ctk-tuhy-chovanec_denik-630
10.6.2016
Kategorie: Společnost

Místo Šlachty ať odejdou Chovanec a Tuhý!

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 10|06|2016

Ministr vnitra Chovanec se poslední dobou chová jako rozzlobený chlapeček, kterému někdo na pískovišti rozbil bábovičku. Je to paradoxní – člověk, který neustále mluví o tom, že policie pod jeho vedením je apolitickou složkou, a vůči těm, kdo o tom mají pochybnosti, používá nezvykle silná slova, se zároveň angažuje v kauze sloučení policejních expozitur pod jakýsi zastřešující superúřad, což je svým způsobem protipolicejní puč, resp. pokus o politickou kontrolu nad bezpečnostními složkami.

Vzpomínám si v této souvislosti na Chovancovo trapné „vysvětlování“ známého incidentu s „mužem v hnědé bundě“. Ačkoli bylo z videozáznamů jasně patrné, že šlo o zpackanou policejní provokaci a na sociálních sítích lidé vyjadřovali zcela legitimní pochybnosti o její nezávislosti, ministr vnitra tyto obavy občanů nejenže bez jakéhokoliv relevantního vysvětlení smetl ze stolu, ale neváhal podobné úvahy označit málem za protistátní spiknutí, organizované jakýmisi tajemnými weby.

Jak se zdá, tentokrát si Chovanec vzal příliš velké sousto, aniž by uvážil, že si na něm může vylámat zuby. Očividná účelovost plánovaného „zastřešení“ je totiž natolik skandální, že se vůči ní ohrazují i lidé, kteří rozhodně nejsou členy fan klubu Roberta Šlachty. Mají ovšem alespoň tolik politické prozíravosti, že si uvědomují nebezpečnost celé kauzy pro rozhodování občanů v příštích volbách a dávají od snah o eliminaci ÚOOZ a jeho ředitele ruce pryč.

Každý člověk v této zemi totiž ví, koho se mafiánské struktury nejvíce obávají. Kmotři se nebojí Chovance, Tuhého a podobných lidí, ale z policejních odposlechů je evidentní, že největší strach mají právě ze Šlachty a jeho útvaru. Tedy toho Šlachty, který má být „zastřešen“ – rozuměj zbaven možnosti se svou příslovečnou razancí šlapat na paty organizovanému zločinu.

Podle posledních informací se plukovník Šlachta rozhodl rezignovat na svou funkci a proti plánovaným „organizačním změnám“ protestují rovněž jak členové jeho útvaru, tak i státní zástupci a dokonce i Pelikán s Babišem. Posledně jmenovaný dokonce řekl to, co sice všichni vědí, ale z různých důvodů o tom mlčí: „Je to zatím nejvážnější krize. Panu Chovancovi se podařilo destabilizovat českou policii. Útvar, který byl zaměřený na boj proti korupci, fakticky končí, a tak je vlastně u konce celý protikorupční boj naší vlády. V ANO se poradíme, jestli chceme být v takové vládě.“

Je to bohužel pravda. A co na to Chovanec? Zdá se to být neuvěřitelné, ale jeho reakce je následující: „Nerozumím kroku plk. Šlachty, jenž ani nepočkal na finální rozhodnutí o reorganizaci. Mrzí mne to. Je to zjevně politické gesto.“ Jak je vidno, pana ministra zrazuje už i elementární logika – Šlachtově kroku nerozumí, zároveň však ví, že je to politické gesto. 

Když se dívám na ten podivný tandem Chovanec-Tuhý a sleduji jeho „přísně nepolitické“ aktivity na poli „zkvalitňování práce policie“, napadé mě, že nejvíc by Policii České republiky prospělo, kdyby podobní lidé její řady opustili…

ZDROJ: Jan Hofírek 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.