ctk-tuhy-chovanec_denik-630
10.6.2016
Kategorie: Společnost

Místo Šlachty ať odejdou Chovanec a Tuhý!

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 10|06|2016

Ministr vnitra Chovanec se poslední dobou chová jako rozzlobený chlapeček, kterému někdo na pískovišti rozbil bábovičku. Je to paradoxní – člověk, který neustále mluví o tom, že policie pod jeho vedením je apolitickou složkou, a vůči těm, kdo o tom mají pochybnosti, používá nezvykle silná slova, se zároveň angažuje v kauze sloučení policejních expozitur pod jakýsi zastřešující superúřad, což je svým způsobem protipolicejní puč, resp. pokus o politickou kontrolu nad bezpečnostními složkami.

Vzpomínám si v této souvislosti na Chovancovo trapné „vysvětlování“ známého incidentu s „mužem v hnědé bundě“. Ačkoli bylo z videozáznamů jasně patrné, že šlo o zpackanou policejní provokaci a na sociálních sítích lidé vyjadřovali zcela legitimní pochybnosti o její nezávislosti, ministr vnitra tyto obavy občanů nejenže bez jakéhokoliv relevantního vysvětlení smetl ze stolu, ale neváhal podobné úvahy označit málem za protistátní spiknutí, organizované jakýmisi tajemnými weby.

Jak se zdá, tentokrát si Chovanec vzal příliš velké sousto, aniž by uvážil, že si na něm může vylámat zuby. Očividná účelovost plánovaného „zastřešení“ je totiž natolik skandální, že se vůči ní ohrazují i lidé, kteří rozhodně nejsou členy fan klubu Roberta Šlachty. Mají ovšem alespoň tolik politické prozíravosti, že si uvědomují nebezpečnost celé kauzy pro rozhodování občanů v příštích volbách a dávají od snah o eliminaci ÚOOZ a jeho ředitele ruce pryč.

Každý člověk v této zemi totiž ví, koho se mafiánské struktury nejvíce obávají. Kmotři se nebojí Chovance, Tuhého a podobných lidí, ale z policejních odposlechů je evidentní, že největší strach mají právě ze Šlachty a jeho útvaru. Tedy toho Šlachty, který má být „zastřešen“ – rozuměj zbaven možnosti se svou příslovečnou razancí šlapat na paty organizovanému zločinu.

Podle posledních informací se plukovník Šlachta rozhodl rezignovat na svou funkci a proti plánovaným „organizačním změnám“ protestují rovněž jak členové jeho útvaru, tak i státní zástupci a dokonce i Pelikán s Babišem. Posledně jmenovaný dokonce řekl to, co sice všichni vědí, ale z různých důvodů o tom mlčí: „Je to zatím nejvážnější krize. Panu Chovancovi se podařilo destabilizovat českou policii. Útvar, který byl zaměřený na boj proti korupci, fakticky končí, a tak je vlastně u konce celý protikorupční boj naší vlády. V ANO se poradíme, jestli chceme být v takové vládě.“

Je to bohužel pravda. A co na to Chovanec? Zdá se to být neuvěřitelné, ale jeho reakce je následující: „Nerozumím kroku plk. Šlachty, jenž ani nepočkal na finální rozhodnutí o reorganizaci. Mrzí mne to. Je to zjevně politické gesto.“ Jak je vidno, pana ministra zrazuje už i elementární logika – Šlachtově kroku nerozumí, zároveň však ví, že je to politické gesto. 

Když se dívám na ten podivný tandem Chovanec-Tuhý a sleduji jeho „přísně nepolitické“ aktivity na poli „zkvalitňování práce policie“, napadé mě, že nejvíc by Policii České republiky prospělo, kdyby podobní lidé její řady opustili…

ZDROJ: Jan Hofírek 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 111 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...