alkohol2
7.11.2018
Kategorie: Ekonomika

Ministr Vojtěch: Zvýšíme znovu daně na alkohol a cigarety, u benzinek alkohol zakážeme prodávat

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC

Měli bychom se pomalu připravit na to, že alkoholické nápoje budou nejen dražší, ale že nepůjdou koupit všude, například na benzínkách. 

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za ANO je připravovaná strategie, která počítá s více nástroji. Jde hlavně o zvýšení spotřební daně na alkohol i tabák nebo zpřísnění reklamy na alkohol.

„Dalším z takových opatření je omezení prodeje alkoholu z hlediska místní dostupnosti. Např. prodej alkoholu u benzínových pump není nic, co bychom chtěli,“ řekl v úterý Vojtěch po konferenci týkající se konzumaci alkoholu a tabáku v ČR.

Češi prý patří k největším pijanům a kuřákům v Evropě. Spotřeba čistého lihu na osobu v roce 2017 stoupla na 14,4 litrů za rok – v průměru každý obyvatel Česka vypije jeden litr 50procentní pálenky měsíčně.

Na vysokou spotřebu alkoholu v ČR upozorňuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle vedoucího kanceláře WHO v Česku Srdana Matiće udělali Češi přijetím protikuřáckého zákona velký pokrok v omezování kouření, ale měli by něco udělat v boji proti vysoké spotřebě alkoholu.

Tak nevím kam to spěje, soudruzi … souložení je ještě povolené?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.