BABISARENBEGGER
27.5.2021
Kategorie: Politika

Ministři na jedno použití

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Exministr zdravotnictví Petr Arenberger má z ostudy kabát. A ušil si jej sám. Pěkně na míru. Sehrál roli ministra na jedno použití, v tomto směru je srovnatelný s jednorázovými plenkami.

  • Motto “Blaze tobě, země, je-li tvůj král vznešeného rodu a tvá knížata jídají v náležitý čas pro posilnění, a ne pro opilství.” (Kazatel 10 – 12, Kletba pošetilosti, 10.17)

Exministr zdravotnictví Petr Arenberger má z ostudy kabát. A ušil si jej sám. Pěkně na míru. Sehrál roli ministra na jedno použití, v tomto směru je srovnatelný s jednorázovými plenkami.

Současná vláda zavedla něco nového. Zřejmě se nechala inspirovat jednorázovým životním stylem, v němž teď žijeme. Koupíte-li si nový výrobek, můžete očekávat, že se brzy pokazí, může jít přitom o banalitu, zaplatit opraváře se nevyplácí, a tak nezbývá nic jiného než si zakoupit nový produkt. Jinými slovy, žijeme v době kurvítek, výrobků, které se rychle porouchají. A právě tento styl se mohl stát inspirací pro vládu Andreje Babiše. Fluktuace na ministerstvech připomíná jednorázové plenky nebo také žiletky na jedno použití. Tento trend lze nejvíce pozorovat na ministerstvu zdravotnictví. Petr Arenberger ani nestačil zahřát své ministerské křeslo a skončil s ostudou. Za své kratičké působení se nemohl řádně věnovat problémům pandemie, neb řešil své majetky. A že jich málo není. Nejde o žádné pastoušky či pazderny, ale o nemovitosti, které si běžný smrtelník ze svého platu nepořídí. A k tomu můžeme přidat polnosti, které mohou být pro exministra Arenbergera pouhými políčky, nicméně realita políčkům neodpovídá. A za to zásluhou dostal od veřejnosti pořádný políček. Políček za políčka. Tak to má být. Má tomu být u všech, kteří hledí na svět skrz penězi, jimž podřídili své veškeré konání. V hlouposti sobě vlastní si tito mamonáři neuvědomují, že se do rakve nenapakují. Že odejdou ze světa tak, jak na tento svět přišli.

Dalším novým krokem současné vlády je snaha recyklovat. Recyklovat ministry, kteří dočasně skončili na skládce. Sice se na svém postu neosvědčili, proto jejich dočasný pobyt na propadlišti dějin, nicméně být in, souznít s recyklační politikou EU mohlo být impulsem pro Andreje Babiše, že recykloval exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ten je opět zpět, vrací se tam, kde se z hlediska některých politiků i občanů neosvědčil.

Tato vláda už nemůže být zoufalejší. Její zoufalství dobře reflektují ministři na jedno použití a recyklace těch, kteří se neosvědčili. Vidět toto jako komedii, jeden by se nasmál, ale žít realitu vlády na jedno použití už k smíchu není…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 503 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,30 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)