schillerovárouska
17.10.2020
Kategorie: Ekonomika

Ministryně financí dokazuje každým krokem neschopnost vlády už před koronakrizí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAJedna perla za druhou. Neschopnost na n-tou. Kde vlastně dnes jsme? Epidemiologická situace je nikoliv 10x, ale už tak 15x, možná i 20x horší než na jaře a stálo nás to 500 miliard. Tedy za nic. Peníze vyhozené komínem.

A neschopnost vlády ukazuje ministryně financí každým dnem. V týdnu to bylo bombastické ohlášení odkladu plateb pro podnikatele – daň z příjmu, silniční daň i platba DPH se odkládá do konce roku. No a co? Je rozdíl mezi odpuštěním platby a odložením platby. To si jako paní ministryně myslí, že kdo nemá na zaplacení daní teď, tak po lock downu, který tu už částečný je, bude peníze na daně mít? Po Novém roce prostě přijde vlna bankrotů, osobních bankrotů a žně pro exekutory.

Ovšem vrchol tomu paní ministryně zasadila dnes, když navrhla odložení všech vln EET až do roku 2023. A to jako proč? Co tím chce paní ministryně říci?

Když to odložíme, tak Vám vlastně necháme peníze? Takže vy podnikatelé jste všichni podvodníci a takto vám peníze necháme. Nestydatost a nehoráznost. Protože pokud je podnikatel poctivý, tak mu EET nepřekáží, neříkali jste to ANO? A teď nám tedy tvrdíte, že těm nepoctivým pomůžete a ti poctiví to nijak nepocítí. Fakt nechápu co tímto ekonomicky chce vláda získat. Žádné daňové úlevy, žádné odpustky poplatků, ale jen odložení administrativní věci, která podle všech vládních prohlášení nemá na poctivé podnikání žádný ekonomický vliv. Dělají si z nás už opravdu srandu?

Ono to ale bude jinak, což je jasné už od samého počátku celé slavné EET. Žádné desítky nemocnic, domovů důchodců, stovky kilometrů opravených silnic se nekonají. Celé EET byl jenom jeden veliký humbuk, na nějž skočili prostí a závistiví lidé, dali své hlasy současné garnituře, ale ekonomicky žádný význam nemá. Zjevně si to uvědomuje už i paní ministryně a takto nenápadně celý projekt odpískává. Rok 2023 bude po volbách a pokud by náhodou ve svém křesle ještě seděla, tak nebude problém říci třeba něco v tom smyslu, že zatím nevidí důvod pro znovuzavedení, protože se vlastně nešvindluje apod.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 146 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.