stanekministr
5.6.2019
Kategorie: Politika

Ministři co makají proti vlastní vůli

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAJe to veselá historie s tím naším ministrem kultury. Ale aspoň tak přispívá do zlatého fondu českého humoru.

Koncem roku 2018 pokřtil ministr kultury za ČSSD knihu o církvi bývalého šéfa komunistů Miroslava Grebeníčka, syna toho Grebeníčka co dělal bachaře v proslulé komunistické mučírně v Uherském Hradišti a co se až do konce svého života vyhýbal soudům. Kniha samozřejmě nenechala na církvi ani niť suchou. Koneckonců ti komunisti v tom Uherském Hradišti i hodně církevních hodnostářů věznili, některé popravili a některé jednoduše bez soudu umučili.

Po kritice na adresu ministra kultury tento prohlásil že se jen standardně zúčastnil setkání klubu KSČM, kde náhodou byla prezentována ona kniha, o jejímž obsahu nic neví. Takže se vlastně nic nestalo.

Na jaře 2019 vyhodil pan ministr na minutu ředitele Národní Galerie Jiřího Fajta, odvěkého nepřítele Miloše Zemana, našeho moudrého pana prezidenta. Nehodnotím zda oprávněně či nikoliv, ale určitě pana prezidenta potěšil.

Dočasně pověřený nový ředitel Národní galerie okamžitě bývalému řediteli, obviněnému ze zpronevěry, nabídl místo finančního ředitele. A navíc prohlásil, že jeho odvolání je jen politická záležitost.

Strhla se opět velká lavina kritiky na adresu pana ministra kultury Staňka. Vznikla dokonce petice za jeho odvolání. S členy petičního výboru se začátkem května sešel šéf jeho partaje (ČSSD) Hamáček a po setkání k jeho odvolání prohlásil: „Nic takového nechystám. Pokládal jsem za slušnost se se zástupci toho petičního výboru sejít. Já jsem si vyslechl jejich argumenty a řekl jim, že mě ta situace v resortu kultury netěší.“

O pár týdnů později už bylo vše jinak a ministr kultury Staněk „dobrovolně“ rezignuje na svůj post, což předseda Hamáček vítá a již navrhuje nového ministra kultury.

Na Hrad doráží současný předseda komunistů Vojtěch Filip a prezidenta republiky nabádá, aby demisi ministra kultury nepřijal, protože je to člověk na svém místě. Tak teď teda nevím, jestli komunistům tu knihu tedy kmotroval nebo ne.

Moudrý pan prezident tedy demisi ministra nepřijímá, přeci jen za něj vykonal pomstu na nenáviděném Jiřím Fajtovi. A chudák pan ministr tedy bude muset ministrovat dál i proti své vůli.

Předseda Hamáček se tedy snaží prosadit odvolání ministra Staňka ústavní cestou a navrhne premiérovi, aby ho odvolal, což pak podle ústavy prezident udělat musí.

Premiér Babiš se nechává slyšet, že to udělá, protože resort ministerstva kultury považuje za interní záležitost ČSSD.

Mezitím putuje z Hradu do Strakovy akademie dopis, kde pan prezident oznamuje, že demisi ministra nepřijal a v dopise to zdůvodňuje. Jeho mluvčí Ovčáček tajuplně oznamuje, že zdůvodnění se nebude zveřejňovat. Asi je natolik závažné, důvodné, pádné a neprůstřelné, že není určeno uším veřejnosti.

Den poté premiér Babiš onen dopis uveřejní a je v něm zdůvodnění, proč pan prezident ministra Staňka neodvolal. Je v něm napsáno, že důvody prezident premiérovi sdělil při jejich osobním setkání. A je po utajení obsahu dopisu.

Hrad zřejmě dobře věděl, že jeho důvody jsou asi poněkud chatrné, proto je nechtěl uveřejnit a premiér oznámil, že ministra Staňka odvolá a navrhne na nového ministra nominanta ČSSD, kterého skoro nikdo nezná. A to také udělal.

Takže tu máme bývalého ministra, který to dělat nechce, nového ministra, který to dělat chce, předsedu jejich strany, který s výměnou souhlasí a premiéra, který to takto poslal prezidentovi.

Náš moudrý pan prezident je ale chytřejší něž všichni tito čtyři dohromady a nechal se slyšet že s výměnou nebude nijak spěchat. Předseda ČSSD doufá, že ony dva podpisy a předání dekretu novému ministrovi na Hradě pan prezident stihne snad do konce června (!).

Kritizovat pana prezidenta za jeho moudré kroky samozřejmě nelze, protože dostal nadpoloviční počet hlasů a bylo by to zpochybňování svobodných voleb.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 501 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,08 out of 5)
Loading...
politicon.cz
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.