kidcry
16.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Mladí migranti terorizují švédské děti

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Znásilnění, hrozby, bití tyčemi, házení kamenů. Život lidí v jedné části obce Grum se stále více mění v noční můru. Dětský gang složený z 8–12letých migrantů staví tamní obyvatele do takového strachu, že švédské děti už nechodí ven a nehrají si.

Nájemníci v jedné oblasti v malé obci Grums ve Värmlandu , ve Švédsku, se příliš bojí nechat své děti jít ven, protože skupina 8–12letých migrantů začala obtěžovat okolí už od loňského léta.

Matky Kajsa a Malin žijí v této oblasti. Házeli na nás kameny, mlátili děti ocelovými trubkami a tyčemi, dokud nezačali krvácet. Nejhorší bylo škrcení, které vyústilo v znameních krku dítěte. Ale je to také o sexuálních hrozbách: „Já budu mít sex s tebou“ nebo „znásilním tě“, říká Malin ze švédského svazu nájemců novinám Hem och Hyra.

Nájemní unie se obává rostoucího rasismu

Malin a Kajsa kontaktovaly místní švédský svaz nájemníků v Grums s prosbou o pomoc. Svaz nájemců napsal dopis místnímu policejnímu oddělení, sociálním službám a bytové firmě Grumsbostäder, ve které svaz žádá o opatření proti eskalaci situace. Svaz se ve svém dopise zaměřuje na strach z eskalace rasismu a segregace.

„Ti, kdo způsobují problémy a násilí, jsou děti nově příchozích migrantů. To je důvod, proč sousedé začínají vytvářet spojení mezi problémy a xenofobními názory. V dlouhodobém horizontu to bude mít za následek velmi segregované okolí, kde sousedé budou mluvit ve smyslu „my a oni“, což se bude stupňovat, pokud to nebude brzy zastaveno“, píše Unie ve svém dopise.

Žádná policejní zpráva

Nikdo zatím nepodal stížnost na policii, a to navzdory vážnému násilí, jako jsou modřiny na krku dětí. Na nedávném setkání nájemníků, odborů a policie se někteří nájemníci domnívali, že by bylo nemožné nahlásit děti do osmi let a že by se jim policie začala smát.

Místní policejní důstojník Lennart Hynynen je velmi znepokojen incidenty.

„Ještě nemám všechna fakta, ale z toho, co jsem slyšel, je to velmi znepokojující. U policie pracuji už dlouho a nikdy jsem nezažil, že mladí lidé jdou spolu a ohrožují lidi a jednají takhle násilně.“

Strach z odvetných opatření

Nájemce Malin říká, že situace je mimo kontrolu a že její dcera je stále více vyděšená, pokud chce opustit byt.

„Jedna z mých dívek pláče v noci a chce, abychom šli do našeho přívěsu, protože je tak vyděšená. A nemůžeme jim říci, aby přestali, ze strachu o pomstu. Budou dávat odpadky do našich poštovních schránek nebo budou napadat mé děti ještě více, když nejsem v okolí. Nebo pokud jim řeknete, aby přestali, tak se vám smějí. Jako dospělý jsem dostala plivanec do obličeje a řekli mi: “Nebudu Vás poslouchat protože jste žena”, a byla jsem nazvaná slovy, které nikdy nepoužívám, to je velmi urážlivé. Může to znít divně pro někoho, kdo to nezažil, ale ztratíte všechno, když vám dítě takové věci dělá a vy nevíte, co máte dělat,“ říká Malin.

Rodiče nemohou mluvit Švédsky

Problém začal před rokem a v posledních měsících eskaloval mimo kontrolu. Nikdo nemůže mluvit s rodiči dětského gangu, protože nemluví Švédsky. Tlumočník je vyžadován v každém kontaktu, což ztěžuje komunikaci.

Policejní důstojník Lennart Hynynen potvrzuje, že je naprosto nemožné hlásit děti policii a že sociální služby musí tyto případy s mladými pachateli převzít.

„Z mého pohledu pocházejí tyto problémy od rodičů a v tomto případě vím, že tito rodiče vůbec nemluví švédsky, takže opravdu nemůžeme říci, zda tito rodiče skutečně vědí, co dělají jejich děti“, říká Lennart Hynynen.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 600,00 Kč
Vybráno 10.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 797 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.