ministr-Adam-Vojtěch
27.10.2021
Kategorie: Společnost

Ministr zdravotnictví půjde před soud. Za urážlivé výroky

Sdílejte článek:
MONIKA HRABÁKOVÁ
hrabákováJana Zwyrtek Hamplová, odvážná advokátka a nesmírně chytrá žena, která se rozhodla zažalovat ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a předsedu lékařské komory Milana Kubka, je dnes tu, aby odpověděla na řadu otázek.

  1. Veřejnost pohybující se na Vašem Facebooku či na Vašem blogu Vás velmi dobře zná jako bojovnici za naše rychle okrajované svobody – svobodu dýchat, svobodu žít bez omezení, nyní už pomalu i svobodu pracovat. Zkuste se ale představit čtenářům, kteří vás zatím neznají – kdo jste? 

jana-zwyrtek-hamplova-2-e1580293298871Jsem normální žena, máma dvou dcer, a měla jsem k tomu to štěstí, že jsem se mohla, a to i díky listopadu 89, plně realizovat v oboru právo, které se mi stalo osudem… 

Věnuji se právu veřejnému včetně práva ústavního, a kariéru advokátky jsem začala shodou okolností právě výhrou u Ústavního soudu, tuším v roce 2000, což mi dodalo profesní sebevědomí… Pro mé občanské postoje je důležité, že jsem zažila listopad 89 a dobu před ním na vlastní kůži, a proto jsem velmi citlivá na to, když nám chce někdo opět diktovat nesmysly z pozice moci, a brát nám těžce vydobyté svobody. A tak, jak jsem ve svém oboru zastánce vysoké míry svobody samosprávy, kterou často bráním rovněž proti státu, tak kategoricky odmítám zneužívání zákonodárné moci vůči občanům naší země. Je to pro mne otázka principu.

Ptají se mne dnes lidé, zda se nebojím hovořit takto otevřeně. Na to odpovídám, že když jsem se nebála stoupnout na pódia v listopadu 89, když na nás mohli naběhnout policajti, nevidím důvod, proč bych se bála dnes, navíc se zkušenostmi, které jsem za ty roky nabyla. V civilním životě jsem úplně obyčejná „holka“ – píšu poezii, háčkuji, tvořím si zahradu – mírně snad vybočuji tím, že mám i zbrojní průkaz. Před pěti lety jsem ovdověla, manžel byl kardiak, a tato ztráta byla mnohem horší zkouška, než jakou zažívám teď. A tak, jako jsem se tehdy opřela o rodinu a přátele, dělám to i teď. Oni mne nedají.    

  1. Proti covidovým opatřením se vymezilo už dost osob ve veřejném dění, mezi nimi nově i několik slavných tenistů. Jak je na tom ale okruh Vašich kolegů advokátů a právníků? Spolupracujete i s nimi za návrat k normálnímu životu? Popište, co to je institut Pro Libertate. 

 Spolupracuji nejen s kolegy advokáty, ale také s lékaři a řadou dalších lidí kolem Zdravého fóra i mimo něj, se sportovci, a umělci, a hodně mne nabíjí reakce lidí napříč republikou, které mne utvrzují v tom, že to, co děláme, má smysl. 

Žijeme nyní bohužel v covidtotalitě, kdy o covid už vůbec nejde. Ten je pouze zneužíván k tomu, aby se naprosto bez racionálního důvodu týraly děti ve školách, lidé ničili nesmyslnými opatřeními, vytvářejí se zcela bezprecedentně lepší a horší „covidrasy“, a já to považuji nejen za protizákonné a protiústavní, ale za ubohé, trapné a nemorální. Popíráme všechny principy právního státu, a nejen to. V těchto dnech vyšlo najevo, že je zde celou dobu politické rozhodnutí lidi, zasažené Covidem, v první fázi neléčit, i když léky tu jsou. Tedy to, že se dostávají do nemocnic, je z velké většiny z tohoto důvodu. Rozhodnutí dělit obyvatelstvo na očkované a neočkované je též jen politické, nikoli medicínské, což říkají lékařské kapacity, protože z medicínského hlediska není dnes mezi očkovanými a neočkovanými žádný rozdíl. 

Očkovaný i neočkovaný může onemocnět, očkovaný i neočkovaný může vir roznášet, jedinou výhodou pro očkované by mělo být, že je vakcína ochrání před těžkým průběhem nemoci. Nicméně ani to nemusí platit, protože ani nemocný očkovaný nedostane v případě nemoci včas léky, protože pánové nahoře si to nepřejí. Pokud to ještě někdo nepochopil, skutečně žijeme už v částečné totalitě, kdy se zneužívá politické moci v tak neuvěřitelném rozsahu, že kdyby vstal Václav Havel z mrtvých, zavelel by k novému listopadu.  

  1. Na svém profilu jste napsala, že budete žalovat ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Prosím, vyjádřete se – za co konkrétně a co od procesu očekáváte? 

 Nejen Adama Vojtěcha, ale také předsedu lékařské komory Milana Kubka. Za jejich lživé nebo urážlivé výroky, které se mne jako občana této země hluboce dotýkají. Udělám to prostě za všechny ostatní, které tito dva pánové opakovaně hrubě urážejí a vyvolávají vůči nim až nenávist. Milan Kubek tím, že označil opakovaně osoby, které se nechtějí očkovat, za hlupáky, Adam Vojtěch dnes prohlásil, že se dnes jedná o pandemii neočkovaných. 

 Co od toho očekávám… Velice ráda bych jako žalobkyně a advokátka v jedné osobě dostala možnost oba pány vyslechnout, tedy klást jim u soudu otázky, zejména jak k těmto svým chytrým závěrům došli. Nicméně reálně předpokládám, že budou zbabělci, a nechají to jen na svých advokátech, protože se výslechu budou bát jak čert kříže. Což mne opravdu mrzí, protože novináře a veřejnost by to jistě pobavilo, a ráda bych si jako ten “hloupý” občan vyzkoušela, zda moje kdysi změřené IQ 152, na ně bude stačit (úsměv). 

 V každém případě budu chtít po obou pánech omluvu. A i když to bude omluva mé osobě, budu ji chápat jako omluvu všem slušným lidem v této zemi, kteří se dopustili toho “zločinu”, že uvěřili, že dobrovolné očkování je skutečně dobrovolné.   

  1. A konečně, co mohou dělat obyčejní občané sami, aby pomohli zlepšit situaci? Existuje něco, co byste nám chtěla v těchto těžkých dobách doporučit či vzkázat? 

 Občany naší krásné země uprostřed Evropy bych chtěla požádat, aby nepřistupovali na hru těch nahoře, kterou v nás chtějí vyvolávat vzájemnou nenávist. Očkovaní a neočkovaní musí držet spolu, a první věcí, kterou by měli společně a důrazně žádat vysvětlit od všech dosavadních ministrů a od vlády jako celku, proč byla a je lidem s příznaky Covidu odpírána léčba, která reálně existuje, a proč bylo a je tak závažně ohrožováno jejich zdraví. Jednoduchá otázka, ale patrně bude velmi složitá odpověď. Pak bych si přála, aby naši občané, a to jak očkovaní, tak neočkovaní, ruku v ruce, trvali na okamžitém návratu normálních poměrů, což znamená začít s Covidem nakládat jako s jinou nemocí, tedy léčit nemocné (což se zatím trestuhodně neděje!), a neničit životy zdravých lidí skandálními opatřeními.

 Skandální jsou proto, že jsou to pouze politická, nikoli medicínská rozhodnutí. Ostatně aktuální opatření je už u soudu, a uvidíme, jak obstojí. A ještě poznámka závěrem. Umím si představit, co by se dělo se zastupiteli obcí, měst a krajů, kdyby během pár měsíců přijali tolik protizákonných a protiústavních vyhlášek, kolik jich stihli vydat ministři zdravotnictví od jara. Jak to, že tu máme takový dvojí metr? Obce a města dusí za každou hloupost, a sami chrlí toto? 

Tedy spojme se, a to neuvěřitelné, co se tu děje, ihned zarazme. 

Politikové totiž ustoupí jediné věci – veřejnému mínění. Tak jim řekněme nahlas, co si myslíme o tom, že nám rok a půl zatajovali a nadále zatajují možnost včasné léčby Covidu u našich praktických lékařů! Podle mého názoru, který budu s kolegy diskutovat, by za to neléčení očkovaných i neočkovaných v prvním stadiu nemoci měl někdo stanout před soudem. Nemůžeme se divit, že lidé končí v nemocnicích, a často na JIP, když nedostali včas své léky. Ne proto, že o tom rozhodli praktičtí lékaři, ale že o tom rozhodli politikové. Nevím, zda nám dochází, co je v této větě obsaženo za hrůzu.

Dojít by nám to už všem konečně mělo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 42 609 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
108 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)