kidcry
16.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Mladí migranti terorizují švédské děti

Loading...
Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Znásilnění, hrozby, bití tyčemi, házení kamenů. Život lidí v jedné části obce Grum se stále více mění v noční můru. Dětský gang složený z 8–12letých migrantů staví tamní obyvatele do takového strachu, že švédské děti už nechodí ven a nehrají si.

Nájemníci v jedné oblasti v malé obci Grums ve Värmlandu , ve Švédsku, se příliš bojí nechat své děti jít ven, protože skupina 8–12letých migrantů začala obtěžovat okolí už od loňského léta.

Matky Kajsa a Malin žijí v této oblasti. Házeli na nás kameny, mlátili děti ocelovými trubkami a tyčemi, dokud nezačali krvácet. Nejhorší bylo škrcení, které vyústilo v znameních krku dítěte. Ale je to také o sexuálních hrozbách: „Já budu mít sex s tebou“ nebo „znásilním tě“, říká Malin ze švédského svazu nájemců novinám Hem och Hyra.

Nájemní unie se obává rostoucího rasismu

Malin a Kajsa kontaktovaly místní švédský svaz nájemníků v Grums s prosbou o pomoc. Svaz nájemců napsal dopis místnímu policejnímu oddělení, sociálním službám a bytové firmě Grumsbostäder, ve které svaz žádá o opatření proti eskalaci situace. Svaz se ve svém dopise zaměřuje na strach z eskalace rasismu a segregace.

„Ti, kdo způsobují problémy a násilí, jsou děti nově příchozích migrantů. To je důvod, proč sousedé začínají vytvářet spojení mezi problémy a xenofobními názory. V dlouhodobém horizontu to bude mít za následek velmi segregované okolí, kde sousedé budou mluvit ve smyslu „my a oni“, což se bude stupňovat, pokud to nebude brzy zastaveno“, píše Unie ve svém dopise.

Žádná policejní zpráva

Nikdo zatím nepodal stížnost na policii, a to navzdory vážnému násilí, jako jsou modřiny na krku dětí. Na nedávném setkání nájemníků, odborů a policie se někteří nájemníci domnívali, že by bylo nemožné nahlásit děti do osmi let a že by se jim policie začala smát.

Místní policejní důstojník Lennart Hynynen je velmi znepokojen incidenty.

„Ještě nemám všechna fakta, ale z toho, co jsem slyšel, je to velmi znepokojující. U policie pracuji už dlouho a nikdy jsem nezažil, že mladí lidé jdou spolu a ohrožují lidi a jednají takhle násilně.“

Strach z odvetných opatření

Nájemce Malin říká, že situace je mimo kontrolu a že její dcera je stále více vyděšená, pokud chce opustit byt.

„Jedna z mých dívek pláče v noci a chce, abychom šli do našeho přívěsu, protože je tak vyděšená. A nemůžeme jim říci, aby přestali, ze strachu o pomstu. Budou dávat odpadky do našich poštovních schránek nebo budou napadat mé děti ještě více, když nejsem v okolí. Nebo pokud jim řeknete, aby přestali, tak se vám smějí. Jako dospělý jsem dostala plivanec do obličeje a řekli mi: “Nebudu Vás poslouchat protože jste žena”, a byla jsem nazvaná slovy, které nikdy nepoužívám, to je velmi urážlivé. Může to znít divně pro někoho, kdo to nezažil, ale ztratíte všechno, když vám dítě takové věci dělá a vy nevíte, co máte dělat,“ říká Malin.

Rodiče nemohou mluvit Švédsky

Problém začal před rokem a v posledních měsících eskaloval mimo kontrolu. Nikdo nemůže mluvit s rodiči dětského gangu, protože nemluví Švédsky. Tlumočník je vyžadován v každém kontaktu, což ztěžuje komunikaci.

Policejní důstojník Lennart Hynynen potvrzuje, že je naprosto nemožné hlásit děti policii a že sociální služby musí tyto případy s mladými pachateli převzít.

„Z mého pohledu pocházejí tyto problémy od rodičů a v tomto případě vím, že tito rodiče vůbec nemluví švédsky, takže opravdu nemůžeme říci, zda tito rodiče skutečně vědí, co dělají jejich děti“, říká Lennart Hynynen.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 009,60 Kč
Vybráno 34.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 717 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.