falta
24.3.2019
Kategorie: Humor

Mission Impossible: Kapsch Protocol. V hlavní roli Jaroslav Faltýnek

Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Minulý týden musel druhý muž ANO Jaroslav Faltýnek Poslanecké sněmovně vysvětlovat své jednání s antimonopolním úřadem a firmou Kapsch. Celá tato kauza přitom začala už před dvěma roky. Místopředsedovi Faltýnkovi tehdy přišla do jeho Gmailu tajná zpráva: „Česká republika je v nebezpečí. Hrozí nevypsání tendru pro výběr mýta a tím obrovské finanční ztráty. Sobotka zvažuje odvolání ministra Ťoka. V sázce je dobrá pověst ANO. Jardo, vaším úkolem, pokud se rozhodnete jej přijmout, bude dojednat s firmou Kapsch další fungování mýtného systému za rozumně přijatelnou cenu. A jako vždy, Jardo. Pokud vás nebo vaše kamarády při tomto jednání nahraje policie, naše hnutí se od vás distancuje a všechno popřeme. Tento disk se automaticky zničí za pět sekund.“ Po pěti vteřinách v jedné bezejmenné serverové farmě v Číně shořel udivenému správci sítě jeden disk. Úkol byl přijat.

Jaroslav Faltýnek se ihned poté vložil do jednání mezi státem, ÚOHS a firmou Kapsch. Podle jeho slov ušetřil tímto jednáním státu 1,5 miliardy korun. Dalších deset miliard poté ušetřil ministr Ťok, když se rozhodl místo rekonstrukce dálnice D1 otevřít nejdelší muzeum na světě. Andrej Babiš pak ušetřil 100 miliard, tím že zahrnul nákup propisovacích tužek do centrálního nákupu. Zdálo se, že mise je úspěšně splněna. Bohužel přišel sedmý březen.

Svědku Faltýnku! Lehněte si na zem, ruce za hlavu! Nohy od sebe! Podejte vysvětlení!“ Do bytu místopředsedy ANO vtrhla URNA a komplet ho vybílila. Jak se ukázalo, jeho schůzku v luxusní restauraci si policie opravdu nahrála a to v souvislosti s jinou kauzou – argentinské steaky z polského hovězího. Faltýnek poté o této dvaceti minutové schůzce vypovídal na policii nepřetržitě osmnáct hodin. Před novináři se objevil až ve tři hodiny ráno následující den. S pouty na rukou, s obrovskou modřinou pod okem, ale šťastný. Modřina prý nesouvisí s výslechem, tu má od toho, jak se chtěl klíčovou dírkou podívat, co mu to šramotí za dveřmi v okamžiku, kdy se URNA rozhodla použít beranidlo. Před novináři stále zdůrazňoval, že v kauze figuruje jako nevinný náhodný trouba.

Problém přišel v okamžiku, kdy se snažil dovolat předsedovi Babišovi. Telefon zvedla Monika a oznámila mu, že Andrej není doma. Když Faltýnek namítl, že ho slyší vedle chrápat, Monika mu zavěsila s tím, že to není Babiš, ale někdo z holdingu. Ani ráno nebylo moudřejší večera. Babiš se Faltýnkovi ukázkově vyhýbal a komunikoval s ním pouze přes vlastní média. Po Mladé Frontě mu vzkázal, že za ním stojí, ale Lidovkám upřesnil, že je potřeba vše přísně vyšetřit. Na Impulzu se už pak přímo divil jménu Faltýnek a dlouze vzpomínal, o koho se jedná. Ani ostatní straníci se s ním nemazlili. Když přišel do poslaneckého bufetu, Radek Vondráček slezl ze stolu a raději odešel, zatímco ministr Ťok ho třikrát zapřel dřív, než Brabec zakokrhal.

Všechny dal dohromady až podnikový právník, který vedení Agrofertu odpřísáhl, že Faltýnek nebude obviněn. Místopředseda hnutí pak v rámci mimořádného bodu rád vysvětlil i ostatním poslancům, že jsou to idioti a spočítal, kolik miliard mohl České republice ušetřit, kdyby nemusel stát u pultíku a bavit se o blbostech. Na doplňující otázky neodpověděl a odešel s přítelem Babišem na věneček. Tam už ho vítal ministr Ťok: „Ahoj, kamaráde. To jsem rád, že tě vidím.“

Autor: strach.cz


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 500 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
4 komentářů