

 

Žít se nechá z mála. I přežívat se nechá z mála. I živořit se nechá z mála. Ale žít a ohrožovat své blízké? To se nedá. Pokud tedy člověk vlastní to, čemu se říkalo svědomí….. Jenže za svědomí si nic nekoupím.

 

A tak mě zaujal článek. Drogový dealer přežil vlastní popravu. Vzedmula se mezinárodní vlna odporu proti opakování popravy. Ten člověk je sice v komatu ale dostal šanci. Nikoliv pro bezúhonnost. Dostal druhou šanci protože přežil svou vlastní popravu…. V Íránu. V civilizované zemi uprostřed Evropy nelze.

 

Zaujala mě ta slovíčka LIDSKÁ PRÁVA. Nemám právo stýkat se se svými blízkými protože bych je ohrožoval na majetcích a možná i životech. Nemám právo bydlet sám v pronájmu protože na to nemám. Vše co mám mi stát sebere. Nemám právo na spravedlivý proces protože jsem nic špatného neudělal. Nemám právo vlastnit. Nemám v podstatě žádná občanská práva. Můžu si mluvit co chci, psát co chci, můžu neplatit složenky a čekat na další a další exekutory. Můžu dlužit pětset a může být na mě vymáháno padesát, sto…. Třista tisíc, milión… O kolik díky tomu zlevní brambory nevím. Vím jen, že v té situaci ve které jsem, už mám právo umřít. Očistec za sebevraždu pro mě bude rájem. Já už mám očistec tady.

 

 

Jo. To právo asi využiju. Už kvůli těm, kteří mi jsou blízcí. Ale když budu odcházet, chci aby to bylo slyšet. A aby to dlouho trvalo. Nejsem násilník a tak asi brzy zvolím hladovku. Se jménem pana Koncze na čele. Jejich argument je jasný. To co činí je zákonné. Policisté bezmocní a občané jakbysmet.

 

Tak jo. Mám právo zemřít a mám právo nejíst. Až to začne, budete to vědět. A na začátku byly jen takové nenápadné faktury ze kterých jsem nikdy neviděl ani korunu…..

 

 

ZDROJ: Stanislav Veselý

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 39 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.